מגזין

ג'ירף אחד

דוראל ג חזר מהופעתו של גלעד כהנא. השיגעון, היה צפוי

מאת דוראל ג. 12-01-2010

תגיות: גלעד כהנא

ג'ירף אחדצילום: יחסי ציבור

הקטע עם גילי כהנא, זה שהוא גאון. הוא אינטליגנט ומעניין, יש לו מחשבות על נושאים רבים, הוא חד, חושב מהר, וממש מצחיק. כשהוא על הבמה, הוא חיי את האלטר אגו שלו, שותה מלא, מדבר מלא ובעיקר, אמיתי. הוא לא שומר על תדמית של זמר רגיש ו"פולטיקלי קורקט" שכולם יכולים לאהוב,  הוא לוקח סיכונים ואומר את מה שהכי נכון להגיד באותו רגע, גם אם הוא עלול לקבל עגבניות, מה שיהיה הכי מצחיק, הכי אותנטי והכי גילי כהנא. בגלל כל זה אי אפשר שלא להיות מרותקים לאישיות הזו כשהיא במקומה הטבעי, באור הזרקורים. הוא שולט בשפה העברית כמו כהן ובקהל העברי כמו פוליטיקאי. העניין הוא, שכל חווית ההתעלות הזאת לא מורגשת ממש בשירים עצמם, אלא יותר בין השירים.

בניגוד להופעות מול 400 איש בבארבי עם הגי'רפות , בלבונטין היו איזה 40 איש, מקסימום, שגם הלכו והצטמצמו במהלך ההופעה, אבל אלה שנשארו, ראית שהם שמרו לו אמונים, עוד מהימים ההם וגילי החזיר להם בחזרה והיה פעלתני , כאילו מדובר ב - 4000 איש בקהל.

בין השירים, בזמן שהלהקה שלו ג'ימג'מה, הוא פטפט ואלתר בשצף קצב, היה חד כתער, אבל בזמן השירים, קצת פחות. בוא נודה בעובדה שהוא לא זמר. הוא לא שולט בקול שלו וככה יוצא שלפעמים זה לא ממש נעים לאוזן, הוא אמן, יש לו הרבה מה להגיד והרוב מעניין, אבל לשיר זה לא באמת התחום שלו  ובאנגלית עוד פחות.

הוא צריך להיות על הבמה, הוא פורח שם. אבל השירים שלו באנגלית פשוט לא כל כך טובים, המילים, ממה שהצלחתי להבין, היו דווקא די מעניינות, אבל אף שיר לא סחב, לא באמת. זה מצער כי הוא, אני חושב נהנה מכל העניין, וזה מה שחשוב. אבל יכול להיות שהוא יותר נהנה מלתת את השואו של בין השירים מאשר את השירים עצמם, או שלא?. אני תופס ממנו בן אדם די מודע, כך שהוא בטח יודע שהוא מזייף ושהקהל לא שותה את זה כמו הקינלי של הג'ירפות. וכאן נכנסת עוד שאלה, האם זה משנה? האם משנה בכלל להגדיר, אם הוא זמר, או מוזיקאי, או סופר, או שפשוט מספיק להגיד שהוא, גלעד כהנא, סוג של יוצר, שמרגש ומצחיק וחוצה גבולות, בינו לבין הקהל ומי שרוצה שיבוא, מי שלא, לא.

בהופעה עצמה,חיכיתי לשמוע את גילי אומר מה שיש לו בראש, מתבטא כמו שהוא יודע לעשות טוב. מפטפט לדוגמא על  מיניות וטכנולוגיה, "אתמול קיימתי יחסים עם האיי פון שלי והגעתי לאורגזמה דור שלישי", פסיכולוגיה לקאניאנית, "אני חושב שאני רואה את עצמי כשאני מסתכל עלייך (האיי פון), אבל זה לא, זו רק השתקפות, זה לא באמת".  על מעגליות, "כשאני ואחותי גילינו שאבא לנו נפטר, היו זיקוקים בחוץ, והרגשנו באמת את יום העצמאות". תוך כדי תנועה של חדירה עם היד, הוא פנה לבחורה בקהל - "את צריכה עוד קצת גילי במוניטור, במוניטור, במוניטור" ( פונה לבחור שאיתה ) "אתה לא צריך להרגיש מאוים...".

כיף איתו, הוא מצחיק הבן אדם, רק שימשיך עם המונולוגים האלה, הלהקה שאיתו (יהוא ירון הבסיסט, נועה גולדנסקי הזמרת והפרקשן היצירתי וגיורי פוליטי, המתופף) ניגנה כהלכה ויצרה גרובים כיפים, כרקע למילותיו של כהנא, וההפקות המוזיקליות של השירים היו די מעניינות. לסיכום העניין , גילי כהנא בחור אינטליגנט שמלא נשים היו רוצות לשכב איתו, ואני ממליץ בחום, לא שאני יודע איך הוא עושה מין ולא אכפת לי, מה שבטוח, יהיה להן מעניין איתו בארוחת בוקר.

גלעד כהנא הופיע בלבונטין 7 ב-9/01

תגובות

  • זה נשמע הגיוני אבל לא כיף לשמוע

    מה שכן מסתדר אבולוציונית זה ההופעה שלו בספוקן וורדס שבוע שעבר. יכול להיות שאחרי הכל הוא מצא לעצמו בית בלי ממש לחפש,עם אשה וכמה ילדים לגדל. זה היה מדהים ! תודה לאיש היקר.

    קקטוס, 13-01-2010 20:27