מגזין

ערפול חושים

לכבוד הגעתו לארץ במסגרת ההופעה הקרבה של WHY? דידי דוקסין שוחחה עם אנדרו ברודר (Fog) . האזינו לספיישל המלא

מאת קול הקמפוס. 26-04-2010

תגיות: ראיון, Fog

ערפול חושים

 מאת: דידי דוקסין

 

אם אתם מאזינים מושבעים של קול הקמפוס, סביר להניח ששמעתם כבר, לא פעם ולא פעמיים את השם - Fog. הרכב שבראשו עומד אנדרו ברודר. אז החלטנו לנצל את ההזדמנות הזאת ולשוחח עם המוסיקאי האהוב.

ברודר התחיל את דרכו  כ- Fog בשנת 2002, כ- One Boy Band חריג במיוחד של הלייבל Ninja Tune. מי שהקדיש עצמו בתחילת דרכו ל - Turntablism, מאוחר יותר תפס אומץ ומיקרופון והמשיך לקדם את החזון המוסיקאלי, עמוס האמוציות שלו עם שלושה רליסים תחת הלייבל Ninja.

בשנת 2003 אנדרו חבר עם יוני וולף, שעומד בראש חבריית WHY?  לפרוייקט משותף שנקרא Hymie's Basement. יוני ואנדרו פשוט נועדו ליצור זה עם זה ובמרתף שהיה פעם חנות תקליטים במיניאפוליס הם יצרו את אחד מהפרוייקטים והאלבומים המרתקים ואהובים עלי בשנה זו.  Fog, קצת יותר אפל ומסתורי, WHY?  קצת יותר אווילי וממותק. בכל מצב שניהם מאוד דומים באופן שהם מפשטים ומאחים יחדיו היפ-הופ, אינדי ופולק ובאופן הפשוט והכנה שבהם הטקסטים הילדותיים שלהם רומסים לחלוטין את ההוויה האמריקאית הטיפוסית. ביחד הם צוחקים צחוק גדול, מהול בהמון עצב, על העולם המערבי והחלום האמריקאי החלול.

בשנת 2005 העתיק עצמו לליבל Lex והוציא עוד שלושה רליסים, והקים להקה יחד עם הבסיסט מארק אריקסון והמתופף טים גלן.

השירים של Fog הם אוספים מבולגנים של מעיין פיסות ריאליסטיות מתרבות הפופ שלוקחות את כל הקלישאות של החלום האמריקאי לתוך עולם ציני, מלנכולי, אפלולי וגם אינפנטילי, במלוא המובן החיובי של המילה. תפסנו את אנדרו לשיחת טלפון על העבר ההווה והעתיד, במהלך התוכנית נשמע שירים מכל אלבומיו ומפרוייקט Hymie's Basement.

 

לינקים:

Fog -  Myspace 

Fog - Pneumonia Clip 

Fog - Ghoul Expert

 

Hymie's Basement - Myspace 

Hymie's Basment - Lightning Bolts and Man Hands 

Hymie's Basment - 21st Century Pop Song

 

אנדרו ברודר מגיע להופיע כחלק מלהקתו של יוני וולף WHY? במועדון הברבי ת"א, יום חמישי הקרוב, ה  - 29 לאפריל מ: 21:00. הם יגיעו לנגן אצלנו באולפן ביום רביעי ה-28/04 בשעה 22:00

...........

________________________________________________________________

דידי דוקסין, יועצת מוסיקאלית ובוגרת החוג לתקשורת במיכללה למינהל, ערכה והגישה תוכנית שבועית בקול הקמפוס Feel'in Force בין השנים: 2000 - 2006. אז עזבה ללונדון ללימודי טכנאות קול ועיצוב פס-קול, עבדה במספר אולפנים בלונדון וכיום עורכת סאונד לסרטים וסדרות באולפני די.בי. חוזרת לשדר בקרוב, תוכנית שבועית בשם zIFt.

תגובות