מגזין

הסיפור שמאחורי השיר - עינב ג'קסון כהן

בכל שבוע תנסה קרן רובין לגלות מה הסיפור של אמן אחד בשיר אחד. והפעם עינב ג'קסון כהן מספרת על "קור כלבים"

מאת קרן רובין. 13-01-2010

תגיות: עינב ג'קסון כהן

הסיפור שמאחורי השיר - עינב ג'קסון כהןMay Castelnuovo Galili

מתי כתבת את השיר? "האמת שזה אחד השירים הראשונים שכתבתי אבל הוא הסתובב אצלי שנה וחצי בכיס לפני שעשיתי איתו משהו, אז לפני שנתיים בערך התחלתי".                                                

איפה כתבת אותו?"האמת שהמשפט הראשון של השיר 'יש לי לב מאבן יקרה' נכתב וירטואלית בראש, ובמשך כמה חודשים הסתובבתי רק איתו. הרגשתי שאני אומרת במשפט אחד את כל מה שרציתי להגיד אי פעם ושאין לי מה להוסיף עליו".

מאד מתומצת."נכון. משהו במשפט הזה עם הדימויים שמתנגדים, הלב מאבן ואבן יקרה, הרגשתי ש'אוקיי, סיימתי את הקריירה, והגעתי לשיא' (צוחקת). לא באמת אלא במובן של להצליח להגיד משהו שאתה מרגיש. בצורה מאד שונה משאר הדברים שכתבתי, בשיר הזה הרגשתי שאני אומרת את אותו המשפט, ומתארת את אותה תחושה בכמה גירסאות שונות וצבעים שונים".

 

כלומר השיר הזה התבשל לו עם הזמן ולא נכתב ב"חתיכה אחת"."נכון. כל פעם נוסף עוד משפט ועוד צבע, ולכן הרגשתי שאני צריכה לתת לו כל פעם עוד צבע מוזיקלי, ויצא שבשתיים וחצי דקות אני עוברת בשלושה סולמות, וזה לא בהכרח אופייני לי".

 

כתבת את השיר בגוף שני, למי כתבת אותו?"כשהוא נכתב זה היה במקום ביני לבין מישהי, אבל לפעמים כשאני שרה אותו אני מרגישה שאני שרה אותו לעצמי, זה תמיד תלוי איפה אני ממוקמת באותו זמן בעולם. הוא בא מסיטואציה מאוד אינטימית, אבל אני חושבת שהוא מבטא תחושה מאד אוניברסלית, שאני יכולה לפעמים להרגיש אפילו עם אמא שלי או עם עצמי.

"זו תחושה שאני עוסקת בה לא מעט בקריירה הקצרה שלי, תחושה של הקונטרסט הגדול בין המקום שאנחנו אמורים להרגיש בו הכי בטוחים, המקום הכי חם, שלפעמים יכול להפוך בשנייה להיות התהום הכי גדולה. יוצא לי להתעסק בזה לא מעט, זה כנראה נושא לא פתור שלי עם עצמי".

 

קור כלבים/עינב ג'קסון כהן

יש לי לב מאבן יקרה                                                                                      

וזכוכיות בבטן

מול המראה

איך את מתחפשת

לפניי

חצי כיתת יורים

איזה כיף לך את יכולה

לעשות אהבה

גם בקור כלבים

גם לך יש לב מאבן

לא רק לי

ואם את מתחפשת

אז לא מולי

עכשיו את מתפשטת

לפניי

חצי מיטת חולים

תודי זה כיף את יכולה

לעשות אהבה

גם בקור כלבים

ב-27 לינואר בשעה 20:00 תקיים עינב ג'קסון כהן הופעת יומולדת חגיגית באוזןבר בתל אביב.

טור זה פורסם באתר NRGמעריבלכל הכתבות של שדרני קול הקמפוס שפורסמו ב- NRGמעריב

תגובות