מגזין

הסיפור הלא ידוע

אנטולד (Untold) מגיע השבוע לשתי הופעות בישראל. למי שלא מכיר זה בדיוק הזמן להשלים פערים לפני שהוא מגיע לאולפן ביום חמישי ב-22:00 לאחד על אחד עם תומר גולן

מאת תומר גולן. 23-03-2010

תגיות: Untold

הסיפור הלא ידועצילום: מייספייס

ג'ק דאננינג (הידוע בשם הבמה אנטולד) ינחת השבוע להופעה כפולה בישראל. אנטולד, הוא סיפור הצלחה, האיש שבעברו היה מעצב ווב ודי.ג'י במשך 15 שנה, הפך בשלוש שנים האחרונות למפיק סאונד פצצה, מנהל לייבל מוצלח במיוחד ואחד הדי.ג'יז החמים ביותר בתעשייה. שם הבמה שלו אגב, נבחר מערבוב של הרצון לטייטל קליט לבין שם בעל אפקט מעורפל דיו כדי ליצור עניין. אולי לשם יש קשר ואולי לא, אבל דבר אחד ברור, זה שהוא מגיע לארץ בנקודת הזמן הזו מראה שתל אביב-ירושלים-חיפה נמצאות עם היד על הדופק, אם לא בתפיסת העולם, אז לפחות בכל מה שקשור לחדשנות, איכות ומוסיקה טובה.

בגבולות ההגדרות היבשות של הג'אנר, אפשר להחשיב בקלות את אנטולד כמפיק של דאבסטפ. האווירה הדאבית, החלל שנכנס לתוך ההפקה והבאסים השמנמנים שמלווים כל צליל הם ללא ספק מסימני ההיכר של הג'אנר המהולל. אם נרד לעומקו של עניין, אפשר לזהות אלפי רסיסים של השפעות בתוך המוסיקה, מהאלקטרוניקה המוקדמת של שנות השמונים דרך ג'נגל של העשור הבא אחריו וצלילה עמוקה אל העושר האין סופי שמציעה האלקטרוניקה של המלניום החדש. בתוך כל זה אפשר לזהות את הניצוץ, את הטאצ' הייחודי בדמות סאונד מעורפל שקשה להבחין במקור ממנו הוא מגיע. סאונד עשיר, מעוטר במגוון כלי הקשה (מצלילי עצים וחלולים ועד פרקשיינים מהפנטים), מקצבי מכונות (באווירת השנים היפות של דטרויט) ובעיקר המון כישרון, לב ונשמה. הטאצ' הזה הפך אותו די מהר לאחד השמות החמים ביותר בסצינה ואף תציצו בלוח המופעים שלו, מדהים שהוא עדיין מספיק ליצור עוד ועוד מוסיקה חדשה.

כך שדי מהר הוזמן אנטולד לבשל קטעים בלייבל של רמאדן-מאן Hessle Audio ובלייבל האיכותי של קוד 9 Hyperdub. הקטעים האלו הפכו בשניות ללהיט וזכו להשמעות חורכות רחבה מסביב לעולם (מ-Bok Bok ועד הקרוקר'ז הלוהטים וכל מה שבינהם). אחד הקטעים המעניינים ביותר שלו Bad Girl, נבחר להכלל בפרוייקט השאפתני "Elevator Music" של הפאבריק בלונדון, שמציג את הקשת הסגנונית (והססגונית) הרחבה שיוצאת בזמן האחרון ממפיקי הז'אנר. האלבום המצויין הזה הוא הוכחה שלא על ה"וואבה" בלבד נשען הז'אנר, אלא על סינטזה במגוון היצירתי שמציעה כיום המוסיקה מסביב לעולם. בחיקו רמיקסים לבאובינגה, קישה (כן, ההיא מהמערכון של ארץ נהדרת), ואפילו להרכב האלטרנטיב הנהדר The XX. וזאת רק טעימה. תנסו לבדוק את הפנינים שיוצאות מהלייבל שהוא מריץ במקביל לשאר העשייה- Hemlock. שוב בחירת שם קצת מוזרה, בעברית צחה הפירוש לשם הלייבל הוא- רוש עקוד, צמח רעלני עם תפקיד מרתק בהיסטוריה העתיקה (שימש הצמח כסם מוות שהמית את סוקרטס).

כדי.ג'י כמו בהפקה, משלב הג'ק בין האווירה הדאבית המעושנת למקצבים שהם בהגדרה מכווני-רחבה. במבחן הטעם יש לכל חובב מוסיקה מה ללמוד מה"פיק" המשובח שלו, נסו את הסט שלו באקסלריטור (XLR8R), הסט במגזין "פאקט" (FACT), הגיג שלו ברדיו האקדמיה של רד-בול או בבחירה המשובחת באתר האינדי-טרוניקה של החנות המהוללת בום-קאט (Boomkat).

את אנטולד תוכלו לשמוע השבוע ביום חמישי ה-25.3 ב-22:00 אצלנו בתחנה, או לראות אותו במועדון הבאס בירושלים ביום חמישי (25.3) או בשישי (26.3) בבלוק בתל אביב.

בואו להכיר את עולמו של אנטולד:זה הספייס (Myspace) והספייס של לייבל הבית Hemlockפה הוא מצייץ (Twitter)

 

תגובות

 • הייתי במסיבה שלו בלונדון

  הוא אדדדדיר! איזה כיפ שמביאים אותו לארץ

  דורין, 23-03-2010 23:11

 • לא הכרתי

  אלעד, 24-03-2010 22:36

 • מחלקים פה כרטיסים?

  הלו, 25-03-2010 19:26