מגזין

לזבו שולטים

אוננות, לסביות ואנימציית פורנו. אופיר בלום היה בהופעה של לזבו ונכנס לשוק

מאת אופיר בלום. 19-01-2010

תגיות: Lezbo, אופיר בלום

לזבו שולטים יחצ

מאז ומתמיד היו לי יחסי אהבה-שנאה עם אלקטרו. אני מאוד בררן כשזה מגיע לאמנים שעוסקים בתחום והיה צורך במשהו לא קונבנציונלי כדי שהאוזן שלי תתפס. בהתאמה לכך, הצלילים הראשונים של לזבו לא ממש הרשימו אותי. בסך הכל לא מדובר בהרכב שנשמע חדשני במיוחד כשזה מגיע לאספקט המוזיקלי נטו שלהם. אבל ברגע שאיברהים אונסיס וניקולה פנטזי התחילו לשיר על כך שאוננות היא חגיגה, ידעתי שאני לא צריך להסתכל על הקנקן האלקטרוני הזה, אלא במה שיש בו.

בגלל זאת, הלכתי להופעה שלהם. התוצאה - הרבה צחוק והרבה טקסטים ומראות שגורמים לך לפעור את הפה בקטע של מה-זה-היה. לזבו לא מתעסקים בליריקה שאמורה לגרום לך לחשוב. המוזיקה שלהם אמורה לגרום לך לרקוד, לצחוק ולהנות ממיטב בדיחות הסקס וההומור השחור שיש לחבר'ה הללו להציע. אם להשוות אותם להרכבים שהשפיעו עליהם, לזבו הם מה שהיה קורה אם קראפטוורק היו כותבים על זיונים או אם סשה ברון כהן היה מפתח את הקריירה המוזיקלית של ברונו.

כשמדובר בהרכב כמו לזבו. הוויזואליות והתיאטרליות שמעורבת בהופעה שלהם חשובה לא פחות מהמוזיקה עצמה. בהתאם לכך, הרביעייה לא חסכה ברעיונות מקוריים בכדי להפוך את ההופעה למה שהם היו קוראים - One Big Lezbo Party. כל הרביעייה הייתה לבושה בחליפות ופאות גדולות ומגוחכות ובהתאמה דיברה במבטא ספק גרמני ספק הולנדי. כשניקולה דיבר, אגב, זה היה בכדי לשפר את יכולות הסטאנדאפ הפרוורטי שלו (מכירים את זה שיש שאתם באמצע רצח-עם ואין לכם כסף קטן אלא רק שטרות?). פשוט עוד דרך כדי ללהפוך את הרעיון שהוא לזבו לעוד יותר משעשע.

אלמנט תיאטרלי נוסף ולא פחות חשוב היו הלזבו גירלז, רקדניות ההרכב שפיזזו אחת עם השניה (ובשלב מאוחר יותר גם עם הלהקה) בצורה שלא משאירה יותר מדי מקום לדימיון. זה עבד נפלא והבחורות בלא מעט רגעים היו יותר מעניינות מההרכב עצמו. לא שזה מפתיע, אני מעדיף לראות בחורות תופסות אחת את התחת של השניה על פני לראות את הפיטמה של פאולוס פטבול. בשלב מאוחר יותר הבנות גם חילקו עזרים לקהל - אני כבר חשבתי שלזבו ילכו על האקסטרה מייל ויחלקו דילדואים חינם לקהל המאושר אבל היה מדובר במשרוקיות לטובת קטע אלקטרו-ברזילאי. הקהל לא היה מאוכזב מהעניין במהלך שאר ההופעה והחריש לי את האוזניים עם שריקות חגיגיות.

פאלוס הוא אחד הנכסים הכי גדולים של ההרכב במהלך הופעות לדעתי. עבודת הVJ שלו במהלך ההופעה הייתה פשוט משובחת ומצחיקה עד דמעות. בן אם זה צילומי תקריב של העינים שלו להדגשת האימה כשאונסיס ופנטזי ביצעו את We Need To Talk או שלל קטעי וידאו מצחיקים ששולבו עם המוזיקה לחגיגה גדולה של פרוורסיה. העבודה שלא ללא ספק גנבה לא מעט מההצגה. הדבר ניכר מעל לכל כאשר לזבו סגרו את ההופעה עם גרסאת אלקטרו שקטה ל-Pam Fatal של וולווט אנדרגראונד. ספק אם מישהו שם לב לפריטה של ניקולה על הגיטרה או היופי שבו הכינור של דוקטור אפריקה השתלב עם המוזיקה, לא כאשר על המרקע הופיעו קטעים מתוך הדרדסים, שלגיה ושבעת הגמדים וסדרות ילדים נוסטלגיות אחרות בשילוב עם סרטוני אנימה פורנוגרפית. אפשר לראות באנקדוטה הזו ולהכליל על כל ההופעה והמהות של לזבו. מדובר בלא פחות מגאונות קומית סוטה שלא תצא לי מהראש עוד הרבה זמן.

תגובות

 • לזבו שיק

  אלקטרו-קומדי מבית המטבחיים של יובל שגב וגיא מנצור, שווה לציין. הם קורעים לגזרים ואכן אין מנוס אלא לחזות בתופעה בהופעה. מסטרביישן איז א סלבריישן

  שרהג'ונס, 19-01-2010 13:36

 • "פרונו", "עבודה"? אף אחד לא עושה פה הגהה

  פדיחות

  צופה מהצד, 19-01-2010 16:36

 • סיקור מעולה!

  פרלה, 19-01-2010 22:26