מגזין

משנה שם משנה מזל

ה"Buffalos"- הורידו את המגפיים והוציאו אלבום בכורה, אותו ישיקו מחר בתמונע. לכבוד המאורע החליף ניר גורלי כמה מילים עם סולנית הלהקה סיון "בלה" לשד

מאת ניר גורלי. 24-08-2009

תגיות: ראיון, Buffalos

משנה שם משנה מזלטל ארגוב

ישנם רגעים בודדים בהם אדם שומע שיר חדש ומבין מיד שהוא מקשיב למשהו גדול. לי זה קרה פעמיים בשנה האחרונה. פעם ראשונה כששמעתי את הקלטות הדמו של ה- Buffalo Boots ופעם שנייה כששמעתי בהופעה את מה שעתיד היה להיות הסינגל הראשון שלהם - Happy with a Secret.

החמישייה מורכבת מפנים מוכרות. עומר הרשמן, יאיר יונה ורן יעקובוביץ', שועלי סצנה ותיקים, אף ניגנו בעבר יחד תחת השם  Jet Sam . יחד איתם משלימים את ההרכב הגיטריסט אייל דיין ומי שמהווה את הדבק בחבורה עמוסת הטסטוסטרון, הזמרת וכותבת השירים העיקרית סיון "בלה" לשד. מוקפת בחבורה מיומנת של מוזיקאים, עומדת לשד במרכז הבמה עם כריזמה שקטה וסקס אפיל כובש ומהווה את האטרקציה העיקרית בהרכב המיוחד.

הכל התחיל לפני כשנתיים כאשר שלחה להרשמן שירים שכתבה, הוא התלהב, הלחין והקליט אותם יחד איתה בביתו. מה שהתחיל כפרויקט אישי, התפתח ללהקה וממש רגעים לפני הוצאת האלבום אותו ישיקו השבוע בתאטרון תמונע, שינו את שמם ל-Buffalos. "הייתה בעיה חוקית עם השם", אומרת לשד, "ישנה חברה גרמנית לנעלים בשם "באפלו בוטס". ידענו שהם קיימים מההתחלה פשוט לא ידענו שזאת בעיה כי חשבנו שאנחנו בשני עולמות מאוד שונים. אחרי יעוץ מעמיק גילינו שזו אכן בעיה והעדפנו לא להכניס ראש בריא למיטה חולה. זה היה ממש ברגע האחרון. רצינו לשים עוד משהו לפני או אחרי הבאפלו אבל לא הצלחנו להגיע למסקנה בתוך ה - 24 שעות שהיו לנו."

את האלבום החדש אתם מעניקים להורדה חינמית באינטרנט. למה בעצם?

"זה הכול התחיל מאיזושהי הרצאה מאוד מעניינת שראינו באינטרנט של מישהו מהתעשייה שדיבר על כמה שאלבומים לא נמכרים יותר בעולם. הוא מדבר על שיטה אחרת ליצור לעצמך קהל וחלק מהשיטה הזו זה לתת את המוזיקה שלך בחינם. זה הפך אותנו קצת, ותעשיית האלבומים בארץ גם ככה לא משגשגת. בסופו של דבר המטרה שלנו כאומנים היא שהמוזיקה שלנו תגיע לכמה שיותר אוזניים. זו נראתה לנו הדרך הנכונה לעשות את זה. האלבום עדיין מוצע למכירה בחנויות ובהופעות, בשביל מי שעדיין רומנטי ורוצה לקנות דיסק פיזי."

ומה לגבי האפשרות להתפרנס מהמוזיקה?

"אפשר להתפרנס גם מדברים אחרים שהם לאו דווקא אלבומים. אם ישמעו את האלבום שלנו יגנבו על זה ויבואו להופעה, זה מבחינתי עדיף".

לדעתך יש לכם סיכוי בארץ לתפוס קהל ישראלי?

"אנחנו להקה די בתחילת דרכה, מופיעים כולה שנה בקושי ואני חושבת שהקהל שלנו די גדל מהופעה להופעה, כל הזמן רואים פרצופים חדשים".

קיבלתם תגובות מחו"ל?

"אנחנו מקבלים כל הזמן פרגונים במייספייס מאנשים מכל מני מקומות. גם זכינו ב - Undiscovered band of the month- של מגזין פילטר. הם נתנו לנו ראיון וספוט במגזין שלהם. התגובות הן סך הכול די מדהימות".

הורידו את האלבום חינם מאתר הלהקה

ה"Buffalos", ישיקו את אלבומם החדש, בתאטרון תמונע, תל אביב ב - 26 באוגוסט.

תגובות

  • סיון תעשי לי ילד!

    דדי, 26-08-2009 10:49