מגזין

עדינות אלימה

לקראת השקת ה- EP החדש של אטליז, מורן אייזן בראיון עם אור בהיר

מאת מורן אייזן. 22-11-2009

תגיות: ראיון, Eatliz, אור בהיר

עדינות אלימהצילום: יחסי ציבור

השם של ה-EP החדש Delicately Violent, הוא משחק מילים עם שם האלבום הראשון VIOLENTLY DELICATE, האם השם מרמז על שינוי הכיוון המוזיקלי והסאונדים הבועטים שאפיינו את הלהקה לכיוון יותר רגוע?

"חלק מהשירים ב-EP הם שירים נותרים מאלבום הראשון, שהרגשנו שעדיין לא הגיעו לכדי מיצוי ודורשים עוד עבודה מבחינת העיבודים. היה תהליך ארוך של עבודה על העיבודים שלהם, שיפצנו אותם והפקנו שירים חדשים במיוחד לטובת ה-EP, שמבחינתנו הוא המשך ישיר לאלבום הראשון, מעין "ילד קטן" שלו ולכן גם בחרנו בשם שנותן קונוטציה ישירה ל-VIOLENTELY DELICATE".

על עטיפת ה-EP יש רישום של אשה בהריון עם עובר תמנון, האם הבחירה היא אקראית או שיש אמירה מסויימת שניסיתם להעביר דרך האיור?

"האיור הוא של גיא בן שטרית. באחת החזרות הוא הראה לנו את האיור והתלהבנו. אז עדיין לא היה לה כלום ברחם והיינו צריכים למצוא מה לצייר לה בפנים. עד שגיא מצא את התמנון הזה שיש בו קונוטציות מהשירים של ה-EP. השילוב בין התמנון האפל לבין הרכות והנשיות של ההריון נראה לנו שילוב שמתאים לאיטליז והוא מלווה אותנו עוד מהעטיפה של האלבום הראשון. גם במוסיקה שלנו יש שילוב בין כוחניות למתיקות".

ההשקעה הכבירה בארט מאפיינת את הלהקה. בפרט שני הקליפים HEY ו- ATTRACTIVE, שזכו בפרסים, זה דורש המון השקעה. עד כמה זה קשור ליצירה המוסיקלית שלכם?

"האנימציה היא חלק מאיטליז, גם הוידאו ארט - גיא בן שטרית הוא אנימטור והוא אחראי על האנימציות שהפכו לסימן ההיכר שלנו. כל אחד מאיתנו עושה גם דברים אחרים שאיתם אנחנו עוטפים את המוסיקה שלנו, שהיא הגרעין שמאחד את כולנו. איטליז היא לא רק מוסיקה, זה בסיס שנותן לכל אחד מאיתנו למצות את היצירתיות שלו גם בתחומים אחרים".

עד כמה הארט היה משמעותי בפריצה שלכם לקהלים רחבים יותר ובפרט לזירה הבינלאומית?

"הארט היה משמעותי מאוד. אנחנו כל הזמן מקבלים תגובות מאנשים שראו את הקליפים והגיעו דרכם לאתר הלהקה, בו אנו מציעים את המוסיקה להורדה בחינם. חלק מהם התוודעו ככה למוסיקה ונמנו עם הזמן על הקהל הקבוע של איטליז.

הקליפ  של "אטרקטיב"  זכה בפרס קליפ העשור של ערוץ 24 ואפילו זיכה אותנו בהשמעות ב-MTV אירופה במסגרת MTV Artist Spot. כך שזה בהחלט כלי שעוזר להפיץ את המוסיקה".

במופע ההשקה ל-EP שיתקיים בבארבי תל אביב ביום רביעי הקרוב (25.11), יתארח שלמה גרוניך, איך עלה הרעיון לארח דווקא את גרוניך?

"לי טריפון, הזמרת של איטליז, עבדה עם שלמה גרוניך בכמה הפקות משותפות והעלתה את הרעיון. המוסיקה שגרוניך עשה בתחילת שנות ה-80, עם השפעות הפרוגרסיב, פסיכדליה והמלודיות המורכבות היא משהו שכולנו מאוד מתחברים אליו. גם אנחנו יוצרים מוסיקה מורכבת שגורמת למאזינים להמשיך לחשוב גם אחרי שהשיר נגמר, לפיכך החיבור בינינו מרגיש מאוד טבעי".

אילו שירים אתם מתכוונים לבצע עם גרוניך בהופעה?

"נבצע שירים מהרפרטואר שלנו וגם מהרפרטואר של גרוניך, את כולם אנחנו מעבדים בשיתוף פעולה, גם את אלו מהרפרטואר של גרוניך. בנוסף לזה, תהיה הפתעה למי שיבוא".

רשום שהמוסיקה והעיבודים ב-EP הם של גיא בן שיטרית ואיטליז, מה זה בדיוק אומר, מהי מערכת היחסים בלהקה בכל הקשור לעבודה המוסיקלית?

"מהי ההיררכיה? השירים נוצרים על ידי כל חברי הלהקה. בדרך כלל, גיא יוצר שיר - כלומר מלודיות וליווי ואז הוא מביא את היצירה הזאת ללהקה. זה השורש של השיר. אבל כולנו עובדים עליו ביחד מבחינת העיבודים ויוצרים ביחד משהו חדש. בחרנו לרשום כך את הקרדיט מתוך כבוד לגיא שיוצר את הבסיס ליצירות שלנו".

אטליז ישיקו את ה-EP החדש, Delicately Violent, בבארבי, תל אביב, ב-25/11

 

תמונה חיצונית: Liron Arel

תגובות

  • ראיון מעניין, אחלה

    תמיר, 23-11-2009 15:02

  • סופרקול

    של ראיון ושל להקה נתראה בבארבי ומי שלא בא... צמחוני

    אסף, 24-11-2009 16:27