מגזין

קצב משלה

האנה האקבלרג הופיעה בבארבי והחליפה את הצלילים הלא קונבנציונלים ברוק אינדי מובהק. מיכל סולל על הגלגול החדש שלה

מאת מיכל סולל בנקהלטר. 19-11-2009

תגיות: Hanne Hukkelberg

קצב משלהצילום: יחסי ציבור

האנה האקלברג היא זמרת שאני אוהבת כבר הרבה שנים. מה שעושה אותה כל כך מיוחדת זה הכישרון שיש לה לבנות עולמות אחרים בעזרת המוזיקה, להשתמש בכלים לא קונבנציונליים כמו כלי בית, מקררים, מכונות כתיבה וכל מה שנמצא בסביבה, שפתאום הופך למשהו אחר לגמרי.

כמו כן האקלברג התברכה בקול כל כך יפה ומעניין, מין שירה ילדותית ותמימה מצד אחד, אך מצד שני מבוגרת ומלומדת שראתה הרבה ויודעת הכל על החיים. קול מאוד נשי, עדין ומתפתל, שהיא משחקת בו כמו עוד כלי נגינה.

החשש העיקרי שלי בדרך להופעה בבארבי, היה האלבום האחרון שלה, Blood from a stone. באלבום זה היא וויתרה לגמרי על כל הייחודיות שלה והפכה לזמרת אינדי רגילה מלווה בגיטרה, בס ותופים. הצלילים המוזרים הפכו לאקורדים, והקול הילדותי לצעקות של גיל ההתבגרות.

כשהגענו להופעה ראינו על הבמה כל מיני כלים מיוחדים כמו כלי נשיפה, אקורדיון וקונטרבס מפוזרים על הבמה. זה שימח אותנו מאוד. אחרי כמה דקות עלה יהוא ירון ומלוויו והבנו שכל הכלים האלה שייכים להם. הם נתנו הופעת חימום יפיפייה, מרגשת ואינטימית. יהוא נתן את כולו, התרגש הזיע ובהחלט יצר אווירה מיוחדת כיאה למי שמחמם את האנה האקלברג. כשהם ירדו, על הבמה נשארו מיותמים רק גיטרה,בס, תופים ואורגן.

האקלברג עלתה על הבמה ביחד עם מתופף וגיטריסט. היא החליפה בין הגיטרה לקלידים. החששות שלי התאמתו.

הכל היה סבבה, המוזיקה נחמדה, סך הכל נגנים טובים ולהאקלברג יש קול יפה. אבל חבל שמשהו שהיה צריך להיות כל כך טוב, הפך למשהו נחמד. עוד להקת אינדי שעושה רוק לא רע אבל גם לא מדהים. היו כמה קטעים באמצע ההופעה שהיא והלהקה טבעו בתוך מערבולות צלילים ונראה שהכל מתאחד פתאום. כמה קטעים בהם כל המקום היה שרוי בקסם, האנה שרה בתוך קצב משלה והקהל נשאר המום. קטעים אלה הראו מה יש להאקלברג להציע. אך רוב הזמן העניינים היו  די מונוטוניים. היכולות הג'זיות של האקלברג הפכו לרוק בשלושה אקורדים.

בראיונות לפני האלבום החדש, האנה אמרה שנמאס לה להיות מזוהה רק כזמרת ג'זיסטית שמייצרת צלילים מיוחדים. היא רצתה להראות שהיא אחרת. היא רצתה להראות גם את ההשפעות האחרות שלה והעולמות האחרים מהם היא ניזונה. בקהל היו כאלה שמאוד אהבו את הגלגול הנוכחי שלה, היא קיבלה הרבה חום ואהבה וסך הכול הייתה אווירה טובה בבארבי. אני יודעת שהיו גם כאלה שממש התפוצצו מההופעה. אני לא.

האנה האקלברג הופיעה במועדון הבארבי, תל אביב, ב-18/11

 

טור זה פורסם באתר NRG מעריב

לכתבות נוספות של שדרני קול הקמפוס ב-NRG מעריב

תגובות

 • beautiful sista...

  loved your story telling neshikot

  mike n gwenyth, 19-11-2009 20:33

 • וואלה צודקת...

  הדסה, 19-11-2009 21:21

 • מזל שלא שלמתי על הכרטיס

  הסאונד היה גרוע ונדמה היה כאילו האקלברג ולהקתה היו עייפים מדי, בקושי זזו ועייפו אותי יחד איתם.

  דודידו, 20-11-2009 21:35