מגזין

הו - הא מי זה בא?

לקראת הגעתו הקרובה תפס טל בן ברוך את Dj ואדים לראיון טלפוני קצר בו גילה לב גדול, אופטימיות קוסמית, יכולות בישול ובקיאות מרשימה בענייני המזרח התיכון

מאת טל בן-ברוך. 02-09-2009

תגיות: ראיון, DJ Vadim

הו - הא מי זה בא?יחסי ציבור

די בניגוד ליבוא המרשים של dj's ומופעים חדשים הקיץ מגיע אלינו השועל הוותיק ואדים. לא ממש בשורה, אם להיות עדינים. הרי הבחור ביקר פה יותר פעמים מקונדוליסה רייס.

אפילו הטקסטים שכותבים לפני הגעתו הופכים לבנאליים; בדרך כלל זה מתחיל ב - "זכור עוד מימיו בדינמו דבש".

אז מה בכל זאת מרגש בבואו של Dj ואדים? קודם כל אלבום חדש שיוצא בעקבות החלמתו של ואדים מסרטן נדיר בעין. אלבום מצוין- אופטימי, כיפי וגדוש בביטים וצלילי היפ- הופ-רגאיי, בשילוב ווקאליסטים וmc's איכותיים, על כולם מנצח ואדים ביד רמה.

שנית, הפעם מדובר במופע לייב שיכלול שלושה נגנים על הבמה ורק אחריה סט של ואדים. מופע מסקרן נוכח הפקותיו המרשימות של ואדים והיוצרים המעניינים איתם הוא עובד.

לקראת הגעתו הקרובה תפסנו את ואדים לראיון טלפוני קצר בו גילה לב גדול, אופטימיות קוסמית, יכולות בישול ובקיאות מרשימה בענייני המזרח התיכון.

בוקר טוב, מקווה שלא הערתי אותך, היית הרבה פעמים בישראל, עדיין מתרגש לבוא לנגן לפה?

"האמת שהערת אותי (מפהק..) אבל לא נורא. אני תמיד מתרגש לבוא לישראל, הפעם באופן מיוחד כי מדובר במופע קצת שונה".

אנחנו רגילים לשמוע אותך מתקלט, מה יהיה שונה הפעם?

"הפעם זה הולך להיות מעין מופע חצי- חי. יהיה נגן קלידים וכלי הקשה ((lil- ste, זמרת (סאביריה) וגם אותי על הבמה. אולי תוכל לארגן רקדנית בטן?".

מה אתה יכול לספר על האלבום החדש? האם הוא הושפע מהסרטן בו חלית? 

"יצרתי את האלבום אחרי שיצאתי מהניתוח בשנה שעברה. האלבום הושפע רבות מהעובדה שעברתי את הניתוח בהצלחה וקיבלתי הזדמנות נוספת בחיים. האופטימיות שבאלבום נובעת מכך שעברתי דבר כל כך דרסטי בחיי שמילא אותי בתחושות טובות כלפי החיים".

אתה כרגע חי בלונדון, תוכל לספר איך יום שגרתי שלך מתנהל?

"אין ממש סדר יום קבוע, כל יום הוא שונה מקודמו. יש ימים שאני קם ועושה מוסיקה, יש ימים שאני עסוק בתקלוטים שונים במקומות שונים ויש ימים שאני מבלה בלהתעורר לשאלות של תחנות רדיו מישראל.. (צוחק). יש את הימים שאני צריך התעסק באדמיניסטרציה, דבר לא כל כך כיפי אבל אני מניח שאני מעדיף לעשות את מה שאני עושה מאשר לעבוד במקדונלדס או משהו כזה".

תן לי הרכב/ אמן שאתה נהנה לשמוע לאחרונה

"יש הרבה, הרכב ברזילאי שנקרא Seeu. גם Q- Tip הוציא אלבום טוב".

הופעה שווה?

The Nextmen"... אלבום מצוין, הופעה מעולה!".

עם מי הכי בא לך לשתף פעולה כרגע?

"מיס דיינמייט. ללא ספק. היא מדהימה".

אני מחזיר אותך קצת לישראל. הספקת להכיר את הסצנה המקומית? יש משהו שאהבת במיוחד?

"בפעם האחרונה שהייתי בתל אביב לקחו אותי לכמה ברים והופעות, אני לא זוכר שמות אבל אני מאוד אוהב את האופי היצירתי של תל אביב. מרגישים שמתפתחת שם סצנה מעניינת. יש פתיחות מוסיקלית גדולה ובכלל כל הסגנון שלה מעולה בעיני- הים, האוכל, מזג- האוויר".

