מגזין

יוצאת לטור

עדי הררי יצאה לטור והזקנה נפלה עליה בדרך. קבלו טור שכולו המלצות צרכניות ותלונות על מס הכנסה

מאת עדי הררי. 07-05-2010

תגיות: יוצאת לטור

יוצאת לטור

אני בת 25 ושמונה חודשים אבל יש לי אופי של בת 90. זה התחיל מתישהו בגיל 22, שיהחלטתי לצאת בהצהרה אמיצה כנגד כל הסביבה "שלצאת למסיבות זה כבר לא כל כך בשבילי". קשה לי עם הצפיפות ועם הריח, ואני נורא שונאת שאנשים שאני לא מכירה מתחככים בי במרפק. אני אוהבת את המרחב האישי שלי  - אישי. לבוא לרקוד לידי ואז לקחת לי את היד בכוח למרות הפרצוף המתייסר שלי, זה לא כניסה למרחב אישי, זה על סף חילולו. עם השנים, ההחלטות האמיצות שלי התגברו, ובהתאמה, היציאות שלי מהבית הצטמצמו כמעט עד למינימום. אתם אולי תקראו לזה מיזנתרופיות -  אני קוראת לזה זקנה, אבל אולי אתם צודקים. אז כיאה לגילי, מדור מלא קיטורים והמלצות של זקנים:

 

חלק ראשון של מדור זקנים: תלונות על מס הכנסה או "מדינת ישראל נגד עדי הררי"

זה לא שם של אלבום או של פסק דין - זאת האמת לאמיתה. מדינת ישראל רוצה להתנכל לי באופן אישי, היא רודה בי כמו שילדים רעים בכיתה ג' רודים בילדים קטנים ורזים בלי חברים - היא מתעללת בי במזיד. נכון לשלב זה בחיי, שלב עצוב למדי, אני עובדת בחמש עבודות שונות. אל תשתוממו ואל תתנו בי מבטי הערכה - ככה גם החיים שלי נראים. כבר שלושה חודשים שאני וחברתי הטובה (אותה אחת שהעניקה לי את חוויאר הנהדר) מנסות ללכת יחד לסרט ופשוט לא מצליחות, וזאת לא היא - זאת אני. אבל זה בכלל לא הסיפור. בשביל לעבוד בחמש עבודות שונות במדינת ישראל, המתעמרת בחלשים הזאת, צריך לעשות מה שנקרא בשפה מקצועית "תיאום מס" או בשפת הסביבה "שואה גרעינית מסוות היטב עם המון טפסים" וכן, אני יוצאת מפרופורציה ואל תפריעו לי תוך כדי. לכבוד המאורע הזה צריך למצוא בוקר פנוי בין חמשת העבודות והלימודים ולגשת למשרדי רשות המסים.

פה בעצם מתחיל הסיפור והוא מתחיל די טוב: לקחתי את האוטו, מצאתי חניה בחינם (נוהגת בדיוק יומיים, בכלל לא יודעת  לאן לסובב את ההגה ברוורס ועדיין מתקמצנת על 15 שקלים בחניון), הגעתי עד הלום והגשתי בחגיגות לפקידת השומה האדישה טפסים שהכנתי בעוד מועד, בהם אני מצהירה על עצמי כסופרת או משהו כזה. אתם מבינים? כל אחד כותב 500 מילה בקול הקמפוס מכתיר את עצמו כסופר במס הכנסה. אבל זה ממש לא משנה מה אני מכתירה את עצמי ולמה, העיקר שפקידת השומה מכתירה אותי מה שבא לה ועושה לי טעות בתיאום מס שאני מגלה, כמובן, רק כשאני מגיעה הביתה. יאללה, איזה התקף זעם. מהסוג שנמשך שלושה ימים ומתגבר ומתעצם בכל פעם שהם לא עונים לי למכתבים, טלפונים, הודעות, קללות בלב וסתם שאומרים את המילה "מס הכנסה" לידי. אני כבר באתי, כבר הגעתי, אפילו הכנתי מראש! למה הם לא מתעסקים עם מישהו בגודל שלהם?? רעים.

