מגזין

יוצאת לטור

עדי הררי, נערת רוק ותיקה, בפעם הראשונה בחייה יוצאת לטור אישי

מאת עדי הררי. 05-03-2010

תגיות: יוצאת לטור

יוצאת לטורPhoto By: Salim Virji

Big Fish

יש לי בעיה עם טורים אישיים, משהו בהם תמיד מריח לי פישי. 500 מילה להעביר עולם פנימי שלם של בנאדם? מה זה 500 מילה? על השחזת שבריר מחשבה הולכות לי 400. איך אכניס את כל מה ששמעתי, ראיתי, חוויתי, חשבתי, הגיתי, הרהרתי וערערתי? זה נשמע לי כמו טביעה ודאית ביומרנות עצמית, פגיעה ללא יכולת שיקום בעיקר באזור האגו, טיפה שמאלה..כן... בדיוק פה, בכבוד העצמי. אבל שנתיים שזה יושב לי, מכרסם לי את העורף, עושה לי רעש באוזניים, פולסים קטנים של חשמל מגיעים עד הקצוות של הציפורניים ומתים להוציא את הכול על דף, אז די. טונות של ביטחון עצמי לא יגיעו לעולם (חאלס נו, זה כבר על גבול המוכח סטטיסטית) ולכן נעשה את זה בלעדיהם. חוזק נפשי זה לחלשים.

Midnight Bicycle Mystery

קול הקמפוס עבר לראשון לציון. נשבעת. מופתעים, הא? זה כי לא פתחתם את התחנה ב-3 שבועות האחרונים ושמעתם את זה כל רבע שעה על השעון. אבל זה בכלל לא מה שרציתי להגיד. לאור המעבר, ולאור העובדה שאני היסטרית ברמות מביכות מאחורי ההגה (אני לא יכולה לחנות פה!! אני רואה עמוד!! אני נתקעת בעמוד!!) אימא ואבא החליטו לפנק אותי. כשסיימתם תיכון קנו לכם אוטו? כשקול הקמפוס עברה לראשון קנו לי אופניים חדשים: אדומים, עם סל מקדימה, פעמון ופנסים נשלפים. כייף חיים. 2.5 קילומטר הלוך חזור של גיהינום צרוף, עונש מוות נוסח תל אביב 2010. ברגל זה לוקח לי 15 דקות, באופניים - חצי שעה. הולכי רגל עוקפים אותי במבטים מרחמים -  זה מביך. אני מגיעה למכללה מקללת, מזיעה, מסריחה ובעיקר מלאה ארס ואיבה. 10 דקות אחרי שאני מתיישבת בכיתה אני מתחילה "כואב לי בירך...ובקרסול. אני חושבת שנקעתי את הקרסול. הכתף כואבת לי והראש והאוזניים, הרוח צלצלה לי באוזניים..." שואה. עכשיו לך תאכזב זוג הורים שקנו לבת הקטנה שלהם אופניים עם פעמון. מבאס לאללה.לרכב על אופניים זה אולי באסה אבל שירי אופניים זה כייף גדול.

 

 

קיצו-רי דרךנוסף להיותי נערה כאובה על אופניים, כבר שנתיים שאני מפיקה בפועל, ולעיתים לא כל כך בפועל, יותר מחשבתית, את התוכנית 972. בתוכנית  אנחנו משתדלים לארח (שדרן העל, סער גמזו, ואנוכי) מטובי אמני הארץ ולפני מספר שבועות התארחו אצלנו, הישר מירושלים, קיצו. פעם ראשונה שהפקתי תוכנית מהקמפוס החדש שלנו בראשון (כל רבע שעה כבר אמרתי?) ולכן לשם התחלה זה כלל הדרכה מוטעית של הדרך ("אל תעלו על הכביש הרשע, תיסעו דרך כביש 4 אהה...בעצם 1...נו מאיילון השני") ולשם סיום זה כלל שלושה כלים שאנחנו לא יודעים לאן הם מתחברים, שני אולפנים חדשים, גדולים ולא מוכרים, כאוס אחד גדול ואפס אנשי-סאונד מקצועיים. מה שכן, זה גם כלל ארבעה בעלי תפקידים בתחנה שעשו מעל ומעבר כדי שהכול יעבוד. אז אחרי רבע שעה של בס מחרחרת, גיטרה לא מכוונת ומצילות שלא מקבלות מיקרופון - התחלנו.

