מגזין

בונה מיתוסים

קלקסונס, אחת הלהקות המקוריות שיצאו מבריטניה בשנים האחרונות, כמעט הגיעו לארץ להופיע. ניר גורלי תפס את גיטריסט הלהקה סיימון טיילר-דייויס לראיון קצרצר

מאת ניר גורלי. 02-06-2010

תגיות: Klaxons, ראיון

בונה מיתוסים

במסגרת פסטיבל פיק.ניק שיחל בסוף השבוע אפשר למצוא כמה שמות גדולים ורק להקה אחת מעניינת באמת. הפיקסיז- כבודם במקומם מונח אבל מדובר במפגן נוסטלגיה והם הראשונים שיודו בזה. פלאסיבו נתפסים בעיני כמו שאריות מהניינטיז, האדיטורז אף פעם לא היו מרגשים ול-G.S.S אני אפילו לא אתייחס. אבל קלקסונס היו הרכב שכבר ב-2007 כשיצא אלבומם הראשון Myths of The Near Future, היה ברור שהם מביאים איתם משהו חדש ומקורי. אמנם הרעננות קצת התאיידה אחרי שלוש שנים של שתיקה ועיקוב ביציאת האלבום השני, אבל האלבום עדיין נשמע מצוין ומהקלקסונס עדיין יש ציפייה שיהיו עמודי טווח משפיעים בסצנת האינדי רוק הבריטית. ביום שבת נזכה לראות אותם בהופעה על במה ישראלית וכל מי שאוהב מוזיקה בריטית יודע שזה לא עניין של מה בכך (למעט ארט ברוט והקייזר צ'יפס לא ממש זכינו לביקורים של להקות משם). לקראת ההופעה הנה ראיון קצרצר שערכתי עם סיימון טיילר דייוויס, גיטריסט הלהקה.  

 

איפה אני תופס אותך?

כרגע אני בבית שלי. הרגע אכלתי ארוחת בוקר. מכאן אני יוצא לרכבת התחתית, הולך למדוד את האוזניים בשביל פלאגים לאוזניות ואז אני ושאר הלהקה נוסעים לווילס להתחיל חזרות. עשינו חזרות שבוע שעבר ושבוע הבא אנחנו עושים כמה חזרות לפני שאנחנו מגיעים לישראל שזאת תהיה ההופעה הרשמית הראשונה שלנו מאז ינואר.

  

תנסו עלינו חומרים חדשים?

אנחנו הולכים השבוע להתחיל לכתוב את האלבום השלישי. יש לנו קצת זמן אז ננסה לחבר את החומרים ביחד. אבל כן ננגן את רוב האלבום החדש שיצא באוגוסט.

  

אלבום שלישי? מה קורה עם השני? היו שמועות שהאלבום עוכב על ידי חברת התקליטים.

הוא לא עוכב על ידי חברת התקליטים, הקלטנו חלק ממנו ולא אהבנו אז התחלנו לכתוב אותו שוב. זה לא נדחה או משהו פשוט לא היינו ממש מרוצים ממנו. היו הרבה דיווחים לא נכונים בנושא. חברת התקליטים דווקא אהבה את זה אבל אני לא יודע זה פשוט לא הרגיש נכון לנגן אותו חי. החלטנו להקליט אותו שוב ועשינו את זה בלוס אנג'לס עם רוס רובינסון .

  

הוא ישמע כמו הראשון?

זה עדיין נשמע כמונו. אותם מוטיבים שהיו באלבום הראשון גיטרה, קלידים, תופים, בס, שום דבר נוסף או חסר מהאלבום הקודם. אבל יש בו איכות נוספת, משהו יותר עז ודחוס. חלק מהשירים מעבר לחמש דקות. אני לא יודע. תצטרך לשמוע את זה. הוא אמור לצאת ב-23 לאוגוסט באנגליה.

  

איך ההצלחה המיידית של האלבום הקודם השפיעה על החיים שלכם?

היינו בסיבוב הופעות הרבה מאוד זמן. מסוף 2006 עד אמצע 2008 אז זה לא ממש יצר אימפקט על חיי היום יום שלנו. מדי פעם אנשים היו ניגשים אלינו ואומרים שהם אהבו את האלבום שזה נחמד. אבל לא היה שינוי אנחנו עדיין אותה חבורה של אידיוטים כמו שתמיד היינו.

 

זה נשמע מוזר. אני מתאר לעצמי שאם אני הייתי בלהקת רוק מצליחה החיים שלי היו קצת משתנים ממה שהם עכשיו כסטודנט תפרן.

(צוחק) כן אני מניח. חיינו במקום נוראי כשהקלטנו את האלבום. חלק נוראי בדרום לונדון ועכשיו אנחנו גרים במקום נחמד יותר. חוץ מזה שום דבר לא ממש השתנה. היה לנו מזל שהיה לנו זמן וכסף להקליט במקומות נחמדים וגם לכתוב ולעשות חזרות אבל אלו רק היתרונות אני לא חושב משהו השתנה.

 

איך אתם מרגישים לקראת ההגעה לישראל?

אנחנו מאוד מתרגשים. זה מסוג המקומות שלא חשבנו שבאמת יצא לנו ללכת אליהם. יש לנו חברה ישראלית שהכרנו בלוס אנג'לס והיא סיפרה לנו סיפורים. זה תמיד נחמד להגיע למקומות שלא נחשבים ליעדי תיירות עבור אנגלים אז זה באמת מרגש אותנו להגיע לשם.

 

אני שואל כי לפעמים נדמה שבאנגליה יש חרם תרבותי גדול על ישראל וישנם גם אמנים רבים שביטלו הופעות לאחרונה. זה גרם לכם לחשוב פעמיים?

לא. זה משהו שדיברנו עליו וזה ללא ספק בעיה. גם שמענו על חברים בלהקות שהגיעו למקומות ולא נתנו להם לנגן או שבוטלו ברגע האחרון. אנחנו תמיד היינו ברי מזל שאם אנשים ביקשו מאיתנו לבוא למקום מסוים ויש לנו מעריצים שם אז תמיד החלטנו ללכת. אנחנו לא להקה טעונה פוליטית אנחנו פשוט אסירי תודה כשמזמינים אותנו לבוא לנגן.

 

אתם יודעים שאתם באים לחמם את פלאסיבו, אתה אוהב אותם?

(צוחק) אהבתי אותם כשהייתי צעיר.

 האזינו לסינגל החדש:

*נכון ליום שישי ה-04/06 קלקסונס ביטלו את הופעתם בארץ. ככל הנראה מסיבות פוליטיות

 

תגובות

  • התשובות שהיה צריך לענות

    איפה אני תופס אותך: מדבר עם "פעילי שלום" בקו השני כשהם מנסים לשכנע אותנו לא להגיע לפסטיבל. איך אתם מרגישים לקראת ההגעה לישראל: אנחנו מאד מתרגשים, אנחנו אפילו מכינים לך הפתעה. אני לא רוצה להרחיב אבל זה קשור בקסם וההיעלמות.

    Alter-Nate, 04-06-2010 10:32