 בדיוק כמוני, אלו הם ה- Tax Payers 

ולחלק השני של המדור זקנים : המלצות צרכניותהמלצה צרכנית #1: בהמשך לסיפור על עבודתי החדשה כסופרת (בעצם אני עורכת ספרי תנ"ך לילדים ביסודי, אבל סופרת נשמע פי מיליון יותר רציני), המשרדים נמצאים אי שם איפשהו בצפון העיר והנסיעה הביתה מאפשרת חוויה גדושת גירויים ברחובותיה של תל אביב. ושם, בין שלל ההיצע, צדו עיני קונדיטוריה קטנה. החלון ראווה שלה צנוע: מעט לחם, מעט עוגיות אולי איזה ספסל או שניים בחוץ, אבל בפנים - גן עדן של מאפים. בביטחון עצמי של ילדה קטנה בחנות ממתקים ניגשתי למוכר וביקשתי עוגת שוקולד עם שמרים. עד שהבחור המסכן גמר לארוז, שיניתי את דעתי לפחות חמש פעמים. בסוף הוכרעה עוגת בננות עם שוקולד צ'יפס - היה אדיר.  (סליחה, המלצה על עוגות זה היה מאוד אודטה מצידי. בטור הבא טיפים על הורדת כתמים בכביסה, מתכונים ודרכים נחמדות לארח בימי שישי.)

המלצה צרכנית #2 והיא רצינית מאוד: האחים רמירז חוגגים מחר בקונפורט E.P חדש מלא בכל טוב בשירים חדשים, חלקם מוכרים יותר מהופעות וחלקם לא. בשיא הכנות, אין להקה בארץ כיום שאני יותר נהנת לפרגן לה (טוב אולי רק לקולקטיב). ספי, איתן ועוזי הם שלושה מוזיקאים להוטים ומלאי תשוקה למה שהם עושים, מערבבים גיטרות נוטפות בלוז עם לפחות חמישה סגנונות. הם מנסים, מעיזים ולא משנה מה, הגיטרות המלוכלכות של עוזי פשוט לא יוצאות לי מהראש.זאת טעימה מתוך ה - E.P. זה נקרא Baby Jean וזה נשמע אפילו יותר טוב בהופעות. תקפצו בשבת, יהיה נחמד.

 

המלצה צרכנית #3 וגם היא רצינית מאוד:ובהמשך לגיטרות נוטפות בלוז: זה היה צפוי שזה יגיע, הרי אני מפמפמת את עצמי בסופרלטיבים וטוחנת לסביבה הקרובה כבר חודש, ולשם שינוי, הפעם לא התאכזבתי. אז לידיעתכם: האלבום החדש של ה - Black Keys מעולה. לא, לא - ברמה אחרת. זהו האלבום השישי (כולל שני אלבומים סופר בוסריים ממתישהו ב -2002) של הצמד והוא מעלה מדרגה אותם ואת כל הסאונד האופייני והמוכר שלהם. במשך שנתיים מאז Attack and Release המהולל, ה - Black Keys לא ישבו והתעצלו, אלא חפשו כמה וכמה דרכים חדשות לבטא את היצירה שלהם. המינימליות של גיטרה-תופים קבלה תגבור בשני תפקידי גיטרות, באס ובחלק מהשירים אפילו קלידים והתוצאה היא רוק-בלוז מותאם בול לתקופה, במינון נכון של ישן וחדש. הם לגמרי עלו כיתה - בואו גם, כייף שם. 

תראו!! אפילו פרנק שוב פה!ובאותה נשימה אני שמחה לבשר שב-24 למאי נתכנס אני ואחי לעשות ספיישל שכול יוקדש ללהקה. זאת תהיה הפעם הראשונה שלי מארחת ברדיו והפעם הראשונה של אחי מתארח ברדיו, זה בטוח יהיה מצחיק, אבל יהיה גם כייף ומעניין ומלא מוזיקה טובה.

 

לטור הקודםעדי הררי מגישה את התוכנית "פינת ליטוף" כל יום ראשון ב-11:00

תגובות

 • כמו תמיד...

  משעשע וכיף לקרוא! עלי והצליחי... :)

  יולזרי, 07-05-2010 11:39

 • כיף לקרוא אותך

  והחדש של הבלאק קיז באמת מעולה פלוס.

  יבגני, 07-05-2010 13:55

 • גם אני רוצה להתארח בפינת ליטוף

  שרהגו'נס, 08-05-2010 17:32

 • WboidJStrEQ

  Now I know who the brainy one is, I'll keep looikng for your posts.

  Kayleen, 21-08-2011 14:23