מגזין

לביאה ושלושת השועלים

בילי לוי מבילי אנד דה פירם היא סטאר-קוואליטי לפנים, רוקרית כריזמטית והפרפורמרית הכי אולטרה קולית שתמצאו היום בעיר, בלי שטיקים ועם אחריות. שרין לוי מבטיחה

מאת שרין לוי. 04-11-2009

תגיות: Billy And The Firm

לביאה ושלושת השועליםצילום: נועה מגר

באם באם באם באם! זה הולם כמו פטיש, כמו תופים, כמו דופק מופרע, כמו לב שאוהב. כמו בילי אנד דה פירם שנייה אחרי שהם עולים לבמה באוזןבר ופותחים עם הנאמבר החזק הזה את ההופעה. אבל לפני שתלכו לראות אותם לייב, תעשו לעצמכם טובה ותעברו בדרך במייספייס. ואם אתם כבר שם אז תהיו מוכנים ושימו שכפ"ץ רק ליתר ביטחון: באם באם, הקטע הראשון בטראקליסט, יפיל אתכם על התחת. אחרי שתפלו, מיד תקומו ואז תפלו שוב מהקטע השני ושוב תקומו ושוב תפלו מהקטע השלישי, כשהקטע הרביעי יחבוט בכם, אתם כבר תיעלמו באופן מסתורי ותצוצו איפשהו במקום אחר. הפירמה הם לא חברת הסעות אבל בקטע הזה Our Getaway הם נושאים את המאזין אל חופי החופש. כל מה שבילי רוצה זה לגלוש כל היום, לנגן בגיטרה ולחלום בהקיץ, והיא רק בת שלושים ומשהו.

מוכרחים להכיר: בילי אנד דה פירם - בילי לוי (אין קשר משפחתי) שירה וגיטרה, יונתן לב גיטרה, דן זייתון בס וקולות וטל מילר תופים - לא חושבים שהם שועלים. למעשה, הם לביאה אחת ושלושה שועלים אמיתיים. למה? כי הם עושים אינדי-רוק, גאראז'-פּאנק, לואוו-פיי אמוציונאלי וקולח עם השפעות מהישן והטוב (וולוונט אנדרגראונד, רולינג סטונס, ג'וני קאש), ממולא בביט חדשני ורענן שמזוהה גם עם היה יה יהז, פליימינג ליפס, דה קילס ופי ג'יי הארווי.

הנוכחות בכיתת תיכון בשעת אפס גדולה מזו שהייתה באוזןבר אמש. עוד-יותר לא ברור איך הפירמה לא הנפיקו את עצמם ב"אינדינגב" ולא נראו בנוף פסטיבל "חוצמיזה" האחרון. בתחילת ההופעה הפירמה כמו כל חברת סטארטאפ מתחילה התקדמה בצעדים קטנים. ככל שהזמן עבר החבר'ה תפסו בטחון, המניות שלהם עלו והקהל הביע אמון. חלה עליה אנרגטית חדה ואחידה מהרגע שהתחילה ההופעה, לכל אורכה ועד השלב האחרון שבו הקהל התפלל להדרן, או לפחות לכמה דיבידנדים. 

כל זה קרה בעיקר כי בילי לוי היא סטאר-קוואליטי לפנים, רוקרית כריזמטית והפרפורמרית הכי אולטרה קולית וסקסית שתמצאו היום בעיר, בלי שטיקים ועם אחריות. כשמציבים את הפירמה מאחוריה מבינים ששווה לעקוב אחרי הלהקה הנפלאה הזאת ולהיות עדים לרגעי הנסיקה העתידיים שלה.

בין שירים חדשים כמו Better Than You לבין Promoted Monkeys שלא נותן לבנאדם לעמוד בשקט, דרך שיר מחווה למדהאני, המתיקות שניגרת מ- Upside Down World והכוח המתפרץ מ- Dull Tv Drama, בין כל אלה, תנסו לקנות זמן עד מחר, זה לא יעזור לכם, הוא פשוט יחמוק כמו מים בין האצבעות מרוב שתיהנו. מבעד לכל אלה תמצאו גם את החשמלית של לב מייללת כמו חיה מיוחמת ואת התופים של מילר מרימים להנחתה. וגם את הבעות הפנים של בילי ומשחק תנועות הגוף שלה שמעודדים אינטימיות ומתיזים טיזינג אינטיליגנטי, ואת הקול שלה שמפנטז: "All the cool things we would do/All the Time"

ואני מאמינה לה, כי הסחורה שבילי פורקת על הבמה ובאלבום הבכורה שעתיד לצאת בתחילת שנה הבאה בחו"ל - Thoughts From The Lioness' Lab - היא נכס מקומי ואוצר מוזיקלי שלא פוגשים כל יום. אז בפעם הבאה, כשתצאו שוב לטיול ביערות האינדי הישראלי ותפגשו בדרך את הלביאה ושלושת השועלים - שלא תגידו שלא ידעתם - לפני שתותקפו סופית תשמעו קול. את הקול ההוא, באם באם, כמו הלב רגע לפני שהוא מפסיק לפעום. 

תגובות

 • בעסה שלא יכולתי להגיע

  נשמעת חוויה לא נורמאלית. סיקור מעולה כהגרלך בקודש, תודה.

  אופיר, 04-11-2009 23:51

 • איזו הופעה לפנים זאת הייתה!

  וכתיבה מעולה כרגיל שרין. :)

  יבגני, 04-11-2009 23:53

 • הייתה הופעה מעולה!

  ההבעות פנים של בילי ועיניה הירוקות מזכירות יותר שחקנית מוכשרת מאשר רוקרית בהופעה. אולם השילוב הנ"ל מוצלח ביותר. נראה לי שאם הם רוצים להצליח הם צריכים פשוט להופיע יותר, כי 2-3 הופעות בחודש זה כלום. וגם למלא את הגאפ הזה שנוצר בין השירים אבל המוסיקה מעולה! ומרטיטה אפילו את האדישים שבינינו! יו גו בילי!

  Groggy Wine, 04-11-2009 23:56

 • הייתה הופעה אש! בילי טורפת את הבמה

  יופי של כתבה שרין, כהרגלך הכתיבה בלבבך ממשיכה לפעום בם בם בם :)

  פרלה, 05-11-2009 00:38

 • בהחלט, בהחלט

  כל מילה בסלע. הצטערתי שהיה קהל מועט, מגיע לה שתתגלה.

  קרן רובין, 05-11-2009 02:57

 • למעשה, הם לביאה אחת ושלושה שועלים אמיתיים. למה?

  כי ככה הם היו נראים בפלייר!, 05-11-2009 11:09

 • ההופעה

  אשמח לראות שוב

  אתי, 05-11-2009 20:49

 • "אמוציונאלי וקולח עם השפעות מהישן והטוב"

  דברי אליי

  אני, 06-11-2009 14:51

 • מעולה אבל חייבים להודות..

  הם מאוד מזכירים את Yeah Yeah Yeahs

  דנה, 15-11-2009 11:36