מגזין

קליפטומניה

תאיר קסלר, קליפטומנית כפייתית שגדלה על ברכי ה-MTV, מביאה לכם מדי שבוע את הקליפים הכי יפים, נוגעים, טיפשיים, מצחיקים ומוזרים שהמסך שלכם ידע

מאת תאיר קסלר. 14-07-2010

תגיות: קליפים, קליפטומניה, Kutiman, Maroon 5, Evil Nine, Tokio Police Club

קליפטומניה

Long distance relationship

 

  

Kutiman Mixes Maroon 5

הסיפור שאני הולכת לספר לכם הוא הסיפור הרומנטי ביותר שנכתב בספרי ההיסטוריה של המוזיקה, כדי להעצים את החוויה אני ממליצה לשים ברקע את L'ete Indien, ועכשיו לסיפור.. בשנת 2009 החיים של להקת Maroon 5 נראו טובים למדי, הם ג'ימג'מו באולפנים, טסו בעולם, הופיעו  לפני קהל של אלפי אנשים, והסתובבו עם בחורות יפות על הזרוע. אך היה חסר להם משהו, או יותר  נכון - מישהו. באותו זמן ממש בקצה השני של העולם אומן המיקסוסים קותימן דגם,חתך,גזר, הדביק וצירף קטעי יו טיוב שונים והפך אותם לפרוייקט המדובר ThruYou. הפרוייקט שילח חיצי אהבה בליבם של הלהקה והם החליטו לשלוח לקותימן קטעים בהם צילמו את עצמם, וביקשו ממנו לעשות גם להם קליפ. העלם הצעיר נענה לבקשתם והחל בעבודה. כעבור כמה חודשים נולד המיקס הנפלא שאתם הולכים לצפות בו עכשיו, רומנטיקה בפעולה.

Shhhhhhhh my baby is sleepin'....

  

Evil Nine Ft. Aesop Rock - Crooked

  

צמד הדיג'ייאים האנגלי הוציאו בימים אלו סינגל חדש ומעולה- No Manners ואירוע זה החזיר אותי לקליפ המצוין שלהם משנת 2004. שני חוליגנים אנגליים וקשוחים בג'אמפרים כחולים מראפרפים להם ברחוב לצלילי ברוקן ביטס, ופשוט אי אפשר להוריד מהם את העיניים. מי שקצת עוקב אחרי הטור יודע שאני אוהבת קליפים פשוטים וגאוניים והקליפ הזה הוא תמצית הפשטות הגאונית.  

 

 Who let the dogs out?

 

 

Tokio Police Club - Wait Up (Boots of Danger) 

הכלב שימש את האדם משחר דרכם המשותפת למטרות רבות: החל משמירה ותקיפה, עזרה ברעיית צאן ובקר וכלה בציד, איתור נעדרים תחת מפולות שלגים וחיית מחמד. במלחמת וייטנאם שם הצבא האמריקני בראש היחידות הלוחמות כלבים לגילוי אויב ומלכודות. כלבים הופעלו על ידי ברית המועצות במהלך מלחמת העולם השנייה לשימוש כנגד טנקים גרמניים. גם צה"ל משתמש בכלבים למטרות צבאיות. בין היתר השתמש בכלבים לפריצה לבתים המוחזקים בהם בני ערובה ולמעקב אחר עקבות מחבלים. במבצע "כחול וחום" נגד החזבאללה, התגלה שצה"ל השתמש בכלבי נפץ, דבר שגרם לרעש תקשורתי גדול ולנסיגה של צה"ל משימוש זה בכלבים.

בנוסף, לכלבים שימושים אזרחיים נוספים כמו: כלבי נחיה לעיוורים, כלבי שמיעה לחרשים, כלבי גישוש לגילוי אנשים תחת הריסות בתים, כלבים לאיתור מוקדי שריפות, כלבי מזחלות, וכלבי הרחה לגילוי חומרי נפץ, סמים וחומרים אסורים אחרים. כל זאת ועוד אי אפשר לראות בקליפ של טוקיו פוליס קלאב כי בו הכלבים סתם מתרוצצים ברחובות ועושים כיף. חיי כלב לשמם.

 

 לטור הקודם - קליפטומניה אדום שחור

 

תגובות

  • הקליפ של קותי גדול

    הוא פשוט גאון

    אפרת, 20-07-2010 09:17