מגזין

עצמאי בנגב, לא צריך טובות

מוסיקה, אומנות, מדבר ועוד מוסיקה. אסף קפלן ממליץ לכם בחום על פסטיבל אינדינגב השלישי

מאת אסף קפלן. 13-10-2009

תגיות: אינדי נגב

עצמאי בנגב, לא צריך טובות

פסטיבל האינדינגב השלישי, שיתקיים בסוף השבוע הקרוב, הוא הרבה יותר מפסטיבל מוזיקה. אינדינגב - הוא חגיגה ישראלית אמיתית, של יצירה מקומית משובחת. הרוח המדברית שמלווה את הפסטיבל, מקנה לו אותנטיות בלתי מתפשרת - "אינדינגב הוא רעיון, קהילה, ולא רק פסטיבל מוזיקה השם לו למטרה למשוך קהל בכל מחיר". הרלוונטיות שבו היא ממשית - "מבחינתנו ניתן לומר כי הקהל יוצר אידיאל, וקריאות של אמת נשמעות למרחוק". התחושות החזקות, החיוביות והאופטימיות שמביא עמו הפסטיבל - הם לא דברים מובנים מאליהם. המארגנים אסף קזדו ומתן נויפלד שמגיע להם הרבה יישר כוח! הצליחו ליצור אירוע מוסיקלי עצמאי, משובח ומרענן וקהילה תומכת וחזקה.

אחד הדברים שמבדילים את האינדינגב משאר אירועי הקיץ ובכלל, הוא שיתופי הפעולה המיוחדים והחד פעמיים וכמו גם כמות האמנים (כ- 50) דוגמת: מידנייט פיקוקס שיופיעו יחד עם ערן צור, האחים רמירז שישתפו פעולה עם יהוא ירון ורות דולורס וייס, גבע אלון יחד עם להקת Walking Man .Tree (גלעד כהנא) שישיר וינאם עם עמית ארז ורם אוריון  ועוד רבים וטובים אחרים, שיופיעו על שתי במות שיעבדו במקביל.

המגוון המוסיקלי העשיר, מאפשר לכם - הקהל, להיחשף לקשת צבעונית ומלאת אור של אינדי ישראלי. מבלוז לפולק, מפסיכדליה לאלקטרוני ומהופעות אינטימיות שמתחילות בזמן ל"כאסח" אמיתי, נראה שהולך להיות מפנק ומפתיע במיוחד.

"הפסטיבל הוא לא רק חוויה של צריכת מוזיקה, אלא עניין כולל של חופש וחוסר מעצורים רוחני."In-D-negev" מנסה, יחד עם כל באי הפסטיבל, להוות עולם עצמאי וחד פעמי אשר מתווה שינוי עתידי". שכן פרט לפן המוסיקלי, הפסטיבל שם דגש ונותן במה ליוצרים מכל התחומים וליצירה משותפת עם הקהל. בין השאר ניתן למצוא מתחמי אומנות (בתוך מתחם הפסטיבל ומחוצה לו), דוכנים מגוונים, במה פתוחה ותערוכת אמנות מיוחדת - הכול ברוח הפסטיבל ובאווירה מדברית כמובן.

 אז למה אתם מחכים? ארזו את הפקלאות, העמיסו את עצמכם על הגמל ורדו לאינינגב!

פסטיבל אינדינגב יתקיים ב-16 וב-17 באוקטובר במצפה גבולות.

תגובות

  • הברנינג מן הישראלי

    רק חסרה היצירתיות והחופש חסר המעצורים שדובר עליו

    דורון, 17-10-2009 15:48

  • הייתי בשניהם... וזה רחוק מלהיות ברנינג מן...

    אבל זה שלנו ולכן זה יותר טוב...

    the man, 18-10-2009 02:33