מגזין

העולם המופלא

מלאה בציפיות, הלכה תאיר קסלר ביום חמישי למופע ההשקה של אלבומם החדש של רוקפור. היא חזרה מלאה בתובנות על הלהקה, המוזיקה והקהל

מאת תאיר קסלר. 13-06-2010

תגיות: רוקפור

העולם המופלאצילום: נועה מגר

יום שישי בבוקר, למחרת ההופעה של רוקפור:

10:00: "לא! אני חייבת לחסוך, אסור לי לקנות כל דבר שאני רוצה, אני פשוט בהיי עכשיו מההופעה, אני אנקה את הבית וזה יעבור לי."

11:00: "אין מצב. אין לי כסף להוציא עכשיו ובטח לא על דיסק, אני אלך לים."

12:00: "אני חושבת שיש ממש קרוב לפה חנות דיסקים..אולי אני רק אראה כמה הוא עולה."

13:00- יצאתי מהחנות דיסקים עם החדש של רוקפור וחיוך מלא שיניים.

בזמן האחרון גיליתי שיש לי מחלה, אני מקווה שהיא לא חשוכת מרפא והיא תעבור לי כמה שיותר מהר. אני קוראת לה "פאנפוביה" והגדרתה, לפי דעתי הלא מומחית, לא אקדמית ואפילו לא ויקיפדית, היא "חרדה ללכת או לעשות פעילויות שלבטח מהווים הנאה. הפאנפוביה היא תופעה פסיכולוגית הגורמת לתגובות פחד ובהלה חריפים ומוגזמים, שאינם הולמים את המצב, לאובייקטים ומצבים שגורמים הנאה." כל פעם שאני יודעת שאני הולכת לעשות כיף אני נתקפת חרדות. לא יודעת איך ומתי זה התחיל, אך מקווה שזה כבר יגמר. אתם כבר יכולים לתאר לעצמכם מה היה מצבי לפני ההופעה של רוקפור. נתחיל בכך שמדובר בהופעה, אחד מן הדברים שגורמים לי את האושר הגדול ביותר. וזו לא סתם הופעה, אלא הופעת השקת הדיסק החדש של רוקפור. ואפשר כבר פה להוסיף חטא על פשע, אני עוד צריכה עוד לכתוב על ההופעה, כלומר להיזכר שוב כמה כיף היה לי. הסופ"ש הזה לא יגמר טוב.

להופעה הגעתי מתודלקת, מתנשמת ועם חברה שמחזיקה לי את היד. נילי פינק המוכשרת בטירוף חיממה את הראש והלב שלנו, הגוף נשאר קפוא הודות למיזוג בסגנון אלסקה שהיה בבארבי. זה גרם לי לחשוב האם הבעלים עושה חלטורות בחברת חשמל, אבל בואו נחזור להופעה. הדבר שמבאס בהופעות השקת דיסק הוא שהקהל עוד לא מכיר את השירים, ואז במצב הטוב הוא רק מהנהן עם הראש לצלילי המוזיקה, או במצב הפחות טוב כולם מתחילים לדבר. זה מזכיר לי שפעם הייתי בהופעה של השקת אלבום, האומן עלה לבמה ואמר "אנחנו הולכים לשיר את כל האלבום החדש ואם תתנהגו יפה, בהדרן אני אשיר את הלהיטים". ועכשיו נתהפך 180 מעלות לכיוון השני ונגיע בחזרה להופעה של רוקפור. הקהל של רוקפור התנהג כאילו הוא היה במדבר של המוזיקה מאז האלבום הקודם של רוקפור והם צמאים לחומר החדש של הלהקה. שום הנהונים ושום בטיח -  כולם רקדו, קפצו ושתו לרוויה את "העולם המופלא", האלבום החדש של הלהקה. "תודה על הסבלנות והסובלנות, אתם קהל סבלני שאוהב לשמוע דברים חדשים ולא רק להיטים". כן, ברוך בן יצחק יודע בדיוק מי מחבק אותם ושהם יכולים להיות רגועים על הבמה.

"לגבינת רוקפור טעמים מלוחים מעט, ובעלת חוזק רב כאשר היא מתיישנת ומקבלת ארומה טובה ומתיקות מסוימת, כל אלה מאפיינים את אחת מהמפורסמות והטובות שבגבינות צרפת". זוהי הגדרה קולינארית של הגבינה שמצאתי באינטרנט. וכמו הגבינה כך גם הלהקה. יש במוזיקה שלהם טעמים מלוחים ומתוקים בו זמנית שגורמים להם להיות אחת הלהקות הטובות ביותר שיצאו ממדינת היהודים. גם הזמן עושה להם טוב, יש בגרות באלבום שלהם. כשמסתכלים על יתר היבול שיש בשוק המוזיקה כיום, הוא שייך יותר ללהקות צעירות עם סאונד חדיש. באלבום הזה יש שירים שהם יותר יציבים, לאוזן מאוד נעים להקשיב לצלילים והמוזיקה עוברת מהאוזן דרך מערכת העצבים עד לאונה הרקתית (אזורים באונה זו מעורבים בעיבוד קלט שמיעתי) ואז אנו מבינים שכרגע אנחנו מאזינים למשהו איכותי וטוב.

תגובות

 • LIKE !

  אהבתי מאוד, במיוחד את הסוף.

  המחוג, 13-06-2010 14:42

 • דאבל

  לייק, 14-06-2010 01:48

 • פאנפוביה

  מודה באשמה, גם אני לוקה בפאנפוביה חמורה עקב מצב כלכלי רעוע. אולי יחד נוכל להקים קבוצת תמיכה.

  נטלי, 14-06-2010 12:55

 • Funofobic Anonymous :)

  תאיר, 14-06-2010 13:01