מגזין

פנויות להופעה- השבלולים

אדווה יוחנן וחן אלבק יוצאות מדי שבוע לגלות את העיר הגדולה ולשתף אותכם בחוויה. השבוע הן היו בהופעה של השבלולים שעושים קאברים לשירים של אריק איינשטיין

מאת אדוה יוחנן, חן אלבק. 01-09-2010

תגיות: פנויות להופעה, השבלולים, אריק איינשטיין

פנויות להופעה

מאת: חן אלבק ואדווה יוחנן

בשבוע עמוס בחום ולחות , בזמן שאדוה עוברת דירה, חן נוקעת את הרגל ואריק איינשטיין מתהפך במיטתו, מצאנו את עצמנו מדדות להופעה של  "השבלולים". המיקום הכללי: אוזן בר- תל אביב. המיקום הספציפי: על הבר+שתיים בירה, צמודת לפתח יציאת מזגן. ועל זה נברך 'ברוך בורא המזגן'. אמן!

"השבלולים" מלשון ש.ב.ל.ו.ל  ובהשפעת הסרט כמובן, עושים רק שירים של אריק איינשטיין "כי זה רק מה שאנחנו יודעים לעשות", כך הם מעידים.  הם ביחד כבר שנה וחצי, הכירו "דרך הפייסבוק, סתם... נעמן הוא הגרעין שממנו הכל התחבר", מפרגן סולן הלהקה טל גולדברג. כל החבורה, התקבצה לכדי להקה בזכותם של טל גולדברג ונעמן שדמי- קלידן הלהקה,  שמכירים עוד מהימים שבו ששדמי שמע שיר מקורי של גולדברג והחליט כי הקול שלו "דומה מאוד לקול של אריק איינשטיין."

ההופעה מתחילה ב23:00 וקצת. הקהל ברובו צעירים. אולי צעירים מידי. לרגעים מסוימים הרגשנו ממש זקנות לידם, לא נשקר ונאמר כי חלפה בראשנו המחשבה להוציא את מזרק הבוטוקס ,ששמור אצלנו בתיק לעת חירום, ולהתחיל להזריק בשצף קצף עד שנקבל מראה עור מתוח, אחיד וזוהר כשל נערות בנות 22. זה לא קרה. התלוצצנו וסגרנו שאם אנחנו הכי מבוגרות פה אז כדאי שניקח על זה אחריות! לכן חן תאייש את משרת הסייעת ואדוה תהיה  אחראית 'הפסקות פעילות', כולל ריקוד הציפורים.

ההופעה נפתחה עם השיר הספק נאיבי ספק פדופילי, "בדרך לגימנסיה". חברי הלהקה , שישה במספרם, לבושים ברוח שנות ה-70. "אנחנו החלטנו להישאר נאמנים לסבנטיז", אומר מרקוס הגיטריסט, "וזה מתבטא בכל מה שאנחנו עושים, גם בעיבודים, גם בכלים, גם באיך שאנחנו מתלבשים. אני למשל גידלתי שיער במיוחד בשביל זה". משם המשיכו עם השירים: "אני אוהב לישון" כשגולדברג (הסולן) מפהק ומפהק, זה מדבק!, "כשאת בוכה את לא יפה" , "מה שיותר עמוק יותר כחול", "אל תוותרי עליי" , "אינך יכולה"  ו- "יחזקאל"- עליו אומר גולדברג כי הוא  "שיר על בחור ששילב בין עסקים לתענוגות". אחריהם עוד ועוד שירים,  הם נותנים הופעה ארוכה של קצת יותר משעה והקהל ממשיך לעמוד על רגליו ולהניע ישבנים.

את רובם הגדול של השירים ביצעו השבלולים באופן נאמן למקור. אותם שירים, אותם עיבודים. פרט לשירים "כמה חם"  ו-"אדון שוקו" שזכו (סוף סוף) לעיבוד מחודש. לרגעים נידמה כי זה גם אותו קול. כן, הסולן אומר שיש לו קול של אריק איינשטיין באופן טבעי ושהוא לא עושה חיקוי. האמת, ציפינו לשמוע שירים מוכרים בעיבודים חדשים ומעניינים, אך קיבלנו את אותם שירים אהובים באותם עיבודים ידועים. לא שזה רע, הם בהחלט מבצעים אותם טוב. הקהל היה בשיאו, אנשים רקדו, קפצו ופרגנו. היה שמח!  התחושה הייתה שהשבלולים מאוד מרוצים. מרוצים מהקהל, מרוצים מעצמם, מרוצים מאריק. ומה לגבי חומרים אישיים ומקוריים משלהם? ובכן, לגבי זה הם עדיין לא בטוחים. "כל אחד מאיתנו עושה חומרים משלו" אומר גולדברג,  "ופה [בשבלולים] זה פשוט הפאן שלנו. אנחנו פשוט עושים כיף".

photobucket

אריק יודע שהוא מפסיד הופעה של עצמו?

