מגזין

הסיפור מאחורי השיר - מיכל גבע

סיפור אחד, אמן אחד, שיר אחד. והפעם מיכל גבע על תאונת דרכים שיכולה הייתה להיגמר אחרת בשיר "זעם" מתוך אלבום הבכורה שייצא בתחילת פברואר

מאת קרן רובין. 27-01-2010

תגיות: מיכל גבע

הסיפור מאחורי השיר - מיכל גבעצילום: יחסי ציבור

מתי כתבת את השיר? "לפני כמה שנים למדתי ברימון ובזמן שלמדתי שם הכרתי את אביגיל רוז, בחורה מדהימה. התחברנו מאד. באותו זמן התחיל איתי בחור שקצת לפני זה יצא עם אביגיל לתקופה קצרה. זה היה יום חמישי אני חושבת, ובאותה תקופה עבדתי כפקידת קבלה במלון בהרצליה. סיימתי משמרת ב-23:00, נכנסתי לאוטו והתחלתי לנסוע לכיוון מושב קדימה, שם גרתי. נהגתי והקשבתי לדיסק של Siobhan Donaghy "Revolution In Me" (הג'ינג'ית מהשוגבייבס). בעודי מקשיבה לדיסק, אני מתחילה להתלבט מה לעשות עם הבחור הזה. ללכת על זה? לא ללכת על זה? ואז החלטתי להתקשר לאביגיל".

רצית לפתור את דילמת הבחור?"כן, חשבתי שהיא תיתן לי את הפתרון. התקשרתי אליה ושאלתי 'אביגיל, תגידי, זה יפריע לך אם אני אצא עם הבחור הזה? כי אם כן, אז אני לא אצא איתו בחיים'. היא ענתה שממש לא מפריע לה, ושבאמת לא תהיה לה בעיה עם זה... בדיוק בנקודה הזאת בכביש החוף, אני קולטת רכב בצד הדרך שנכנס לנתיב שלי ללא איתות ונעמד. הכל היה כל כך מהר, כשבאותם רגעים יש תנועה מטורפת בנתיב השני ואין שום סיכוי לסטות. לא היה לי זמן לקלוט מה קורה, אני מתחילה לצעוק "לאאאא" ושומעת את אביגיל ברקע קוראת בשמי".

מריח כמו תאונה "בהחלט תאונה. נכנסתי ברכב שלפניי במהירות של 70 קמ"ש, הכרית אוויר התפוצצה לי בפנים והצופר נתקע בווליום היסטרי. מעכתי את כל האוטו, והמוזיקה הפסיקה לעבוד. כמובן שמאז לא הקשבתי לאלבום הזה. יצאתי מהאוטו בהלם מוחלט והתקשרתי לאחי הגדול שבא עם אבא שלי להציל אותי".

נשמע רציני. נפגעת? "נפגעתי פיזית. היה לי ויפלאש, יודעת מה זה? אני לא יודעת איך אומרים את זה בעברית... זה בעיקר פגיעה של הצוואר והגב, פגיעה שכיחה בתאונות דרכים, אבל הכל הסתדר בסוף".

פגשת בסוף את הבחור? "יצאתי איתו כמה פעמים ולא יצא מזה כלום".

איך זה נגמר? "אחרי שחזרתי הביתה, המשפחה שלי האשימה אותי בתאונה. משהו בתגובה שלהם ובתאונה עצמה, הסיטואציה הזאת שאתה חושב שאתה עומד למות ושהכל מתפוצץ לך בפנים - פיזית, שיחררו אצלי איזה זעם שהיה טמון אי שם במעמקים ולמרות הסיפור שמתחיל די משעשע וקליל, בסוף זה גרם לי לכתוב את 'זעם'. אגב, באותם רגעים של שיחת הטלפון שנקטעה במכונית, מיותר לומר שאביגיל הייתה בטוחה שאני מתה.

זעם/ מיכל גבע

אני זוכרת את זה אבל זה לא היה ועכשיו זה קורה לי  איתך במיטה כי ירח עליי בול פגיעה מטרה את חיצי שילחתי לאדמה אני הולכת לשיר את האמת בעברית תסגרו את האוזניים אל תאכלו עם כפית זה כמו בעיטה לחזה אני זוכרת, זוכרת את זה התנגשות, כרית אוויר לפנים הצופר נתקע מצפצף מבפנים זעם עולה הזעם עולה הזעם עולה תולה תמונה על הפסנתר הוא מנגן על הקירות יכלו לראות  את הסיפור שלא מתבהר שקט בחוץ בפנים בוער אני רוצה לרצות פחות למד אותי כבר להרפות מהמושכות הלוואי ואתה היית רואה שבין השורות אתה לא קורא   התנגשות, כרית אוויר לפנים הצופר נתקע מצפצף מבפנים זעם עולה הזעם עולה הזעם עולה התנגשות וכרית אוויר לפנים הצופר נתקע מצפצף מבפנים הצופר נתקע

 

טור זה פורסם באתר NRGמעריבלכל הכתבות של שדרני קול הקמפוס שפורסמו ב- NRGמעריב

תגובות

  • nice, KR

    MB, 28-01-2010 00:39

  • מי זה MB? זה נשמע כמו חברת נעליים.

    סוודיש, 29-01-2010 17:24

  • נעל, התבלבלת עם NB. ניו באלאנס

    ףץ, 30-01-2010 00:20