מגזין

סטפ ביי סטפה

הייחוד ביצירות של הצמד ג'אז סטפה הוא השילוב בין ביטים חזקים ובאסים כבדים לכלי נגינה שונים. דן בסמן חוזה את העתיד

מאת דן בסמן. 08-09-2009

תגיות: Jazzsteppa

סטפ ביי סטפה

הצמד ג'אז סטפה מורכב משני חברי ילדות העונים לשם גל. הגל הראשון, גל מור, מתופף, החי ופועל בלונדון- שם למד מיוזיק מנג'מנט (מסוג הדברים שאפשר ללמוד רק בלונדון), הוא זה שנותן את הטון האלקטרוני ביצירות של הצמד. החבר השני בצמד, גל בר-אדון העונה לכינוי ברבי, הינו טרומבוניסט פעיל המתגורר בברלין ובעברו אף ניגן יחד עם הרכב הדאב הישראלי, זבולון דאב סיסטם.

השניים יצרו במהלך שנות העבודה המשותפת שלהם שלל סגנונות מוסיקליים וכיום הם בעיקר מתחברים לזרם הדאב-סטפ, על אף שלהגדרתם המוסיקה שלהם אינה עונה להגדרה של דאב-סטפ, אלא היא למעשה חיבור אקלקטי של שלל השפעות מוסיקליות מערב אירופאיות - ההשפעה של הבאסים המנסרים והאפלוליות הנוגה של הז'אנר, מורגשת מאוד ביצירותיהם השונות, כמו גם העובדה שהם מופיעים בתדירות גבוהה באירופה עם תקליטני הדגל של הסגנון, כגון: סקרים, בנגה, מארי-אן הובס ומאלה.

ראשית הפעילות של השניים בתור ג'אז סטפה, החלה בסוף דצמבר בברלין, כאשר ברבי קיבל מפתחות למועדון ג'אז ותיק בעיר, תמורת מספר הופעות לייב. כך במשך כמה שבועות החלו שני הגלים, יחד עם עוד כל מיני מוסיקאים מקומיים שנשרו בהמשך הדרך, סדרה של ג'אמים והופעות שהובילו בסופו של דבר להרכב העונה היום לשם ג'אז סטפה.

הייחוד ביצירות של הצמד הוא השילוב בין ביטים חזקים ובאסים כבדים לכלי נגינה שונים, כגון: טרומבון, סקסופון וחצוצרה. ג'אז סטפה הם בעצם להקת הדאב-סטפ הראשונה, אולי מן סימן דרך להתפתחות מוסיקלית מאוד מעניינת של הזרם שעד לא מזמן נחשב למאוד מאתגר ושונה וכעת למעט נוסחתי - העתיד כבר כאן ולמרבה הפלא - הוא מלווה בחצוצרן.

JazZstePpa הופיעו באוזןבר 2/9 בחגיגות יום הולדת 14 לקול הקמפוס

הכתבה פורסמה בספיישל מוזיקה בעיתון "העיר", תל אביב, במסגרת שדרני קול הקמפוס כותבים.

תגובות

  • דיסקוגפיה..

    הוציאו משהו?

    רגב, 09-09-2009 13:23