במהלך התוכנית שודרו שלושה קטעים בלייב וחלק נכבד משירי האלבום החדש. קיצו הם חשמל. הקומוניקט קורא למוזיקה שלהם אקספירמנטלית (תרגום לקהל: ככה אומרים כשלא יודעים מה הסגנון) וחוויה מדיטטיבית  (תרגום לקהל: ככה נותנים סופרלטיב בשפה גבוהה). אני חושבת שהם פשוט חמישה אנשים המלאים באהבה למוזיקה שהם עושים. הסאונד שלהם עשיר, מוקפד ומלוטש וגם ממש שווה לראות אותם בהופעה.

 Kitzu - Going far - Live at 972:

 

בארץ צלילי הפלא

ולסיום, שבוע שעבר היה פורים. תנמיכו ציפיות, כי לא: לא התחפשתי, לא חגגתי ולא יצאתי. האמת שאני בחורה די אנטי. רציתי תחפושת זאב לבן כמו של מקס, הילד הקטן והמופרע-על-גבול-הרטלין מהסרט Where The Wild Things Are. רציתי סרבל לבן ופרוותיי, אוזניים מחודדות, זנב ארוך ושפם ענקי אבל אני עצלנית נורא להתחפש ובטח שלחפש תחפושת, ולכן נשארתי בבית עם הרצון, הסרט והפסקול. 40 דקות של צלילים מופלאים מתוך ידיה הכישרוניות של O Karen , מצליחים לצייר לכל מבוגר עולם שמח-ילדותי כמו הפלגה למסע מטורף בארץ פרועה, ומצד שני, מהולים בהרגשה מרה, שלא משנה מה, אף אחד בעולם פשוט לא מצליח להבין אותך. אז לא יצאתי בפורים, אבל פי אלף יותר נהניתי מכל מסיבה צפופה ודחוקה במרכז תל אביב.

 

תגובות

 • סחטיין עלייך

  ועד שתועילי בטובך לעדכן את חבריך בפייסבוק לייק ענקי!

  גורלי, 05-03-2010 14:43

 • עובד יופי ב-500 מילה

  יושב עלייך יופי טור אישי. מסקרן, מעניין, מעלה חיוך וגם ממש ממש את (מתוך היכרות של שנתיים בפועל). :) כבר פורסמו היעדים הבאים של הטור?

  גמזו, 05-03-2010 15:05

 • אין על אהבה

  ככה מסיימים טור, מקסים

  שרהג'ונס, 05-03-2010 15:58

 • הררי-מלכת עולם

  מוטב מאוחר מאשר אף פעם לא... כתיבה מעולה!!!! לא שזה הפתיע אותי.. נשיקות

  שני סרור, 05-03-2010 17:12

 • אמרתי ואומר שוב

  יש המנגנים על כלי נגינה ויש על מילים כל כתיבה שלך מנגינה עם אופי (:

  הרלב, 05-03-2010 17:13

 • מזל טוב

  נהנתי לקרוא

  גיאקו, 05-03-2010 17:45

 • גאה ביותר!

  הררי המון מזל טוב על הטור החדש!!! את כשרונית, מעניינת ושיהיה לך המון הצלחה בהמשך. מחכה כבר לקרוא את הטור הבא... שירי.

  שירי גופר, 05-03-2010 19:01

 • איזה מלכה!

  כמה כישרון צריך בשביל להעביר רגשות וחוויות אישיות בכזה חן ועם כל כך רבה קסם! תמיד נהנית לקרוא כל מילה שאת כותבת!! רוצים עוד!

  אטרקצי, 05-03-2010 20:20

 • טור-דה-הררי על אופניים: קולע וקורע מצחוק.

  דינג-דינג-דונג!

  גרוביו, 05-03-2010 20:23

 • מדהים איך ש...

  תיארת בדיוק מופתי את עצמך ואת יחסך לעולם... גם אם לא היה חתום בהתחלה "עדי הררי" (מי זאת עדי?) אפשר היה לנחש שאת הכותבת - אני גאה בך!!! (ושולחת את זה במייל ל-לרנר-) אוהבת המונים!

  דנה זיו, 05-03-2010 20:37

 • אולי נצא לרכיבה יחד..

  הררי.. פשוט אין עלייך!!! אהבתי! מקווה לקרוא עוד טורים בהמשך... ותפסיקי להתמרמר על האופניים! זה כיף! (למרות שאת צודקת בקשר לחום והזיעה אחרי הרכיבה.. ועוד לא התחיל הקיץ..)

  יערה רז, 05-03-2010 23:25

 • ממש ממש ממש

  אהבתי

  אופיר ב, 06-03-2010 00:34

 • התרגשתי

  כל הכבוד על הכנות, מעטים כותבים ככה. חוצמזה שאת ממש מצחיקה ואת זה אני יודעת רק עכשיו. תמשיכי ככה.

  קרן רובין, 06-03-2010 11:02

 • מלכה

  פרלה, 06-03-2010 21:33