מגזין

בוגי באו לעשות בלגאן

הצמד הישראלי-צרפתי, בוגי בלגאן עשו גיחה קטנה לארץ כדי להביא את בשורת הגרוב הים תיכוני למחוזותינו. גיא כהן הבין סוף סוף מה היא חפלה אמיתית

מאת גיא כהן. 21-03-2010

תגיות: Boogie Balagan

בוגי באו לעשות בלגאןצילום: יחסי ציבור

מערכון הפתיחה של ארץ נהדרת היטב להעביר את מצב האומה בשבועות האחרונים - עומדים בתור- כדי לעמוד בתור. תרבות הצריכה במיטבה, הדוד סאם מתבונן בנו ומתמלא גאווה - טובי בנינו עומדים בתור כדי לרכוש עוד רהיט או חולצה, מהדורת החדשות מדווחות על התופעה  ועמודי השער בעיתונים מציגים תמונה כוזבת, כאילו אין שום דבר אחר יותר חשוב. כמו שאמרו בפרסומת - לא שוודי לא קונה.

שעה אחרי אותו מערכון , מועדון הבארבי בת"א, עשר ושלושים, אנשים בודדים מחוץ לקופות, כי למה שהם יעמוד בתור הרי לא מוכרים כאן אף חולצה ואין נקניקיות בחמישה שקלים למי שמגיע לסוף - רק להקה צרפתית אחת שהגיע לתת בראש ולעשות קצת בלגאן.

בוגי הגיעו לארץ כדי להפיץ את זרעי השלום, הם עושים זאת בשלל שפות (אנגלית, צרפתית, עברית), מטבלים אותם עם מנגינות המושפעות ממדינות רבות באזור (יוון , תורכיה, ישראל, פלסטין) והמסר עובר ונשמע נהדר. הצמד, גברי (שירה וגיטרה) ועזרי (גיטריסט) הם שני ישראלים שחיים כבר 15 שנים בצרפת ומדי פעם הם קופצים למולדת לבקר את קהל המעריצים האדוק שרכשו עם הזמן.

ההרכב עלה על הבמה וערבב חפלה ים תיכונית, רוק עם נגיעות מרוקאיות, טקסטים הומוריסטים עם מסרים של שלום ובאמת שאני לא יודע כיצד לעכל את מה שהתרחש על הבמה ביום שישי האחרון. שעתיים וחצי של ריקודים סוערים, תחפושות שמתחלפות, קהל משולהב, המון קטעים מאולתרים, שני שירים של אתניקס בביצועו של זאב נחמה המיתולוגי ורקדנית בטן אחת.

בוגי בלאגן הגיעו לבארבי שאומנם לא היה מלא עד אפס מקום, אך נראה כי הקהל שכן הגיע חיכה להם שם עוד מהביקור הקודם וחיבק אותם (באמת) מהרגע הראשון ועד השנייה האחרונה של ההופעה. אני הגעתי להופעה  איך אומרים? טבולה ראסה. לא הכרתי הרבה חומרים שלהם ונכנסתי עם ראש פתוח לשמוע מוזיקה חדשה. השירים היו כל כך קליטים ומעוררים לריקודים שכבר באמצע השיר הראשון מצאתי את עצמי צועק את המילים כמו אחרון המעריצים. לא היה אפשר להישאר אדיש לנוכח המקצבים המקפיצים ששחררו הצמד וכמובן רקדנית הבטן שהסתובבה ורקדה עם הקהל.

בתור אחד שלא ראה מימיו את הלהקה, השם שלהם נראה לי מוזר. אז את הסיבה לשם בוגי גילתי ברגע שהתחילה המוזיקה, והסיבה לשם בלאגן נגלתה לי לקראת סוף ההופעה שהלקה הזמינה את הקהל לרקוד איתה ולא מעט אנשים בלשון המעטה עלו ורקדו ושרו איתם על הבמה, איך אומרים - חפלה אמיתית.

כל מה שנישאר לכם לעשות זה לדאוג להיות שם בפעם הבאה.

בוגי בלגאן הופיעו ביום שישי ה-19.3, במועדון הבארבי, תל אביב.

תגובות

 • בהחלט הופעה מעולה!

  צמד מוזיקאים מקסים ומוכשר חפלה אמיתית

  באבא, 21-03-2010 21:45

 • שייק דה שוקה

  זפלין פינת צלילי העוד = בלאגן בבארבי אחת ההופעות !

  חלילי, 22-03-2010 01:11

 • לא שאני בעניין של חאפלה

  אבל נשמע מצוין, עשית חשק לבוגי.

  סוודיש, 22-03-2010 19:13