מגזין

קליפטומניה

תאיר קסלר, קליפטומנית כפייתית שגדלה על ברכי ה-MTV, תביא לכם מדי שבוע את הקליפים הכי יפים, נוגעים, טיפשיים, מצחיקים ומוזרים שהמסך שלכם ידע. טור חדש

מאת תאיר קסלר. 09-06-2010

תגיות: קליפים, קליפטומניה, The Eighties Matchbox B-line Disaster, The xx, New young pony club

קליפטומניה

שיר בלי קליפ הוא כמו דבורה בלי עוקץ, יכול לעשות דבש בלב אבל לא בהכרח לגרום לאנשים להתייחס אליך. האם לדעתכם השיר Y.M.C.A היה שורד עד היום מבלי קאובוי, שוטר, אינדיאני, מלח ובחור בלבוש סאדו מאזו? האם השיר Music של מדונה היה מגיע לאיזה שהוא מקום במצעד בלי Ali G? ומה עם השיר Thriller בלי כל האבוג'רס מסביבו? קליפ הוא זריקת המרץ לכל שיר שאי פעם נכתב בעולם. הוא מושך את השיר לאור הזרקורים של שתי צורות מדיה ששולטות בתעשיית המוזיקה והבידור (האינטרנט והטלוויזיה) ומקבע את הדעה הרווחת במאה העשרים ואחת "אני ויזואלי משמע אני קיים".

אני, תאיר קסלר, קליפטומנית כפייתית שגדלה על ברכי ה-MTV, אביא לכם מדי שבוע את הקליפים הכי יפים, נוגעים, טיפשיים, מצחיקים ומוזרים שהמסך שלכם ידע.

העתידני

  

The Eighties Matchbox B-line Disaster- Psychosis Safari

יש נביאים בעירנו! כבר בשנת 2003 TEMBLD ראו את העתיד ולא סתם, הם ראו את העתיד במשקפי תלת מימד. בקליפ, שבויים על ידי אדגר רייט, רואים את הלהקה בתוך Bad Ass Car  (מזכיר קצת את הקליפ של Queens on the Stone age) ואז בתחתית המסך מופיע הכיתוב "Get your 3-D glass ready". בעודי חושבת איפה שמתי את משקפי התלת מימד שחילקו פעם עם אחד המוספים לשבת, לדמויות בקליפ התווספו צלליות בכחול ואדום בניחוח תלת מימד. הקליפ רלוונטי מתמיד, אנחנו נמצאים בתקופה לא ברורה אשר בה בתי הקולנוע מנסים לשרוד מבלי לפשוט את הרגל. אנחנו כצרכני תרבות יודעים כי הקולנוע הוא הבידור הזול ביותר שאנחנו יכולים לקבל (אם לא קונים במזנון של הקולנוע) אבל מצד שני למה לבזבז כסף על סרט כשאפשר להוריד ולצפות בבית ב-LCD באיכות לא פחות טובה ובלי סדרנים שמבקשים להוריד את הרגליים מהכיסאות. הרבה אנשים מאמינים כי משקפי התלת מימד יצילו את בתי הקולנוע מלהיעלם כי את פורמט הצפייה הזה אנשים עוד לא יכולים לקבל בביתם. לפי TEMBLD טכנולוגית ה3D תגיע במוקדם או במאוחר גם לביתנו ונצטרך להיות מוכנים בשלוף עם משקפי התלת מימד שלנו אפילו כדי לצפות בקליפים ביוטיוב.

 

Less is more

  

The xx-"Crystalised"

  

 פשטות. זה שם המשחק של ה- XX, זמר, זמרת שניים וחצי כלי נגינה ויש לך שיר כל כך יפה ועדין שמעלה לך חיוך על הפרצוף ברגע שאתה שומע את האקורד הראשון מתוכו. הקליפ ממשיך את רעיון הפשטות. בקליפ חברי הלהקה עומדים ומנגנים על רקע קיר לבן. על הפנים שלהם ומאחוריהם מוקרנים צבעים וצורות שזזות לאט בסנכרון מושלם עם האווירה של השיר. הכול כל כך שקט ורגוע. זה מדהים איך בזמנים שלנו, כשאנשים צריכים יותר ויותר אקשן כדי שמשהו יתפוס אותם והם ישימו לב אליו, מצליחים לצלם קליפ שהוא עד כדי כך פשוט שאי אפשר להתעלם ממנו.

 מי אימנו? אמא רוסיה!

  

New young pony club-" we want to"

  

 ישבו אנשי ההפקה של הקליפ מול לוח לבן, ציירו שמש אסוציאציות ענקית, כתבו במרכזה רוסיה+ שנות השמונים+ ערוץ הקניות והתחילו להפגיז. בקליפ הזה באמת יש את כל הדברים שיכולים לעלות לך בראש בהקשר לנושא המוזר משהו שהם בחרו לקליפ. מהפלאפונים הראשונים (האפורים הגדולים עם האנטנה השחורה), קלטות, מכשירי וידיאו, ווקמן עם אוזניות שבקצה שלהם ספוג כתום, טלוויזיה ישנה שעליה בבושקות, סינתיסייזרים וקוקטילים עם דובדבן. הקליפ גם מצולם בסגנון שנות השמונים ויש בו אפקטים שלא היו מביישים אף חתונה של אוליגרך רוסי שהתחתן באותה תקופה. ваше здоровье

 

 

תגובות

  • לא "אבוג'רס"

    ווג'ראס!

    מייקל חי, 09-06-2010 17:44