מגזין

שלושה תפוחים ותפוח

Triumph - ירון אוזנה, ארז טודרס ואלון כרמלי מארחים את ארתור קרסנובייב. גיל רוביו על שכל ונסיון שפוגשים בנשמה

מאת גיל רוביו. 06-09-2009

תגיות: התפוחים, טריומף

שלושה תפוחים ותפוח

לפני לא מעט שנים שאלו את צ'רלי פרקר המנוח כיצד הוא רואה את עתידו של הג'אז. "מוזיקה היא ההתנסות האישית שלך, המחשבות שלך, החוכמה שלך. אם אתה לא חי אותה - היא לא תצא מכלי הנשיפה שלך". למעלה משישים שנים מאוחר יותר האמירה הזו נכונה כמו ביום שבירד אמר אותה.

המוזיקה של "טריומף" היא תולדה של החופש היצירתי של חברי ההרכב, ניסיונם הבימתי הרב והעולם האישי שלהם. ירון אוזנה (טרומבון), אלון כרמלי (באס) ו-DJ ארז טודרס חברים גם במקביל בהרכב ה- Fאנק-ג'אז- Turntable "התפוחים". הרכב הצד "טריומף" נולד כשאוזנה וטודרס התחילו כל אחד בנפרד להשתעשע עם מכשיר לופים (מקטעי תיבות שחוזרות על עצמן ועליהן ניתן להקליט שכבות נוספות). הסאונד של ההרכב נוצר כשדגימות התופים מוכנות מראש ואולם כל יתר המוזיקה למעשה נוצרת ומנוגנת כל פעם מחדש על הבמה.

האלקטרוניקה והאפקטים רק משרתים את החופש היצירתי וההכרות הארוכה בין חברי ההרכב מאפשרת להם לסמוך זה על זה בהרפתקה מוזיקאלית השומרת על רוח האלתור. כלי הנגינה האקוסטיים מחוברים למכשירי אפקטים שונים ומשונים וכך גם מערכת התקלוט של טודרס שבעזרת דגימות מתקליטים קיימים מסמפל חי על הבמה ויוצר שכבות מוזיקאליות משל עצמו. גם הסגנון המוזיקאלי שואב מכל הדברים שהחברים אוהבים לשמוע ולנגן: מ- Fאנק, דאב, אפרו-ביט ועד למחוזות הפסיכדליה.

מאחר שכל חברי ההרכב משתתפים בשלל הרכבים נוספים (בנוסף להרכב האם) "טריומף" ממעטים להופיע. המפגש החי של נגנים מנוסים ועתירי ניסיון מוביל לתוצאה אחרת בכל מפגש שבו ההרכב עולה על הבמה. בהופעה הקרובה יתארח חבר רביעי מהתפוחים, החצוצרן ארתור קרסנבייב, שיוסיף רובד נוסף של כיף לתוך החגיגה השלמה. מתוך כלי הנשיפה יוצאת גרוביות חלקלקה מגובה בבאסים, בלופים ובאלקטרוניקה שנשמעים כמו חטיבת קצב חיה ואנרגטית. כשהשכל והניסיון פוגשים בנשמה זה תמיד יישמע טוב.

"טריומף" מארחים את ארתור קרסנובייב יופיעו באוזןבר 9/9 בשעה 21:00

הכתבה פורסמה בספיישל מוזיקה בעיתון "העיר", תל אביב, במסגרת שדרני קול הקמפוס כותבים.

תגובות

  • עוד אחד שעושה חיל עם מכשיר לופים

    הוא ג'יימי לידל, מספיק להציץ בפרסומת הלא פחות מגאונית לנינטנדו ?! כדי להבין כמה הוא טוב בזה :) http://www.youtube.com/watch?v=l1cBiSnuM1Y

    שיינברגר, 07-09-2009 01:41

  • לא סתם אתה Groove -Yo

    שלום, 10-09-2009 21:34