מגזין

דראם אנד בס

הצמד הישראלי האנק אנד קאפקייקס הגיעו השבוע אחרי שנתיים של פעילות ענפה בניו יורק לסבב הופעות בתל אביב. הם לא הביאו איתם אייפד, אבל במכס הם העבירו הרבה אבסולוט פאוור-פופ. שרין לוי ומאור בוכניק מגלים שככה זה כשיש שניים

מאת מאור בוכניק, שרין לוי. 17-04-2010

תגיות: Hank and Cupcakes

דראם אנד בס

 מאת: שרין לוי ומאור בוכניק 

יש נשים שלא משנה כמה הן יתגנדרו לקראת הופעה, כשהן יגיעו הביתה יתברר שהן הכי סקסיות בטרנינג דהוי וטי-שירט סוף מחזור גזורה בצווארון. תראו לדוגמא את שגית שיר, הסולנית והמתופפת של הצמד האנק אנד קאפקייקס, לא שהיא לא הרגישה בנוח עם גרביוני רשת, שורטס שחורים וגופייה אדומה ממוזערת. ובכל זאת, על בליינד, כשהיא מגיעה הביתה יחד עם בן זוגה - אריאל שרבקובסקי, הבסיסט והאנק בעצמו - והיא פושטת מעליה את כל הגלמור שיק, הוא בטוח מת עליה אפילו יותר. הפאם פאטל מעבירה את מערכת התופים סדנת סאדו-מאזו; עומדת ודורכת עליהם, בועטת בהם ומרביצה להם עם מקלות. והיא גם צועקת, כשהיא שרה באנגלית. היא קוראת לזה הארדקור. אנחנו קוראים לזה: "בחיית דינאק, שמישהו יעביר את הערק גם לפה".

כשהגענו אמש לאוזןבר, אף אחד לא הכין אותנו לחום יולי באמצע אפריל. מה שקרה זה שמעודף עניין הציבור - שנבע בעיקר בעקבות הידיעה הטריה, לפיה הקאפקייקס יזכו לחמם את פלסיבו, הקלקסונז והגורילאז סאונד סיסטם, שצפויים להגיע לארץ בקיץ - כמה אנשים נשארו בחוץ על המדרגות. בקיצור, יותר מידי אנשים בחלל קטן והנה קיבלתם בתמורה לתשלום לא רק הופעה אנרגטית ויוצאת מגדר הרגיל, אלא גם שיעור בביקראם יוגה על הדרך. המטראז' המצומצם של האוזןבר, פלוס התקרה הנמוכה שלו, כנראה לא המקום האידיאלי להופעות של מעל למאה איש. כדי לעמוד בשורה ראשונה או שנייה או שלישית או סתם כדי לראות משהו, כדאי שתחליטו שאתם לא לוקחים שבויים.

ההופעה הייתה קצרה אבל קולעת ומתוכננת מראש. אין פה פלאג אנד פליי - מלאכת ההכנה שלה מורכבת מזה. מה שכן, יש פה הרבה מחשבה והשקעה בסימפולים ובאפקטים של הבס, הרבה פאוור-פופ-רוק בתנופה חזקה מלמעלה למעלה, ולא מעט טריות ומתיקות, בעיקר מהקאפקייקס. במילים פשוטות: גם אם נראה שאת השואו האמיתי על הבמה מספקת שגית שיר, ושרבקובסקי נראה כביכול בשוליים, הרי שמר האנק הוא המוח מאחורי הצמד הבוער. אריאל מושך בחוטים של הבס ושל שאר הטריקים והזיקוקים, גם אם הוא מעדיף להתמקם בפינת הבמה מבלי למשוך אליו יותר מידי אש.

הצמד פתחו את הההופעה עם Pleasure Town, המשיכו עם קאבר מוצלח לג'וי דויז'ן וקנחו בהדרן ענייני ובלי גינונים מיותרים עם הקטע החזק ביותר שלהם, Ain't No Love. בשלב זה הצטרף הגיטריסט רונן כוכבי, בקטע של שלישיה.

ואם כבר מדברים על שלשות, נדמה שנכון להיום צמדים זה השלשה החדשה; גיטרה-בס-תופים? בעידן העושר המינימליזם חוגג: הווייט סטרייפס, צמד האחים מדטרויט, שעוררו הדים בגזרת האינדי-רוק, כמו גם הזוג הניו יורקי, שִי קיפס ביז. דה נייף ודה פוסטל סרוויס מאגפים מהצד האינדיטרוני. האנק אנד קאפקייקס הם הייצוג הישראלי ההולם בעולם, שנמצא כרגע בדהירה מתגברת. ההופעה שלהם מנפיקה פיור פאן. ועם כל הלב, מבעד לכל התחפושות שבעולם, בסוף היום, הרוק'נרול הולך יחף וזורק על עצמו טרנינג וחולצה קרועה. אבל דוגרי, בסיסט מעונב כשרבקובסקי, תמיד יבוא טוב.

לראיון של שרין לוי עם Hank and The Cupcakes

תגובות

 • מה הקשר בין מה שהיא לובשת בבית ולהופעה?

  אזיה גיבוב של שטויות

  קרוסל, 17-04-2010 20:55

 • פאק דה אאוטפיט !

  הופעה לפנים !

  מלוכלך, 18-04-2010 07:23

 • אמנם לא אהבתי את הכתיבה, אבל תודה שהכרתם לי את ההרכב

  הרכב מעניין :) זו רק הכתבה שלא מפרידה בין העיקר לתפל

  rany, 18-04-2010 08:21

 • אני נשארתי על המדרגות

  טוב, בעצם נשארתי מחוץ לבניין, אבל לפחות יש לי דיווח מכם על מה שהיה, תודה :)

  אופיר ב, 18-04-2010 12:57