גולדברג: "אנחנו מקווים שהוא יודע ואנחנו מקווים שהוא אוהב את זה" . בינתיים הם לא יוצרים איתו קשר. "אני חושב שמגיעה לו הפרטיות שלו". אברמן: "אנחנו רוצים שהוא יגיע להחלטה, יבוא להופעה, יעלה לבמה וישיר איתנו חלק מהשירים שלו".

מרקוס: "זאת מדינה קטנה. בסוף נופיע מתחת לבית שלו. נאזוק אותו ונקשור אותו!"גולדברג: "מרקוס, אני מבקש אל תאזוק את אריק איינשטיין."

אולי בגלל ההתרגשות מההופעה , אולי בגלל שהם שתו יותר מידי ואולי סתם כי הם שטותניקים הם מסכמם את עצמם כך: " אם תשווי את השירים שאריק עשה לאיך שאנחנו עושים, את תראי שאריק הרבה יותר מגניב מאיתנו".

  

אתם מנסים בכוח להיות גרועים?מרקוס: "אני אישית מנסה!"

לסיום הכנו חידון טריוויה קצר לחברי הלהקה, מהו תאריך הלידה של אריק?מרקוס:" 1939 ! ! 3 יחידות מתמטיקה, כבוד! "

מה אריק איינשטיין רצה לעשות בצבא?אברמן: "מדריך כושר... אני והוא חברים."

לאיזה שיר משלושת השירים הבאים כתב איינשטיין את המילים: "אני ואתה" "שביר" ו"פסק זמן". אברמן: "פסק זמן.."   (טעות. התשובה הנכונה היא - כל התשובות נכונות)

ולסיום, שאלת בונוס. מהו שמו של אריק בת"ז?שדמי: "אריה!!!"

או.קי. אנחנו מסכמות.  בגדול, להקת קאברים.  השירים מוכרים ואהובים , אך אין חדש תחת השמש. מי שאוהב את איינשטיין ורוצה לספוג אווירת שנות ה-70 למשך שעה וקצת מוזמן להגיע או פשוט לרכוש את הדיסק (של איינשטיין כמובן). הפעם נגמרו לנו השפתונים ולכן נחלק גויאבות. אז סגרנו על 3 וחצי גויאבות לשבלולים. מקוות לשמוע חומרים חדשים  ומאחלות בהצלחה.

 

השבלולים:

טל גולדברג - שירה

הילי בוימל - שירה וגיטרה אקוסטית

יובל אברמן - חשמלית, חלילים, מפוחית וקולות

טל מרקוס  - בס וקולות

נעמן שדמי  - פסנתר וקלידים

ניר עטר  - תופים

לטור הקודם: פנויות להופעה של קוואמי

תגובות

 • לא. אין לו קול כמו של אריק איינשטיין

  וההופעה היתה חביבה באופן שמזכיר קריוקי עם נגנים, לא יותר מזה. מגניב שהם עושים כיף ומקפיצים ילדודס, אפשר לנסות גם עם ועדי עובדים!

  אשכתמיר, 02-09-2010 16:14

 • אריק

  אני אומר שפנויות להופעה הן היחידות שבאמת מסוגלות להוציא את אריק מהבית : השילוב של המנעד הפרסי ביחד עם החוצפה הקוצ'ינית לא ישאירו אותו אדיש.... אה, ואחלה טור !

  שבי שבלול, 11-09-2010 10:59

 • הופעה אדירה אדירה אדירה!

  ברמה גבוהה מאוד עם ביצועים אדירים כמו במקור ממש נהניתי! ((: כל הכבוד!

  גיא, 24-09-2010 22:33

 • היה מצויין! תמשיכו ככה

  הסולן והגיטריסט מדהימים והבחורה שרה מקסים

  יעל ר, 24-09-2010 22:36

 • דווקא לדעתי יש לו קול דומה

  אבל זה בכלל לא משנה כי היתה אחלה הופעה

  אריק, 24-09-2010 22:41

 • יגיע יום שהם יחטפו תביעה של החיים

  על השימוש בשם של אריק למטרות שיווקיות

  חבל, 28-11-2010 22:14

 • יגיע יום שהם יחטפו תביעה של החיים

  על השימוש בשם של אריק למטרות שיווקיות

  חבל, 28-11-2010 22:14

 • זה חוקי לגמרי לעשות קאברים לכל אמן, גם לאריק איינשטיין

  לידיעתך, 27-04-2011 00:47

 • השבלולים מעולים מעולים מעולים! ביחוד הסולן שלהם טל גולדברג

  מעריצה, 28-11-2011 11:30