מגזין

אמנות להמונים

אדי ארגוס טוב במילים, טל אטרקצי מחזירה לו בתמונות. רשמים וצילומים מההופעה של Art Brut בתל אביב

מאת טל אטרקצי. 06-04-2010

תגיות: Art Brut

התאהבתי בארט ברוט לראשונה כששמעתי את DC Comics and Chocolate Milkshake. איך יכול להיות שמישהו כתב שיר כל כך מדויק על הדברים הקטנים האלה שאני כל כך אוהבת? מיד מיהרתי לשמוע עוד שיר ועוד שיר, ומצאתי את מה שאני כל כך אוהבת במוזיקה, את מה שמעבר לקצב טוב וללחן ממכר- את המילים שגורמות להזדהות כל כך עמוקה, כאילו נכתבו עלייך.

 

photobucket

photobucket

מילים הן לא הצד החזק שלי. אדי ארגוס לעומת זאת הוכיח בהופעה ביום שישי כמה שהמילים הן כחומר בידיו. בקסם חינני ובכריזמה אינסופית הוא שר/מדקלם את המילים השנונות, החריפות והכל כך אמיתיות שמרכיבות את השירים של ארט ברוט. ארגוס שוזר מילים בכישרון ובתחכום רב במין קלילות בריטית אופיינית, על סיטואציות מוכרות, יומיומיות ובנאליות לכאורה, ושר אותן מתוך המעיים, כך שאי אפשר שלא להאמין לו. וכשהוא לא שר הוא מדבר, ומדבר הרבה. מדבר על כמה הוא שונא את קינגס אוף ליאון, כמה עצוב שבכניסה לחנויות התקליטים כבר אין תקליטים (או דיסקים לצורך העניין), על חוויות שעבר במוזיאון של ואן גוך באמסטרדם ועוד ועוד. והקהל המשולהב מכור אליו, בולע כל מילה, כל אמירה, כל הגיג ונסחף יחד איתו אל השיר הבא.

photobucketphotobucket

photobucket photobucket

 photobucketphotobucket

  photobucket

 photobucketphotobucket

 photobucket

 ארגוס מרגיש את הקהל, מתקשר איתו, מתחבר אליו ויורד לתוכו. ארט ברוט הם פה בשבילנו, הם מרגישים את האהבה מהקהל (שמפגין בקיאות מרשימה בשירי הלהקה) ומחזירים מכל הלב. בסופו של דבר, ארט ברוט סיפקו מעל לשעה וחצי של הופעה מחשמלת, אנרגטית, רוויה במבטא בריטי כבד, במצב רוח טוב, בקהל משולהב ובאדי ארגוס אחד. ונאמר אמן.

photobucket

photobucketphotobucket

photobucketphotobucket

photobucket

photobucket

photobucket

תגובות

 • אהבתי. אחלה תמונות. מעביר את התחושות

  למרות שלא הייתי שם.

  גרוביו, 07-04-2010 09:58

 • טובבבבבבבבבבבבבב

  תמונות מדהימות זהו את הצלמת הרשמית של התחנה

  אורי בנקהלטר, 07-04-2010 10:36

 • אמנות להמונים

  אכן אמנות לשמה! הצלחת להעביר בצילומים את האוירה המחשמלת, הלהט והאנרגיות. ממש קלטת את "הרגע" בכל פוזה ובכל צילום ועל זה נאמר אימפרסיוניזם לשמו. נהניתי לא פחות מדרך הביטוי שלך.

  ליאור , 07-04-2010 15:22

 • אחלה תמונות טל!!!!!

  עושה חשק!!

  גלעד, 12-04-2010 13:16