מגזין

תושב חוזר

סטיבן ווילסון ופורקיפיין טרי חזרו להופעה בארץ. אורלי נקלר חזרה מההופעה עם תמונות ורשמים

מאת אורלי נקלר. 09-07-2010

תגיות: Steven Willson, Porcupine Tree

Porcupine Tree  מגיעים לישראל בעיתות משבר. הם לא היו פה כבר 10 שנים. השמועות מספרות שהמתופף שלהם קצת עוכר ישראל. סטיבן ווילסון, מנגד, כבר הפך את הארץ לבית השני שלו. איך זה מסתדר להם מבחינה פרסונלית- לא ממש ברור. מבחינה מקצועית, ברור כשמש מדוע זה בלתי אפשרי לוותר על גאווין הריסון כמתופף השולט במכונה המשומנת הנקראת פורקיופיין טרי.

 

 

והנה הם כאן, אף פי על כן ולמרות הכל, בתוך גל הביטולים הגדול, נותנים את הכול לקהל שחיכה להם כל כך הרבה זמן. וזה לא קהל קטן בכלל.

 

                                        Photobucket 

                                                     גאווין הריסון, מתופף, פורקיופיין טרי

 

פורקיופיין טרי כוללים פרט לווילסון והאריסון גם את ריצ'רד ברביירי על הקלידים והאלקטרוניקה ואת קולין אדווין על בס. לרביעיה חובר גיטריסט ההופעות הקבוע שלהם ג'ון ווסלי. אבל וילסון, הוא וילסון, גונב את ההצגה.

 

Photobucket

פורקיופיין טרי

 
פורקיופיין מחברים היטב בין בלדות, לפרוג ולמטאל. הם נתמכים באלקטרוניקה משובחת שנעלמת לתוך הדיסטורשנים והמקצבים השבורים, מגבה בחרישיות את הבלדות האקוסטיות המרגשות שמתפרצות שוב בזעם בחזרה למטאל הבועט. בשנים האחרונות אפשר לשמוע השפעות חזקות מכיוון-TOOL , שמחזירות את פורקיופיין למקומות חדשים ומסעירים. הוידאו-ארט הצבעוני והקולנועי שבגב הבמה עוזר לייצר את האווירה האפוקליפטית של ההופעה. 

 Photobucket

וידאו ארט צבעוני עוזר לייצר אווירה אפוקליפטית


ההופעה מפוצלת לשני סטים והדרן וכוללת חומרים מכל התקופות. סטיבן פוצח בנאום בעברית בריטית, מסביר שהוא מודע לכך שהם חייבים לקהל לא מעט שירים עבור תקופת ההיעדרות הארוכה.

 

                                    Photobucket 

                                                סטיבן וילסון מקשקש עם הקהל בעברית

הם פותחים בדרמטיות עם Blind House (שפותח את האלבום החדש The Incident) וסוגרים עם
 Trains, באמצע משובצים לא מעט קטעים מהחדש, בכל זאת מדובר בטור שחוגג אותו. אבל לא נשכחים מאיתנו Russia On Ice , Blackest  Eyes  ו- The   Hatesong. ווילסון מחליף בטבעיות בין
חשמליות לאקוסטיות ולפסנתר.

 

                                 Photobucket

                                  ווילסון באקוסטית


איזה שיר? שואל וילסון בעברית כשעולה להדרן. הם מבצעים כאמור את Trains  המרגש, שיר הסיום הטבעי של פורקיופיין שמעורר, כתמיד, את הקהל להצטרף במחיאות כפיים במעברים.

 

Photobucket

קהל חם ואוהד שחיכה הרבה זמן לשובם


הם מבטיחים לא לחכות שוב יותר מדי זמן עד שיחזרו שוב לישראל. לפני ההדרן ובסוף ההופעה הם מתקרבים לקדמת הבמה, להיפרד מהקהל, להשתחוות, כולם פרט להריסון, הוא לא ממש אוהב אותנו, עכשיו זה מורגש.

 

Photobucket  Photobucket

ווילסון גונב את ההצגה.

 

ההופעה מסתימת אחרי שעתים וקצת עם. טעם של עוד. על הסאונד המוקפד, הוויג'יי האיכותי והסט הרחב והמגוון ידובר עוד רבות במחוזותינו. עד הפעם הבאה.

 

                                  Photobucket

 

תגובות

 • סופסוף כתבה נכונה

  אמינה, רהוטה וכיף לקרוא. היתה באמת הופעה נדירה, קראתי ביקורת נוספת שאומרת שהיה לא טוב ולא הבנתי את זה ב-כלל. עכשיו אני בטוח שהיתי באותה הופעה. אגב אחלה תמונות גם :)

  yossi, 12-07-2010 12:46

 • בהחלט נכונה

  קצרה, מתומצתת נכון מאד ועינינית.הופעה מדהימה,חויתי ונהנתי.

  אסף, 13-07-2010 12:19

 • dsEZwnfWljxrXpqm

  At last! Someone who udenrstnads! Thanks for posting!

  BertieorBirdie, 13-07-2011 03:09