מגזין

מצעד האהבה

ההופעה של אלפנט פרייד מחזקת את שריר הלב ומוכיחה שאינדי זה לא לגמרי לבד. שרין לוי זוג או פרט

מאת שרין לוי. 09-02-2010

תגיות: Elephant Parade

מצעד האהבהצילום: נועה מגר

הוא מנגב לה את הדמעה והיא מחייכת. הוא מביט בה ופניו מאירות. היא נבוכה. היא שרה לו שירים שמספרים על אהבה. והוא לוחש לה באוזן כמה הוא אוהב בחזרה. המנגינות שלהם נבראות בחדרי חדרים; רכות, נקיות, חד שכבתיות. המילים לקוניות, עדינות ותהודות מחוויות אינטימיות. והמוזיקה שמביעים צמד האינדי-פופ מברוקלין, אלפנט פרייד, היא בכל זאת קולנועית. תערבבו את ג'ונו, גארדן סטייט ו-500 ימים של סאמר ותלפפו סביב כל זה פסקול בדמות המוזיקה של הדואו הצעיר, עדו פלוק ואסטל ברוך. אתם יודעים, סרט ופסקול זה כמו מרק ושקדים. לפעמים הסרט הוא רק תירוץ.

הוא ישראלי והיא אמריקאית. הוא על הגיטרה והיא על הקלידים. שניהם שרים. לא מפגינים יכולות ווקאליות מתוחכמות - קולותיהם ראשוניים, ילדותיים, מתוקים, מתחבאים, אולי מתביישים. זו הייתה ההופעה האחרונה שלהם בארץ לפני סיבוב הופעות בארה"ב וטרם לידת האלבום השני לו הם מצפים. רק שתדעו: האלבום הראשון, Bedroom Recordings הוקלט לפני כשלוש שנים בחדר השינה שלהם, עם תוכנה חינמית, מיק מפלסטיק ועל לפ-טופ ביתי. באלבום השני, לדבריהם, נרתמים כלי נגינה נוספים (תופים וחצוצרה) והוא יהיה עשיר יותר בשכבות של צלילים.

ההופעה נפתחה עם הלהיט For You, שנגלה לרבים בעקבות הפרסומת לקסטרו ובכך הזניק את הטראפיק למייספייס שלהם באלפי מונים. בארץ כן? בעולם, זה בעקבות העובדה המשמחת שהם חיממו את אחת הלהקות המעניינות היום, ביירות. הפילים משקיעים מקסימום רגש במינימום אנרגיה על הבמה. נדמה שזה בא להם בקלות. כמו הילד הכי חכם בכיתה שכמעט ולא צריך ללמוד למבחנים. זה מזכיר לי שביסודי, הילדה הכי חכמה בכיתה בורכה פעמיים, גם בענווה. אלפנט פרייד בורכו שלוש פעמים; בכישרון, בענווה ובאהבה. הפסקול של ג'ונו מסביב לסטייט ב- 500 ימים המשיך בנועם ובענווה עם שירים מאלבום הבכורה ושירים מהאלבום הבא. הוא שר והיא שורקת, הוא פורט והיא מלווה. ביחד הם עשו ביצוע נוגה ל- Home, ביצוע ל- Goodbye שמזפזפ קלות ל- Something Stupid של סינטרה. וביצוע כובש בהדרן ל- Friday Night.

בנוסף לפשטות, לצניעות, לניקיון וליופי שנחו על במת הלבונטין, גם הכיוונונים העדינים, הקול שנסדק מהתרגשות בתחילה, לא שינו מאום מעומק החוויה, ולא הפחיתו ממנה כלל. להיפך. זה תרם להם נופך אנושי וחי. לעומת זאת, היו רגעים במהלך ההופעה בהם חיפשתי יותר הבזקים של שמחה, והמשכתי לחפש. אולי קאבר אלפנטי לאמברלה של ריהאנה, היה ממלא את החסך. אולי מפני שאלה שירים שמספרים על אהבה אבל גם יש בהם בדידות, הסתגרות, שקיעה בהרהורים, כמיהה ותהייה. אולי תשכחו ממה שאמרתי כרגע, זה לא באמת משנה. אולי אלפנט פרייד לא עושים שמייח אבל הם מחממים את הלב. וכשהלב חם, גם אם הוא שבור, הוא שלם.

אלפנט פרייד הופיעו בלבונטין 7, ב-8.2, תל אביב.

תמונת תצוגה: מייספייס

תגובות

 • היה מרגש

  יפה הוא הריגוש שבפשטות שלהם, הופעה קצרה וקולעת. הכי הרבה נשמה שראיתי על הבמה של לבונטין. דייקת, קרן.

  ועד להופעה הבאה, 10-02-2010 10:30

 • שירים שמספרים לי על אהבה

  מאוד מאוד מאוד יפה. פשוט וקולע כמו המוזיקה שלהם. אולי היה מקום לציין שהבחור היה בחר בצמד הישראלי פורץ הדרך זגונדר (אם אני לא טועה)

  ירונו, 10-02-2010 11:56

 • שרה שרה שיר שמח

  שמונה לב אדום, 10-02-2010 17:08

 • ahSbGPkBZKxRHySJEl

  M4beRP <a href="http://eqomvhzzkrol.com/">eqomvhzzkrol</a>, [url=http://iblbbnvxgvxw.com/]iblbbnvxgvxw[/url], [link=http://xxohweyhltdn.com/]xxohweyhltdn[/link], http://xurvhbeiinmc.com/

  pyksci, 31-12-2010 07:50