מגזין

הכפרה בת חמש

לוס כפרוס חגגו יומהולדת בהופעה מטורפת. אופיר בלום חוזר לגיל חמש המהולל

מאת אופיר בלום. 26-10-2009

תגיות: לוס כפרוס, אופיר בלום

הכפרה בת חמשצילום:יחסי ציבור

שקיות הפתעה אמנם לא היו וגם סוכריות לא חולקו על הבר, אבל ביום שישי האחרון מועדון הקומפורט ראה תשעה ליצנים עושים את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב, לעשות לנו שמח.

כל החגיגה נערכה לכבוד יום הולדתם החמישי של להקת לוס כפרוס. אמ.סי גוגה, הליצן הראשי והמטורף שלהם, אמר במהלך ההופעה שהם שקלו לחגוג באופן שקט יותר עם המשפחה, אבל אני לא קונה את זה- לוס כפרוס חוגגים כמו שלוס כפרוס חוגגים - עם סקא, דאב ואנרגיה מטורפת שהם מוציאים מעצמם והקהל מוציא בעקבות זאת בחזרה. אף אופציה אחרת לא הייתה הגיונית כשמדובר בלהקה שנולדה בכדי לחגוג.

דברים כנראה השתנו מאז הפעם האחרונה שאני נכחתי בחגיגות יום הולדת חמש למישהו. עד כמה שידוע לי, פעם היו המוזמנים אמורים להביא מתנות, ואילו הפעם בהופעה עצמה היו אלו בעלי השמחה שחילקו את השלל. לכבוד המאורע החשוב וההיסטורי הביאו הכפרוס מספר שירים חדשים, קאבר לשיר של סקאטליטס וגולת הכותרת התבטאה בסוללה של אורחים משובחים.

בנוסף לסקולמאסטר ומאש שאיישו את עמדת הפטפונים לפני ואחרי ההופעה, הביאו הכפרוס גם את צמד הראפרים הרוסים סאדייל. עם מבטא כבד והמון עוצמה ביצעו הראפרים את השיר "חצי". במוחי עלתה המחשבה שעם שם השיר אפשר גם לתאר את כמות המילים שאני מבין ממנו. לא שזה לוקח משהו מהחוויה, אחרי הכל גם על הליריקה של גוגה אני לא ממש מצליח לעקוב או להבין, וזה בכלל לא מפריע להנאה מהשירים.

בהמשך ההופעה הצטרפו לבמה מחלקת כלי הנשיפה של התפוחים, שארתור קרסנובייב הוא החצוצרן המשותף הן שלהם והן של לוס כפרוס, ועם יותר מתריסר אנשים על הבמה ההרגשה של אירוע מיוחד רק התעצמה.

מסמר הערב היה ללא ספק כשגוגה אמר שהוא הולך לבצע את אחד השירים הראשונים שהוא שמע כשהוא עלה ארצה. או אז הגיע אורח כבוד בדמותו של דורי בן זאב ויחד עם כפרוס ביצע את "שיר הבילבול" הקלאסי והנשכח. לאחרונה זוכה סגנון הסקא להצלחה במדינתו הקטנה ובפרט כך גם לוס כפרוס, יפה מאוד שאלו האחרונים מזכירים לנו שהם לא היו הראשונים להשתמש בסגנון ולכן רכשו את הכבוד הראוי לדורי בן זאב. הייתי אומר שזה סמל לכך שהילד בן החמש הפך לבוגר, אבל פייר, עם הופעת יומהולדת מטורפת שכזו, מי בכלל רוצה להתבגר?

תגובות

  • כפרוס לשלטון!!

    ואני מתכוון לזה!

    דרור, 31-10-2009 14:12

  • היה מעולה!!

    אחת ההופעות האנרגתיות ביותר שהייתי בהן, והשילוב עם דורי היה פאקינג אדיר! יה מן!!

    יובל, 01-11-2009 13:44