מגזין

הסיפור שמאחורי השיר - יום שני האחרון של אקטובר

סיפור אחד, אמן אחד, שיר אחד. והפעם ישי גרוס מיום שני האחרון של אוקטובר על יופי מזויף. טור אישי מאת קרן רובין

מאת קרן רובין. 03-02-2010

תגיות: שני אחרון של אוקטובר

הסיפור שמאחורי השיר - יום שני האחרון של אקטוברצילום: יחסי ציבור

  

איך נולד השיר?"השיר  נולד מג'ימג'ום שלי על שני אקורדים ועליהם השורה המדהימה משיר הילדים "היי היי גליה" שנפתח בשורה "שימי ידך בידי אני שלך ואת שלי". אני חולה על ציטוטים. יש לי אחד גם בשיר אפקט הפרפר: "אמרו את זה קודם לפני ..." ובעוד כמה.   

ציטוט זו הגדרה יפה לגניבה?"זה בא מתוך המקום שרבים וטובים מאיתנו כתבו שירים מדהימים, אבל זה לא משנה וצריך להמשיך ולתת בראש אפילו אם זה אומר לחזור על אותם דברים שוב ושוב ו...שוב". 

מי הבחורה בגוף שני?"הבחורה היא אהובתי, אבל הייתי שמח אם כל אחד ייקח את זה לאהובתו שלו (או לאהובה שלה). השיר נכתב בברצלונה בתקופה שאהובתי השתתפה בחילופי סטודנטים וגרנו שם כמעט שנה. זה היה אחרי שעברנו טיול ארוך באוסטרליה יחד, ואחרי שאני חזרתי מהודו והיא חזרה מארה"ב. בתקופה הזו הסתובבנו הרבה בארץ ובחו"ל".  

על איזה קושי מדובר?"ניסיתי לדבר על העניין הזה שכשאתה יוצא לחו"ל או אפילו לטיול בצפון או בכלל, אתה עובר חוויות שלא תמיד כיף לך איתן. המסע הוא גם מסע קשה לפעמים, לתוך עצמך, אבל בסוף כששואלים אותך איך היה - לא משנה מה עברת אתה אומר שהיה יופי". 

אז למה להגיד שהיה בסדר, מחאה? פראפרזה על ישראליות?"כן, כי זה מה שרוצים לשמוע. קשה לאנשים לשמוע שהחיים קשים ושזה לא תמיד ממש פנאן. זו גם הסיבה ליוזר ניים שלי: "סטופ דה פאן" - יעני - תפסיקו עם הפנאן הזה כל הזמן.

כולם שותים קפה וקוראים עיתון, ורואים כמה העולם הזה חרא ורוצים שנרגיש חרא אבל לא משנה מה, כששואלים אותם מה המצב הם אומרים "בסדר". אני אישית לא שומע חדשות ולא קורא עיתון בדיוק מהסיבה הזו, וגם מהסיבה שאני רואה איך הכותרות פשוט נשארות אותו דבר כבר שנים...איזה חרא מדינה" (מחייך). 

"נגיד שלום יפה" משמע להיפרד?"השלום זה לא להיפרד. אני ראיתי בזה משהו כמו "שלום, נעים מאוד, בואי ונשתה קפה" ונגיד היה יופי".

יופי / ישי גרוסשימי את ידך בידי ונצאה לטיולאקח אותך אל הצפון,אקח  אותך אולי לחו"לשם ניראה את כל האור ונרגיש את כל הקושינגיד היה בסדר, נגיד שהיה גם יופייופי יופי יופי יופי יופי יופי יופי יופי יופי יופי יופישימי את ידך בידי ונגיד שלום יפהאולי נקרא קצת  בעיתון, אולי נשתה עוד כוס קפהשם ניראה את כל הקור ונרגיש את כל הקושינגיד היה בסדר , נגיד שהיה גם יופי

 

"יום שני האחרון של אוקטובר" יופיעו ב-3.2 בערב להקות ירושלמיות, ב20:00 באוזןבר, וב-6.2 עם אטליז במועדון הבאסס בירושלים, כחלק ממסע הופעות הטרום בכורה שיסתיים בהופעת בכורה חגיגית באוזןבר ב-25.3.

 

טור זה פורסם באתר NRGמעריבלכל הכתבות של שדרני קול הקמפוס שפורסמו ב- NRGמעריב

תגובות

  • Like,KR

    MB, 04-02-2010 21:15