מגזין

פסקול מאסיבי לכינור

אורי כינורות השיק את אלבום הרמיקיסים שלו במסיבה עמוסת חברים ועינטוזים מכל טוב. אופיר בלום היה שם וחזר עם אגן תפוס.

מאת אופיר בלום. 30-09-2009

תגיות: אורי כינורות, UBK, Boom Pam, Digital Me, אופיר בלום

פסקול מאסיבי לכינור

אלבום הרמיקסים החדש של אורי כינורות, UBK - Massive Soundtrack For The Modren Belly Dancer, זכה ביום חמישי למסיבה שנועדה להדגיש את המטרה הכל כך ברורה של האלבום: לגרום לכל מי שיש לו אגן לסובב אותו בתנועה כזאת או אחרת, עד למתיחת מספר רב של שרירים ולגרום למוזיקה אתנית להישמע שוב כדבר הכי מגניב בעולם. בהתאם, הליין אפ כנראה נועד לכך שבסוף הלילה לא תוותר לך טיפת אנרגיה בגוף. מיטב המשפוחה המוזיקלית של כינורות, אותה משפוחה שמזוהה עם פיתוח מתמיד של מוזיקה אתנית מקצה אחד של העולם לקצה השני, הגיעה לרגל השקת האלבום בכדי לעשות לנו שמח כמו שרק הם יודעים.

כשהגעתי לבלוק הצוות סקולמאסטר ומיקסמונסטר (רדיו טריפ) ניגנו על הפטפונים. לא שהייתי צריך לראות את סקולמאסטר (שהוריד את הזקן, השם ישמור) בכדי לדעת שהוא בין האחראים למוזיקה. השילוב המעולה בין צלילי חאפלה נטו (אחת הגרסאות לברצלונה ואג'אר שדיבר פקה פקה בן הבולטים בניהם) ובין דברים שהם מעוררים ריקודי בטן אבל יחד עם זאת אפשר לשמוע בהם את צלילי הגרוב והFאנק שאני כל כך אוהב לשמוע.

כשהבא בתור ברשימה, דיגיטיל מי, עלה לנגן אווירת חאפלת ה Fאנק השתנתה, הצלילים היו כבדים יותר ועוצמתיים יותר, כנראה שכך נשמעת מוזיקה לריקודי בטן פסיכוטיים. זאת הייתה הפעם הראשונה שראיתי את שי ליברוסקי בפעולה, הוא בהחלט נכנס "פול פורס" לתוך הוויב שהוא עצמו יצר ונראה שהוא נכנס לטירוף יותר מהקהל עצמו. אם זה לא נותן עוד פוש להשתגע אז מה כן?

ואז הגיע תורו של הבנאדם בכבודו ובעצמו. אורי כינורות עלה עם שאר חברי בום פם (פרט לעוזי פיינרמן, שעזב את ההרכב). ההרכב הביא סשן מעולה של שירים מהאלבומים האחרונים. אומנם בכל אחד מהם ניכר הכישרון האדיר של כינורות אבל מנקודת המבט שלי מי שזורח בהופעות האלו היה זה דווקא מתופף הלהקה, איתמר לוי. האנרגיות שנראות בו, הדיוק והעוצמה גנבו את ההצגה, בעיני. ההופעה כללה בין השאר את הקאבר המעולה לחשיש. מצאתי את זה מאוד משעשע לשיר בהתחשב בכך שמאוחר יותר באותו ערב תומר יוסף הזכיר לקהל שיש פקחים ולכן אסור לעשן במועדון.

למרות שהמסיבה עצמה הייתה לכבוד אלבום האוסף של כינורות הרי שהשלם גדול מחלקיו. תומר יוסף ביחד עם תמיר מוסקט עלו לאחר בום פם והיו ה"מיין איבנט" הטבעי לאירוע הזה. הרי מי אם לא בלקן ביט בוקס (שאם כבר חצי מהחברים בו על הבמה אז שיתנו כבר הופעה שלמה) הם מי שמספקים לרקדניות הבטן המודרניות את פס הקול המאסיבי. הסט המעולה שלהם כלל בנוסף לקטעים של BBB עצמם וקטעי דאנסהול צועניים אחרים ומקפיצים לא פחות גם קטעים מתוך אלבום הרמיקיסים שבשבילו התכנסנו. רביד כחלני הצטרף לחינגה ויחד עם כינורות עצמו, הרמיקס לפחימה מעולם לא היה יותר כיפי לשמיעה.

נעל את הערב סט משותף של וולטר (כהן@מושון) וורבניי, שהביאו הרבה מקצבים ספק קאריביים, ספק ברזילאים אבל בלי שום ספק עוצמתיים ומדבקים. הלילה שבו רקדנו ריקודי בטן מסביב לעולם אומנם הסתיים אבל ריח החאפלה המאסיבית עוד עלי, מי רוצה שאני אדביק עליה שטרות?

הנה קצת תמונות מהערב

קרדיט על כל התמונות ליבגני צ'רטקוב.

תגובות