יש מנה ישראלית שאתה אוהב במיוחד?

"קשה לי להיות ספציפי, מה גם שהאוכל בישראל מאוד מזכיר אוכל לבנוני ומצרי, שמשלבים אותם תבלינים ושימוש בשמן זית, כך שקשה לי להבדיל. אני מאוד אוהב אוכל ים- תיכוני. אני מבשל די הרבה בעצמי והסגנון הים תיכוני על שלל המרכיבים והתבלינים שלו ממש עושה לי את זה".

אולי תעשה תור במצרים או בלבנון?

"לצערי לא נראה לי שזה יקרה בקרוב. הלוואי שכן. אחד החלומות שלי הוא לראות את הפירמידות במצרים. הייתי גם שמח לקפוץ לראות את פטרה בירדן".

פטרה זה די קרוב, תוכל לקפוץ לשם כשאתה פה.

"אולי, הייתי בים המלח בפעם האחרונה שלי בישראל וזאת הייתה חוויה די מטורפת. אגם מלוח שנראה כמו שביל של מגרש חנייה, זה לא הים שתיארתי לעצמי שאראה. זה היה בהחלט הזוי".

לפחות זה בריא לעור...

"כן גם זה משהו".

אתה רואה את עצמך מעביר פה כמה חודשים?

"אה ברור שכן ולו רק בגלל מזג האוויר, בלונדון הוא כל כך מסריח".

את רוב המוסיקה שלך אתה יוצר בין ההופעות שלך, מאחורי הקלעים או בשדות תעופה. אפשר לשמוע השפעות ישראליות על המוסיקה שלך?

"למקומות אין השפעה מאוד עמוקה על הסאונד. זאת פשוט הדרך שלי ליצור. בגלל שאני רחוק מהבית המון זמן אני מנצל את העובדה שאני יכול ליצור מוסיקה במחשב. אם לא הייתי יוצר מוסיקה מחוץ לאולפן, אני חושב שלא הייתי יוצר מוסיקה בכלל. המוביליות שהאדם הגיע אליה היא מדהימה. אנשים כבר לא צריכים להיות סגורים כל היום בין 4 קירות בשביל לעבוד וליצור. כל מה שצריך זה מחשב חזק וחשק".

אמרת בראיון שאחד המסרים שלך לעולם הוא להוריד את החומה בין ישראל לפלסטין?

"אני די מעורה במה שקורה, הייתי בגדה, יש לי חברים שם אבל אני חושב שזה יהיה מתנשא מצידי להטיף כשאני חי בלונדון. המציאות די מורכבת בעניין הזה ואני עושה מאמץ להכיר את שני הצדדים ולא להיות נאיבי. יצא לי לדבר עם אנשים שיקיריהם מתו מטרור פלסטיני. אני רק יכול להגיד שאני מאמין בשלום ואהבה ואני מאמין שהאמצעי להשיג אותם הוא באמצעות תקשורת ולא בהפרדה. באירופה חומת ברלין נפלה בסופו של דבר. אין פתרון קל בעניין הזה, צריך רק לזכור שאימהות מאבדות את הילדים שלהם בשני הצדדים וזה דבר שאף אחד לא רוצה. אני מאמין שבבסיס שלנו כבני אדם, ללא קשר לדת, כולנו זהים ורוצים להרגיש אהבה ושלום.

יש מיעוט שרוצה להרוס לכולם את החגיגה אבל זהו מיעוט. לצערנו יש לו רובים ופצצות".

היית מוכן לנגן בקונצרט להפלת החומה?

 "בטח! אני אשמח. נתקלתי גם בקבוצות בפייסבוק שקוראות לשלום באמצעות מוסיקה, מופעים וכדומה.

אני חושב שמוסיקה יכולה לעזור ליצור הידברות, חברות והבנה ולקרב אנשים. כמו במלחמה הקרה בין ארה"ב לרוסיה. אנשים ברוסיה היו מאזינים לביטלס במשך שנים וזה עזר להגיע למצב שבו מסך הברזל לא יכול להתקיים עוד".

 

מעולה! ננסה לארגן את זה עד שתבוא.

הכתבה פורסמה בספיישל מוזיקה בעיתון "העיר", תל אביב, במסגרת שדרני קול הקמפוס כותבים.

Dj ואדים יופיע במופע לייב במועדון הבלוק, ה- 4 בספטמבר.

 

תגובות