מגזין

פנויות להופעה - גמר תקלוטיוב ב'לייקה'

אדווה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לגלות את העיר הגדולה ולשתף אותכם בחוויה. והשבוע הן הלכו לחוות את דעתן על התיקלוטיוב

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 10-09-2010

תגיות: פנויות להופעה, תיקלוטיוב

פנויות להופעה

שני בלילה. נחלת בנימין. אנחנו משוטטות בדרכינו אל מועדון הלייקה ובראשנו מתנגן שיר ישן של זמרת אגדית - אילנית - "בללייקה"! הולכות לנו בקצב השיר,הכל כייף, הרחוב חולף עלינו כמו בעוד פרק של אלי מקביל, עד שאנחנו מגיעות לפזמון הכפול והמרטיט ואז... בום! יותר נכון "סקראצ'"!! חריקת בלמים! או כל סאונד של הרס וחורבן אחר. את השיר בראשנו קוטעות בחוצפה קריאות ביניים של שני גברים נמוכים מידי ומשועממים יותר מידי: "קלוט קלוט! אלו בטוח תימניות! אתן תימניות ! נכון שאתן תימניות?".   א-נ-ח-נ-ו   ל-א   ת-י-מ-נ-י-ו-ת-!!!! צעקנו בנימוס. "אתן כן תימניות!", אחד מהם מתעקש, רגע של שקט, חשבנו שנפטרנו מהם ואז מגיעה שוב צעקה : "ג'חנון ג'חנון!!!" . מה לעזאזל הוא מנסה לעשות?! איך אנחנו אמורות להגיב לו? אולי ב-"ג'חנון ג'חנון רסק וביצה"?!  רגע! אולי זה בכלל המבחן שמסגיר האם אתה תימני או סמל מיני. החלטנו פה אחד וארבע אונות- שאנחנו לא עונות להם והמשכנו הלאה!

הערב מתקיים גמר "התקלוטיוב" בלייקה. אז מה זה בעצם "תקלוטיוב"? או.קי. אז ככה: עולים חמישה מתמודדים , אין צורך בניסיון קודם, כל מתמודד מקבל עשר עד עשרים דקות לתקלט את המוסיקה שהוא אוהב מהיוטיוב, הדגש הוא על קליפים מגניבים, רעיון כללי ושירים מדליקים. ערב שכולו יוטיוב! זה בדיוק בשבילנו!

אנחנו טיפל'ה מקנאות. גם לנו מתחשק פתאום להעלות קטעים ליוטיוב ולתקלט אותם. כן!כן! אנחנו נזכרות בבת מצווה שלנו, אדוה נזכרת איך הייתה ילדה קטנה עם קארה ושפם, וחן רק זוכרת את הדרשה ההזויה שלה, במהלכה אולצה להוקיר תודות לכל מיני אנשים שעברו מן העולם, למרים מהמכולת ולכאלה שמעולם לא הכירה, שלא נדבר על הדלקת הנרות, בין כל נר התנגן לו שיר פרסי אחר, ממש להיטים מהמסגדים בטהרן! היינו בהחלט יכולות לעשות מזה קליפ מעניין ולזכות במקום ראשון - רק על ההשקעה, האומץ וההקרבה. 

אז מה הפרסים להערב? אביחי פרטוק, הבעלים של הלייקה, דיווח לנו על פרסים שווים במיוחד.  המקום השלישי - זוכה בחשבון פתוח ע"ס 500 ש"ח בלייקה (נחמד, נחמד), המקום השני - זוכה בשובר ע"ס 1000 ש"ח לקניות ב"פלסטיק-דול" (נחמד פלוס), והמקום הראשון- זוכה בלפטופ ששווה מלא כסף! (הכי שווה, הכי נחמד פלוס).

על עמדת השופטים או "השופטות" כפי שכינה אותם מנחה הערב - נמצאים גל אוחובסקי, די.ג'י אליוט, איתי ולדמן וקותימאן (אופיר יקותיאל), שרגע קצר לפני שעלה להתיישב על כס השופט סיפר לנו על הפרויקט שיצר ביוטיוב (thru-you). "אני חובב יוטיוב, חפרתי ביוטיוב הרבה ואז עלה לי רעיון למקסס קטעים. לאחר שחיפשתי בעיקר שיעורים לתופים ולגיטרה, אנשים שמנגנים לבד, עלה לי רעיון לחתוך איזה מתופף וניגנתי עליו בגיטרה.." כן. הוא הסתגר זמן לא מועט בביתו עד שיצר שמונה מיקסים מוטרפים. ומה לגבי הציפיות שלו להערב? טוב, האמת שאין לא ציפיות. הוא הולך לשפוט על פי מה שמגניב בעיניו, ובגדול אין לו מושג מה הוא עושה שם. כזה הוא קותי. חתיך-גאון- מעופף.

הערב מתחיל, אנחנו מוכנות ומזומנות לפתוח אותו בחגיגיות, וכיאה לחגיגיות ומאורעות מיוחדים - חן לבשה את חזיית המגה-פוש-אפ היוקרתית שלה שבהחלט מיועדת לאירועים מיוחדים ואדוה לבשה שמלמלה קצרצרה שחושפת רגליים חטובות! את המקום גדשו אלפי בחורים חתיכים, הורסים, עם גנים משובחים,עם טעם טוב בלבוש ועברי לידר אחד. ברגעים כאלו הרחם שלנו צועקת לנו- "את זה! את זה אני רוצה!"  אבל אנחנו מבינות שאין צדק בעולם, ועם כל הכבוד לפוש-אפ ולרגליים החטובות, ערימות הגברברים האלו לא ממש יורקים לכיוון שלנו, וזה לא בגלל שלא השקענו.

