מגזין

אליס בארץ היערות

עדי הררי הלכה לראות את להקת Tree בהופעה וחזרה מלאת השראה

מאת עדי הררי. 25-12-2009

תגיות: Tree

אליס בארץ היערותmyspace

בשמלה לבנה ומגפיים חומות גדולות, יושבת אליס על קצה המיטה, נותנת מבט חטוף במסך, אבל אין שם אף אחד עכשיו. "אופ" חשבה לעצמה אליס "מה התועלת במחשב אם אין בו תמונות או שיחות?" הצצה נוספת חטופה ואוזן לבנה מציצה, הארנב הלבן חזר. לא ממהר, לא מתנשא, צוחק בקול מתגלגל ומציע יד רכה לבוא איתו לערב עמוס הפתעות. זאת במידה ואליס אכן ניחנה באומץ הדרוש, לא כל אחד ראוי לבוא בשעריה של ארץ הפלאות.

יד קטיפתית מחזיקה ביד אנושית וביחד מתגלגלים בתוך מחילה: טועים בדרך, חוזרים, נתקלים באנשים משוטטים ולבסוף נופלים בחבטה. הידיים משפשפות את מקום המכה ומבעד לאפלה, מתגלה לפניהם בית קטן. אליס לא מבינה ופונה אל הארנב "אבל ארנב, איך נכנס לשם? הבית הזה קטן מדי!" אך הארנב איננו מבולבל ומכיס מעילו המהודר מוציא פלאסק קטן, לוקח לגימה ומעביר לאליס ההמומה. DRINK ME כתוב על הבקבוקון ואליס עוצמת עיניים ונותנת לטעם המר להשתלט על הגרון. עיינה נפקחות והעולם בחוץ נראה לפתע גדול: הבית הקטנטן הפך לענק, מקבל צורה של אוזן אדם.

מעל הדלת מתנופף וילון ישן, מאחוריו צלילים ראשונים של מנגינה קסומה. אליס והארנב מסיטים את הוילון ומולם מתגלה יער עבות ירוק. מצד ימין ישנם כמה זחלים, יושבים על פטריות צבעוניות ומעשנים. מצד שמאל בריכות צבעוניות, מלאות באוסף מוזר של חיות ועופות. וממול, על במה לא גבוהה במיוחד, מסיבת התה בעיצומה. אליס מסתכלת סביבה בבהלה "כולם כאן מטורפים!" צועקת בחרדה, אך חיוך מוכר נפרש מולה בחשכה, זנב סגול משתרבב לו בפינה ואוזני חתול מזדקרות מולה: "כולנו מטורפים כאן. אני מטורף. את מטורפת". "איך אתה יודע שאני מטורפת?" שואלת אליס "זה ברור," אומר החתול, "אחרת לא היית באה לכאן" ונעלם, משאיר אחריו שובל ססגוני של שיער סגלגל.

photo by:efrat goldman

Photo by:Efrat Goldman

על הבמה, היער קם לתחייה. ארבעה עצים עומדים, גבוהים ותמירים, מקבלים את פנייה של אליס בחיוך חמים. היא מחייכת חזרה, הרי היא כבר אותם מכירה, אלו המוזיקאים שתופרים את הצלילים הפסיכדליים לחלומותיה ההזויים. "היי רגע!" צועקת אליס לארנב "גם אותו אני מכירה!" ומצביעה כלפי חבר חמישי, חדש. את כובע הצילינדר הוא אולי הניח בצד אבל אליס לא טועה, זה גבע אלון על הבמה. בסוד השמור לתושבי ארץ הפלאות בלבד, הערב הוא הגיע עם הגיטרה החשמלית, לנגן חומרים מעולמם של העצים. וכמו במשחק קריקט מוצלח בבית המלכה, כל אחד בעמדתו ממוקצע. הכובען והעץ על הגיטרה, בן גולן, מעברים בניהם תפקידים, צוללים בתוך מפלי גיטרות מהפנטים. שאר העצים, לא מתעצלים, תופרים מעברים מדויקים בין צליל לצליל.

הכובען יורד אך החגיגה ממשיכה. ארבעה חיוכי צ'שר לא עוזבים את הבמה, נהנים מכל תו. המוזיקה לוקחת את תושבי ארץ הפלאות למחוזות אחרים, מורכבים יותר, עמוקים יותר, הזויים יותר. הם עוצרים מדי פעם, אך המוזיקה מתערבבת ביחד עם היצורים והצבעים ומצטיירת למאזין כסט אחד ארוך של צלילים איגיונים. בהמשך הערב, ביער משתררת דממה ושום תו לא נשמע. העץ עם התופים, נווה קורן, עוטה על עצמו גלימה דמיונית ונכנס לסולו תופים משוגע, מכה ומכה על המצילות ללא ההפסקה. אליס המופתעת מסתכלת סביבה ואז פונה בשקט לארנב "אני לא מבינה...בסיפור המקורי זאת לא הייתה מלכה?"

הערב ממשיך אבל אליס כבר עייפה, עפעפיה כבדים וברכיה כואבות והנה הזנב החתולי מופיע שוב, מסמן לה לבוא לנוח בספות. המסיבה ממשיכה ברקע, אך עיניה של אליס לאט לאט נעצמות, מאפשרות לצלילים להתמזג עם החלומות. שניות ספורות אחר כך אליס מתעוררת בבהלה, החתול והארנב כבר לא בסביבה, היא בכלל במיטה בביתה. מסרבת להאמין שאת כל זה היא רק חלמה, היא עוצמת את עיניה בחוזקה ומנסה לחזור לאותו ערב מיוחד.

הופעות נוספות של להקת טרי ניתן למצוא בעיקר מחוץ לתל אביב:

27/02 בחיפה

03/04 בקיבוץ דן

 

תגובות

 • הררי בארץ הפלאות

  לייק

  גיאכו, 25-12-2009 15:23

 • נהניתי לקרוא!!

  יופי של כתבה! שובה, מקסים ומקורי!! אין עלייך!!!

  אטרקצי, 25-12-2009 22:40

 • אהבתי

  ל. קרול, 27-12-2009 16:05

 • עוד לא ראית כלום

  הכתבה מעולה והרעיון מקורי (למרות שהפך לגימיק בשלב מסויים, והפך לחשוב יותר מאשר תיאור ההופעה והמוסיקה עצמה). בכל מקרה אהבתי מאוד. הלהקה מדהימה וההשוואה למסע של אליס בהחלט מתאימה.. כל הכבוד :]

  לולי, 30-12-2009 19:15