מגזין

חדשות לילדים

כאן קול הקמפוס והרי החדשות מפי שרין לוי: שום דבר חדש בחדשות, להלן לקט חדשות ישנות. עמכם הסליחה

מאת שרין לוי. 02-02-2010

תגיות: החדשות

חדשות לילדיםצילום: נועה מגר

תשמעו סיפור: בימים עברו, באירופה של המאה ה- 19, הייתה תופעה מיוחדת במינה - קרקסי פרעושים. הטפילים היו משעשעים את הבריות בהופעות מרשימות, בקרקסים זעירים שנדדו מיריד ליריד והיו תופעה נפוצה בעיירות רבות. המארגנים נהגו לשים זכוכית מגדלת גדולה, כשמאחוריה התנהל קרקס שלם של פרעושים: הם היו קופצים דרך טבעות אש וסוחבים עגלות מיניאטוריות. הפרעושים היו ממש מאולפים ואפילו לא ניסו לקפוץ ולברוח. נתון מדהים, בהתחשב בכך שהפרעוש היא החיה בעלת יכולת הניתור הטובה ביותר בטבע - הפרעוש יודע לקפוץ בגובה של עד פי 300 מגובהו.

אז איך מאלפים פרעוש? מכניסים את היצור לתוך צנצנת ומכסים אותה בתקרת זכוכית שקופה. עם כניסתו לצנצנת, קופץ הפרעוש, ובום הוא חוטף בראש. מכיוון שהוא רק פרעוש ויש לו טבע משלו, הוא חייב לקפוץ, וכמובן, חוטף שוב, ועוד פעם, פעמיים, חמש, עשרים פעמים. בסוף הוא לומד עד לאיזה גובה הוא יכול לקפוץ מבלי לחטוף בראש. מאותו רגע אפשר להוציא אותו מהצנצנת ללא חשש. משלב זה והלאה, לאורך כל חייו, לא ינסה הפרעוש לנתר עוד מעבר לגובה המסוים הזה. והנה לכם פרעוש מאולף.

הופעת ההשקה החגיגית של להקת החדשות לרגל אלבום הבכורה אמש בבארבי לא חידשה דבר. היא כן הזכירה את מוסר ההשכל של סיפור הפרעושים. ושזה יישאר בינינו - בינוניות, כמו תקרת זכוכית. אפילו שהם להקת ליווי טובה, הסצנריו מכובס ודי צפוי; החדשות מארחים את נעם רותם שמארח את יוני בלוך (פיהוק) שמארח את ירמי קפלן שאירח ת'רוקנ'רול - תודה לאל, שמארח את יובל שפריר, שבכלל אחראי על ההפקה המוזיקלית של האלבום של, רגע, (פיהוק), כבר שכחתי. אה כן, של החדשות, ושמו "חדשות עיתונים לישון".

החדשות הם גם להקת קאברים לא רעה: "שיר אחר" של הנטאשות בביצוע קייזר צ'יפי רענן, "פאפארצי" של ליידי גאגא בגרסת רוקנ'סול, ו"אחריות" של יוני בלוך שלמעשה הייתה מונחת על כתפיו. אבל החומרים של החדשות מחלחלים הישר לזרם החלחל"צ, יחד עם חומרים מונשמים מהניינטיז מסוככים בעשן מסיבות, שבא בול לקהל הטינאייג'רי שנהר בהמוניו להופעה ויצא מגדרו במהלכה. אם לפשט: החדשות הם קרן פלס בגרסה של להקת בנים. פשוט במקום להגיש חדשות טריות וחמות הם הגישו אתמול אטריות מחוממות משלשום. 

צוק - בס, מיכה הרשליקוביץ' - גיטרה, הם גם שני הסולנים בלהקה. יוני ליפשיץ - תופים, שנתן עבודת קצב יפה - לא שזה עזר למישהו, וברק איצקוביץ', אשר יותר מלנגן היה עסוק בלדפוק פוזות רוקנ'רול שהתאמן עליהן בבית מול המראה, או שאולי הגיטרה שלו סתם נבלעה, בדומה לבס, בזכות הסאונד החובבני. הרי בבארבי - כולם יודעים - אם אתה לא סאונדמן ביבוא אישי, אז הלך עליך. יותר נכון על האמן, יותר נכון על הקהל שסופג בסוף את כל הריקושטים.

החדשות דווקא כן היו מסונכרנים אחד עם השני, אבל הטקסטים סתמיים והמלודיות סטנדרטיות. הביצוע ל"להיות שוב זר לך" שאיכשהו הרשים, יכול לשבת מושלם בין דיווחי התנועה לבין "הבחירות" עם עומרי רונן. מה אתם אומרים, מי לוקח בדו-קרב, נעם רותם או ירמי? אני אומרת שדי. אחרי הסיפור, הגיע הזמן לפיפי, עיתון ולישון. עזבו אתכם מחדשות - זה לילדים.

תגובות

 • לא משעמם איתך

  פרעוש מעולף, 03-02-2010 00:29

 • היינו באותה הופעה???

  שרי בייבי, הוזמנתי להופעה (אני מודה) ע"י חבר שלומד עם הגיטריסט, ולמרות שבן הזוג שלי טוען שמנטאלית אני ילדה, אני בכלל מהסבנטיז. מבחינתי היה מעולה! 600 אנשים, אוירה מחשמלת, וכן גם אם היו שם קצת ילדות יפות מה אכפת לי? מזמן לא נהנתי ככה בהופעה

  דנה ח., 03-02-2010 09:25

 • אחד מחברי הלהקה חבר בועדת הפלייליסט של גלגל"צ...

  זה אומר הכל, לא? מסכים עם כל מילה הם תוצר של יחסי ציבור טובים וקשרים במקומות הנכונים להקת פוזה נטולת עניין שעמומון המחץ

  יניב, 03-02-2010 10:45

 • לפעמים זה פשוט כואב לפרגן

  ההופעה היתה מעולה! חבורה שפשוט אוהבת לעשות מוזיקה וזה הדביק את כל הקהל שהיה בהופעה ואת האורחים...

  פיהוק?!, 03-02-2010 10:47

 • כואב לפרגן...?

  נו באמת. אם היית קורא עוד כמה כתבות של הגברת הנ"ל, היית יודע שהיא יודעת לפרגן כמו גדולה. זה עניין של דעה. והאמת? אני הייתי שם ומסכימה איתה לחלוטין. היה משעמם, מעייף, חוזר על עצמו, ואילולא הופעות האורח שהיו הדבר היחיד שהיה שווה את ה8 ש"ח שהוצאתי על קולה, הייתי הולכת באמצע. אין אדם שמפרגן למוסיקה מקומית חדשה יותר ממני, אבל לפעמים זה פשוט לא זה.

  נועה, 03-02-2010 11:25

 • גמני כתבתי ביקורת עליהם..

  והסיום שלנו יצא די דומה חח...את מוזמנת לקרוא :) http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-1722-288-27689578,00.html

  מיטל, 03-02-2010 15:33