             יוני גרין

המתמודדים עולים בשרשרת, ראשון לעלות הוא יוני גרין - שבוחר לפתוח את התחרות עם שיר מגניב וקליפ עוד יותר מגניב- Metronomy - A Thing For Me. הוא ממשיך לשיר השני, מתוך הסרט מגרשי השדים - לכבוד השיר הזה הכינו חבריו המעודדים של יוני תלבושות של מגרשי השדים, הם הצטיידו בסרבלים וברובי מים ענקיים והכינו ריקוד משותף- בהחלט שהיה מצחיק וכייפי!

אחריו עולה המתמודד גיא צברי- שכל הסט שלו התבסס על טהרת האייטיז! פינק אייטיז! הכי ורוד הכי נצנצים! אנחנו לא יכולות להכחיש את חיבתנו העזה לאייטיז ולכל הקיצ'ייות המלווה את זה -  זה שמח!  אנשים השתוללו שם על הבר ועל הברמן, עם שירים כמו : LA BAMBA , "את שרה ברדיו" של רמי קליינשטיין (בתקופה שהמצח שלו נסוג לאחור), אסתר שמיר והתלתלים שלה- "במקום הכי נמוך בת"א", ווויטני יוסטון אחת- כן,  אנחנו בעד שחורות שמאבדות את זה.

מתמודדת שלישית היא שלי לב-ארי שהפגיזה עם ג'קי מקייטן - "חנהל'ה התבלבלה" - הנה עוד מיעוט שזוכה שוב לייצוג הערב - תימנים. (בכלל כל הערב הזה שותל בתוכו מסרים תת-סיפיים בקשר לעדה הזו). המתמודד הרביעי היה אורי כהן, אולי אודי כהן, בסוף הבנו שזה דודי כהן! שהתחיל עם קדימון כמחווה לעצמו (עשינו לו לייק) והמשיך עם "הלו יעקב" של להקת "ללדין". המתמודד החמישי והאחרון לערב זה- דניאל הרשקוביץ פתח את הסט שלו בשיר "שנה טובה, שנה באה" בביצוע המרטיט והמרגש של צוות פרפר נחמד - דודו זר ועופרה ויינגרטן, שזימרו להם עם האחד והיחיד -ניסים גרמה והאחת והגמורה- עופרה חזה! כן ,כן. אמרנו כבר שיש ייצוג מובהק לצד התימני הערב? אמרנו!

לקחנו חלק מאוד פעיל בתחרות, שזה כולל עידוד מוגזם+ צרחות+ כפיים - כיאה לאוחוצ'ות מתחילות. הערב הגיע לסיומו לאחר שעתיים של תיקלוטיובים בלתי פוסקים, ואלו שמות הזוכים: מקום שלישי - דניאל הרשקוביץ, מקום שני - שלי לב-ארי ובמקום הראשון... ההוא שחברים שלו מגרשים שדים עם רובי מים, יוני גרין!!!

גרין, בן 23 מהרצליה, אוטוטו חייל משוחרר, היה נרגש מהמעמד, "ישבתי על היוטיוב בשביל התחרות הזאת עשרות שעות! אבל אני אוהב את זה, זה היה בעיקר בשביל הפאן". הוא סיים את הערב בשיר "הנדוש והבנאלי" לדבריו - Around The World  של Daft Punk.  אם פעם כל אחד היה רוצה להיות אורנה דץ, היום כל אחד רוצה  להיות די.ג'י, "נחמד שזה הפך להיות נגיש היום, זאת אומרת, פעם כדי להיות די.ג'י היית צריך מלא ציוד ועכשיו כל אחד יכול לשבת בבית ולהתחיל לתקלט", סיכם גרין.  ואנחנו מסכמות  את הערב כפאן פאן ושוב פאן!!

לסיום, הגיע לידינו מסמך סודי של אחד השופטים (שמו שמור במערכת), המסמך מכיל את חוות דעתו של השופט על כל אחד מהמתמודדים, אכן דברים קשים לקריאה, קבלו: על יוני גרין נכתב: "הוא היחיד שהקפיד על קליפים מגניבים, טעם טוב, קצת מיושן. אני מוריד לו נקודות על משקפי שמש בעמדה." על גיא צברי: "בסדר. פחות טוב מהראשון, יותר הומואי." על שלי לב ארי: "התחלה מגניבה. לא אהבתי.. סט מקושקש." על דודי כהן: "המחווה לעצמו בהתחלה הייתה מעצבנת אבל מוערכת." ועל דניאל הרשקוביץ: "התחיל עם 'שנה טובה'- חמוד, פוליקר היה מגניב."

זהו עד כאן עיתונות חוקרת. היה כיף מאוד. בואו נקווה שהליין ימשיך להתקיים גם אחרי הגמר המטורף הזה. אנחנו נותנות ל-"תקלוטיוב"  5 שפתונים + 2 גויאבות. פשוט, נשארו לנו גויאבות משבוע שעבר.

לטור הקודם של פנויות להופעה - סיקור השבלולים

תגובות