מגזין

The Best Rock Show in Town

איטליז הלהקה הכי עסיסית שנוטפת כישרון מדמם השיקה את האי.פי החדש שלה Delicately Violent. שירן מוסטובוי הייתה שם, לקחה נתח וכנראה שלא תסבול ממחסור בברזל

מאת שירן מוסטובוי. 26-11-2009

תגיות: Eatliz

The Best Rock Show in Townצילום: stub a dub

מופע ההשקה של אטליז בבארבי השאיר כמה אנשים ואולי יותר מכמה, פעורי שפתיים. תור האנשים הארוך שחיכה בכניסה כבר העיד על משהו טוב שהולך לקרות ואכן קרה. מצלמת רחף חיכתה לרחף, כמו עוד שלוש מצלמות נוספות שתפקידן היה לייצר סרט D.V.D אימתני, להנאתנו וגם לאלו שמעבר לים, שמחכים כבר לטור בשרי. בתחילת ההופעה הייתה תחושה של אנמיות ואולי של הלם בקהל, תחושה שחלפה אחרי שני שירים בערך. אטליז ללא ספק היו במיטבם ונתנו את אחת ההופעות הכי טובות שלהם, על כך גם העידו מעריצים שרופים שבאו לקשקש עם הלהקה לאחר ההופעה.

הם היו מהודקים ומדויקים, מיוחדים ומוחצנים ושילבו שירים ישנים, שירים מן האי.פי המתוקשר וגם לא שכחו לפזר מעט אבקת הפתעה שכללה בין היתר שירים מן האלבום הבא שעתיד לצאת בשנת 2010. אחד השירים החדשים שזכה לתגובות חיוביות ומידיות מהקהל היה Your House שהצליח לייצר חיבור מידי עם הבריות בזכות המילים והלחן המתפרץ והזועם, מה שבטוח הוא לא גרם לאנשים להיזכר בבית שמחכה להם בבית.

אטליז מספקים את מופע הרוק הטוב ביותר בעיר ואולי גם מחוצה לה. יש להם נוכחות מושכת ומיוחדת ומחשבה אומנותית יצירתית מאוד שמתבטאת לא רק במוסיקה שלהם. מעבר לכך הם חבורה של אנשים שמחוברים אחד לשני בצורה מוסיקלית שאינה ניתנת להסבר במילים. הם נהנים לנגן ולהפיץ את משנתם ועל כן גם הקהל נהנה עד הגג מלחנים, נגינה ועיבודים מורכבים ובלתי מתפשרים באיכותם, ומסולו גיטרה מהפנט של אור בהיר שחזר על עצמו כמה פעמים במהלך ההופעה, למשל.

שלמה גרוניך היווה את ההפתעה המרכזית של הערב; הוא עלה לבמה לבצע כמה שירים ביחד עם הלהקה והתקבל בתרועות על ידי הקהל. שלמה בדרך כלל ישן בשעות האלה וקהל הוא דבר שכבר חמק מהנוף היומיומי או שמא יש לומר, הלילי שלו. העובדה הזו ריגשה אותי עד מאוד. שלמה גרוניך נחשב למוסיקאי פוסט מודרניסט עוד בשנות השמונים ולאחד שלא הולך בתלם, היה נעים מאוד לראות אותו מתחבר לכמה רגעים לתלם של איטליז. הם ניגנו ביחד את לונה פארק שלו, שיר של לי בביצוע משותף של שניהם שהיה מלנכולי, שקט ונוגע ללב ושיר של שלמה, Go, שבו הפעיל את הקהל לבדו. קהל ששיתף פעולה מעל כל דמיון מתוך אהבה והערכה למוסיקאי ייחודי שהיה אהוב, נשכח.

הפתעה נוספת ואחרונה לערב ההוא הייתה שבשיר האחרון בהדרן, הגיחה שורת נגני פרקשנס ברזילאיים, עברה בין הקהל וחתמה את הערב משכר החושים שהיה, לטעמי זה היה טיפל'ה אובר דה טופ אבל עדיין היה טעים מאוד. לסיום, אולי לא כולכם בעניין של רוק מתקדם מעורב עם נגיעות אופרה, גראנג', קברט, מטאל, פופ ועוד כמה מרכיבים נוספים, אבל מה שבטוח, אם הייתם שם גם, לא הייתם יכולים שלא להתפעל.

תגובות

 • הופעה מעולה

  למרות שהייתי כבר בכמה הופעות שלהם- היה באמת מפתיע וטוב. וסליחה על הקטנוניות- אבל מה אם עריכה לכתבה?

  שרית, 27-11-2009 12:54

 • אם כבר את מעירה...

  מה "עם" עריכה. עברית שפה יפה

  אבשלום קוץ, 27-11-2009 17:12

 • מוסטובי, גרוניך נמצא בסיבוב הופעות משלו בשנה האחרונה

  כך שכל העניין עם השינה והקהל, לא לגמרי מדוייק. סליחה על הקטנוניות:)

  פולק, 27-11-2009 18:17

 • יחי

  הקטנוניות.שלמה הוא זה שציין שבשעות האלה הוא בדרך כלל ישן, כמו כן סביר להניח כי ברוב הלילות אינו מופיע כמו פעם ועל כן ישן. שלמה הוא אדיר וגדול ומי ייתן וימשיך כך עד אין קץ. סליחה על הקטנוניות אבל זה מוסטובוי ולא מוסטובי.

  מוסטו, 27-11-2009 18:41

 • קטנוניות על הסליחה

  ברוך גולדשטיין, 29-11-2009 02:25

 • ווווווווואי וווווווווואי (?)

  שמאלנים שמאלנים, פלצנים פלצנים, אבל למה גם אתם (האליטה מהקמפוס עליה נמנים גם קוראיה ומאזיניה) חייבים להיות כ"כ ישראלים טיפוסיים שקשה להם לפרגן וקל להם לעסוק בקטנוניות? אחלה הופעה, אחלה כתבה! כן ירבו, משתיהן.

  חו"ל יכול להיות גם פה, 29-11-2009 03:27

 • קשה לפרגן?

  קראנו את אותה כתבה? הטקסט רצוף מהמורות קלישאתיות מכובסות וא-תחביריות שמעליבות את הקורא. אבל מה שכן, הלהקה סבבה.

  שלמה, 29-11-2009 12:39

 • איך פרגנת

  הלהקה סבבה. אתה צודק ואף יותר מסבבה. (כי סבבה זו מילה כה לא קלישאתית ומאגדת בתוכה כל כך הרבה משמעויות) וכמובן שקראתם את אותה כתבה,קוראים לשלב הזה פרשנות.ואם נעלבת יכולת להפסיק לקרוא באמצע ובטח שלא לבזבז זמן על כתיבת תגובה שמעליבה בעצמה.

  פששש, 29-11-2009 18:40