מגזין

בארבי וקוף

Modeselektor חזרו לברזילי/בארבי בפעם השנייה. דן זוארץ/ניר גורלי נפגשו לסכם מסיבה/הופעה מוצלחת במיוחד

מאת קול הקמפוס. 10-01-2010

תגיות: Modeselektor

בארבי וקוף

 מאת: דן זוארץ וניר גורלי

אחת השאלות הקריטיות שנשאלו השבוע בעקבות מה שמכונה "אירועי הסילבסטר" היא מה יהיה על האירוח של הצמד הגרמני Modeselektor שהיה אמור להתקיים במועדון הברזילי הסגור. למזלנו מועדון ה"בארבי", המזוהה עם הופעות רוק בדרך כלל, נרתם לעזרה וברגע האחרון אירח את המסיבה. עושה רושם שהתגלגלות העניינים המוזרה והלא צפויה הזו, תרמה לערב והפכה אותו למיוחד מהרגיל. את הצמד כבר זכינו לראות מרים את הברזילי לפני כשנתיים. השמועות על הערב המוצלח הצליחו להחזיר את הקהל ולהביא קהל נוסף שמילא את המקום והוכיח שאירוע מוזיקלי חשוב יצליח לעבוד בכל לוקיישן.

מיקום ההופעה החדש היה כמעט מתבקש. את אווירת המסיבה החגיגית שהתפתחה לקראת האירוח הנחשב מחו"ל הטעין הלוקיישן באנרגיות של הופעה חיה. האמת היא שאין מתאים יותר מצמד זה כדי לרקוד על התפר שבין מסיבה להופעה. הן במוזיקה שהם יוצרים, שפונה לשכל לא פחות מאשר לרגליים והן בנוכחות הבימתית המשובבת שלהם והיכולת שלהם לתקשר עם הקהל. המילה הראשונה שעולה בראש למשמע היצירה שלהם כפי שהיא עוברת מהבמה היא Playful. מדובר בחבר'ה קלילים שבאו להעביר ערב בכיף. הפרגון שקיבלו מהקהל, שתקשר איתם כפי שמתקשר קהל של הופעות רוק אל מול הבמה המוגבהת, הוכיחה שהצליחו. 

הפתיחה הייתה אחת מהאגרסיביות שראינו. הצמד עלה לעמדה ולפני שהתמקם, שיחרר סבסטיאן שאגה למיקרופון עם אפקט שגרם לקולו להישמע כמו מתוך בלון הליום. תוך שנייה הבאסים והביטים השתלטו על הרחבה ואנשים נכנסו לאמוק. אותו אמוק לא ירד כמעט לשנייה במהלך ההופעה הקצרה של הצמד. מעטים היו הרגעים בהם איבדו את הקהל או את עצמם. מדהים שמודסלקטור יכולים להשתייך כמעט לכל ז'אנר ותת ז'אנר במוזיקה אלקטרונית ועדיין בכל דבר שהם עושים, אי אפשר שלא לזהות את הסאונד שלהם.

בהופעה הספציפית הזאת הטכנו היה הדומיננטי ביותר אבל אחרי האזנה למיקסטייפים הרבים שהצמד עשה, מגלים שגבולות ההיפ הופ שנמתחו המון בשנים האחרונות, הצליחו לפרוץ בעיקר בזכותם. מקצב ההיפ הופ הקלאסי עבר שיפוץ אך הקצב נשמר ומקסם את הגרוב עד המקס. גם את הדאבסטפ העבירו שיפוצון והתאימו אותו לסאונד שלהם. הדבר המשמח ביותר מעבר לסט המעולה ששמענו היה הגישה של הצמד. אפשר היה לראות שהם פשוט נהנים. שני ילדים גרמנים קרועים שמכורים קשות למה שהם עושים.

לסיכום, ננצל את הבמה הזו כדי לחזק את ידם של בעלי המועדונים. אנו מאמינים שכל עוד יהיו אנשים שרוצים לבלות, יהיו אנשים ומקומות שיאפשרו להם לעשות זאת. הגענו לתקופה מבורכת שבה D.J's נחשבים מחו"ל נוחתים במחוזותיו על בסיס קבוע ואפילו חוזרים. אסור לתת לבירוקרטיה לעצור את הגל. אנו כמו בליינים רבים אחרים מוכנים להצביע ברגליים ולהוכיח שיש מסיבות שלא יוכלו לסגור.

תגובות

  • למי שבא לו לראות קצת ממה שהלך שם :)

    http://www.youtube.com/watch?v=5Pb5LhqST5k http://www.youtube.com/watch?v=Z2ezhdsgRQA

    ליוי, 11-01-2010 22:32