מגזין

קליפטומניה

תאיר קסלר, קליפטומנית כפייתית שגדלה על ברכי ה-MTV, מביאה לכם מדי שבוע את הקליפים הכי יפים, נוגעים, טיפשיים, מצחיקים ומוזרים שהמסך שלכם ידע

מאת תאיר קסלר. 18-08-2010

תגיות: קליפים, קליפטומניה, Flying Lotus, Kanye West, Grinderman, Villagers

קליפטומניה

Grinderman- Heathen Child

אחרי שראיתי את הקליפ הזה כנראה שלא אעשה יותר אמבטיות בחיים שלי. אני שונאת סרטי אימה, אני מסוג האנשים שלא מבין למה אנשים משלמים כסף כדי לפחד, איך בן אדם יושב מול המסך, כל העצבים שלו מתוחים והוא נהנה מזה? הקליפ קצת הכניס אותי למוחם של האנשים הללו. הוא תפס אותי כל כך חזק, הצבעוניות, הפוטומונטאז'ים המוזרים,הניגודיות בין הבחורה באמבטיה ושאר הדמויות המפחידות, הדריכות שצפיתי בו, וכמובן ניק קייב, האיש רק מתקרב למצלמה והיא כבר רוצה לעשות איתו אהבה מבלי לשחרר.

kanye west- power

"ITS NOT A VIDEO, ITS A MOVING PAINTING"- זה מה שקניה ווסט כתב בטוויטר על הקליפ החדש שלו. כמו שכבר הבנתם מהטור "ספיישל קניה ווסט" שכתבתי פה לפני כמה שבועות, הבחור יודע איך להפתיע אותנו כל פעם מחדש עם הקליפים שלו והוא משקיע זמן, כסף, כישרון ומה לא בקליפ שהוא יוצר. הקליפ הזה בוים על ידי מרקו ברמבילה אומן שעבודותיו נעות סביב אפוקליפסה, אלים יוונים, וסרטי פעולה מטופשים. למזלנו האלמנט האחרון לא נכנס לקליפ. הרבה אנשים לא הבינו (כולל אני) אם זה הקליפ או שזה רק טיזר (מכיוון שאורכו של הקליפ הוא 1:43 בלבד לעומת השיר המקורי שהוא הרבה יותר ארוך). ווסט הסביר שזה הקליפ והוא למעשה הטיזר של כל הדברים הבאים שווסט הולך לעשות בעתיד והוסיף שאם הם היו עושים קליפ לכל השיר הוא לעולם לא היה יוצא. בנוסף ווסט מציע לאנשים לקנות את הDVD  של הקליפ ולהקרין אותו על אחד מקירות הבית כי הוא יצירת אומנות אמיתית שאנשים צעירים יכולים להרשות לעצמם. גאון! כבר אמרתי?

flying lotus- MmmHmm

כשראיתי את הקליפ הזה בפעם הראשונה שלושה דברים קפצו לי לראש: MGMT, אריקה באדו והאחים סופר מריו. בתרבות היוונית ייחסו לפרח הלוטוס את השכחה, על פי סיפור מתוך האודיסיאה של הומרוס, המספר כי חבריו של אודיסוס שאכלו את פרח הלוטוס אצל ה"לוטופאגים" ("אוכלי לוטוס") שכחו את מולדתם ולא רצו לשוב אליה. זה בדיוק מה שאני הרגשתי, למה צריך לחזור לחום המעיק של תל אביב שאפשר לעוף בין שמים לארץ מחופשים לאינדיאנים? וחזרה למציאות- את הקליפ ביימו Special Problems"" , אומנים שעושים דברים מטורפים ואחרים ואתם חייבים להיכנס לאתר שלהם ולצפות בסרטונים השונים שהם עשו.

Villagers - Ship Of Promises

 

בהתחלה קצת כעסתי על עצמי כי חשבתי שאני מדביקה לקונור ג'י אובריין, הפרונטמן של הויליג'רס, סטיגמה בגלל שהוא אירי. כל פעם שאני רואה את הקליפ או את הפרצוף של אובריין אני מריחה בירה. למרות שהקליפ מאוד חמוד ואביבי, בנות צעירות רצות להן ביער ומעיפות צעיפים צבעוניים והצילום הוא סאן שיין משהו, עדיין הקליפ נטף לי מבירה. החלטתי לשים לזה סוף וכשקראתי על הלהקה הכול התבהר- רוב השירים שנכתבו באלבום Becoming a Jackal  נכתבו תחת הנגאובר רציני. אין על אינטואיציה נשית.

למדור יש עמוד פייסבוק חדש! הצטרפו.

לטור הקודם

תגובות