מגזין

קליפטומניה

תאיר קסלר, קליפטומנית כפייתית שגדלה על ברכי ה-MTV, מביאה לכם מדי שבוע את הקליפים הכי יפים, נוגעים, טיפשיים, מצחיקים ומוזרים שהמסך שלכם ידע

מאת תאיר קסלר. 31-08-2010

תגיות: קליפים, קילפטומניה, LCD Soundsystem, Hold Your Horses, Man Man, NASA

אני במצב רוח קרבי. כבר הרבה זמן אני מהרהרת אם אלו באמת החיים- לשרוף את כל היום במשרד, לתכנן ללכת להופעה/פאב/לרקוד ואז לחזור הביתה ולהישפך על הספה. אני מאוד ממורמרת על החיים האלו ואני מנסה למצוא פיתרון שכרגע לא נראה באופק. גדלתי על דור ה-X, על צעירים שנכנסים לוואן ונוסעים, חיים מהיד אל הפה ועושים רוקאנ'רול כי זאת אלטרנטיבה הרבה יותר טובה מללבוש חליפה ולשבת כל היום במשרד. אנחנו בני דור הY- נהנתנים. זאת הבעיה שלנו אנחנו רוצים לפרוץ את המעגל הנוראי של השיגרה, ליהנות מהחיים להסתובב במקומות הנכונים עם האנשים הנכונים, לנגן בלהקה, לצלם, להשתכר ולהרגיש בחיים אבל ברסמי בסוף היום אנחנו רוצים לחזור לדירת האיקאה שלנו לישון באלכסון על המיטה הזוגית ולדעת שיש עוד כמה גרושים בחשבון הבנק. הדיסוננס הקוגניטיבי הורג אותנו, המלאך השיכור עם הסיגריה בפה בצד אחד והשטן עם השטרות בצד השני. למרות שאני ילדה טובה גבעתיים החלטתי שנמאס והשבוע אני שמה סתם מה שבא לי.

LCD Soundsystem - Drunk Girls

מעבר לביקורם בארץ בחרתי את הוידיאו קליפ הזה כי הוא משמש לי כקתרזיס בימים האחרונים וכי הוא פסיכי לגמרי. הוידיאו קליפ הזה מושך אותי כי הוא מוציא מהצופה את יצר המציצנות. אנחנו רוצים לראות את ההתעללות בלהקה וגם רוצים לדעת מה יקרה בסוף, לאן זה מוביל אותנו. יש פה שימוש במעבר בין שחור- לבן וצבעוני דבר שמצביע על חוסר עקביות והדבר מערער אותנו עוד יותר למרות שאנחנו כבר לא בטוחים באיזו סיטואציה אנחנו נמצאים. פרטים יבשים: ספייק ג'ונס. אני רוצה להקדיש את הקליפ הזה לחדשות ערוץ 2 שהביאו השבוע סקופ בלעדי- "הורים, הילדה שלכם משתכרת בימי שישי בערב".

 

Hold Your Horses- 70 million

קצת קולטורה לא הזיקה לאף אחד. אחד הוידיאוקליפים הכי יפים ומיוחדים שראיתי בחיים שלי שייך להרכב הצרפתי- אמריקאי Hold Your Horses. הם בחרו תמונות מפורסמות שהם אוהבים (ככה זה צרפתים כל היום מסתובבים במוזיאונים) הכניסו בהם כלי מוזיקה ווואלה וידיאו קליפ פאר- אקסלנס.

Man Man- Rabbit Habits 

טרילר גירסאת שנות האלפיים. זאת רומנטיקה אמיתית. שני פריקס שיודעים שהאחד הוא המכסה של השנייה, שאין כזה דבר יותר מדי שערות בעולם ושבשר זה טעם החיים. הרי מה זאת אהבה אם לא העוגן להיות מי שאתה ולהרגיש בנוח עם זה כשאתה בחברת האחר. הצוות של סאטרדיי נייט לייב סידר לנו פה אחלה וידיאו קליפ. אני בדרך כלל לא אוהבת שעושים וידיאו קליפ מיני סרט אבל הפעם זה מוצדק.

NASA- A volta 

נסגור את הטור עם וידיאו קליפ חולה לגמרי. בכל פריים דאגו שתהיה אלימות, קללות,סמים,דם, אלכוהול וכו'. הוידיאוקליפ מזכיר לי את הפרק בסאות'פארק שגילו שמיקי מאוס הוא למעשה שליט עריץ וכולם בהוליווד מפחדים ממנו, רק שבמקרה שלפנינו האדג'יות חוגגת.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של המדור

לטור הקודם

 

 

תגובות