מגזין

הופעות לוואי

ערב אחד, שתי הופעות, ספיגה לא מבוטלת של אלכוהול וכמה מכות. שרין לוי ומאור בוכניק על קו ברלין - נאשוויל

מאת מאור בוכניק, שרין לוי. 16-08-2009

תגיות: האחים רמירז, Ofrin

הופעות לוואי יחסי ציבור

 מאת: שרין לוי ומאור בוכניק

בסימן יום ההולדת של קול הקמפוס התנפלנו בשבוע שעבר על האוזןבר. הצמד הישראלי עופרין - עופרי ברין ועודד קידר - חתם שם את סבב ההופעות שלהם בארץ, במסגרת קידום שני רמיקסים חדשים מאלבומם האחרון. השניים, שותפים ליצירה ולחיים, מתגוררים בגרמניה ומייצרים כבר במשך ארבע שנים טריפ-פופ ג'אזי אקוסטי שנשען על קולה המתקתק של ברין.

תחת שמי ברלין הוציאו השניים את אלבומם הראשון Rust & Velvet בשנת 2005 בלייבל עצמאי. את אלבומם השני On Shore Remain הוציאו לפני כשנה ובישראל הוא הופץ רק לאחרונה בלייבל "התו-השמיני".

כמות נאה של קהל אכלסה את ההופעה. הייתה שם מישהי שאולי גם כן הגיעה בייבוא אישי מגרמניה. בלונדינית מעל מטר שמונים גובה, עם מוטת כתפיים ברוחב מקרר וזרועות של מטילת דיסקוס, והסתירה את מה שבעצם לא היה לראות על הבמה.

לומר את האמת, במופע עמידה שכזה, שיווי המשקל מתחיל לעבור מרגל לרגל אחרי כשלושה קטעים - לופּיים ממילא - והעסק קצת חזר על עצמו. המוזיקה של עופרין דווקא יכולה למלא יופי של אווירה בתוך דירה חמימה, כשקולה של ברין הוא שמיכת הצמר להתעטף איתה אל מול חלון שמשקיף לרחוב אפור וגשום. ובחלל הבית נישא באיטיות ענן אדים של תה צמחים מהביל.

או במילים אחרות: לשבת בחדר הסמוך, על הבר - כשהצלילים של עופרין זורמים לשם כמו מי ספונג'ה שבורחים מתחת לדלת - ולגלגל שיחה שקטה עם חבר, בידיעה שיש שם מישהו אינצ'ארג' על כל העסק הזה. שישבור את הראש פעם אחת לבד כדי להרים 200 מילה על הצמד הברלינאי, כשבפועל: אין יותר מידי מה לומר. איך אומרים - נישט, בדוייטש.

בעמדת התקלוט, אפרו (עידית אזולאי) נתנה סול שלאחריו האחים רמירז כבר הרגישו בבית ועלו לבמה יחפים. לכל אחד מהם מעגל יצירה רחב; ספי ציזלינג (חצוצרה) הוא גם חלק מפאנקנשטיין, איתן אפרת (תופים) מתפתח בתחומו באמסטרדם והצלע המרכזית במשולש, עוזי פיינרמן (שירה וגיטרה) המזוהה עם בום פם ולאחרונה חבר גם לדג נחש.

פיינרמן הוא אחד היוצרים המסקרנים שיש לנו בסצנה העכשווית, ולא בכדי; אם אייזנמן היא האנני דיפרנקו הישראלית, אז עוזי רמירז הוא המרענן המרומם וסוג של דיבנדרה בנהארט מקומי. שמועות אומרות שהוא הגיע הנה בכלל ברכיבה על סוס מוודסטוק שבערבות אמריקנה רק כדי לספר לנו איך זה נשמע שם, כשרובנו בכלל לא היינו אז וגם הוא לא. 

באלבום הבכורה שהתקבל באהדה ויצא בתחילת השנה, האחים יצרו סגנון שמניב רוקבילי נגוע בגרוב פסיכדלי נמרץ ששווה להצמיח אוזניים רק בשבילו. פיינרמן אחראי על הלחנים והכתיבה, כשהתוצר הוא מאש בלעדי בין ישן לחדש שמזניק את המאזין לטיול במדבריות לצד שיחי קקטוסים ולשייט תענוגות בנהר המיסיסיפי.

מהתו הראשון האחים השתלטו על הקהל ולא לקחו שבויים. הם התגרו בגורל כשלאורך כל ההופעה נתנו לנו כאלה מכות כמו שרק אחים גדולים יודעים לתת. והתוצאה: כאב נעים שמהדהד בך גם לאחר מכן ובעיקר, גורם לך להרגיש חי.

 Ofrin והאחים רמירז הופיעו באוזןבר, תל אביב, ב - 12 לאוגוסט.

תגובות

 • כתיבה מוקפדת

  ירונו, 16-08-2009 22:25

 • כתיבה מוקפדת בתחת שלי

  הלו גברת, הגיע הזמן להתעורר, אני יוצא רוסיה יודע ששמיכה כותבים עם 'ש' ולא עם 'ס' אבל לא נאשים אותך בטעויות עריכה. אני כן מתכוון להאשים אותך יקירתי, בחוסר טעם מוסיקאלי. כשהרכב מגיע לארץ להופיע כאן היישר מחו"ל, מן הראוי שלפחות תאזיני להם כמו שצריך. הסתירו לך ? אלוהים נתן לך ישבן, תשתמשי בו, שבי על הרצפה כמו יתר הקהל ותני לאמנים את הכבוד שמגיע להם. לשבת על הבר ולדבר בזמן שאחרים עומדים וטורחים להופיע עבורך - זה זלזול נטו גם אני נכחתי בהופעה, מעבר לאנשים מעצבנים כמוך שישבו על הבר וקשקשו כך שהפריעו לשאר הקהל שדווקא הגיע כדי להינות, הייתה הופעה מצוינת. עופרין הם הרכב שיודע לסחוף את הקהל והמוסיקה שלהם מרעננת וטובה.

  ייבגני, 17-08-2009 14:38

 • לא הבנתי

  מה אתם בעצם מנסים לומר בחצי הראשון של הכתבה?המוזיקה שלהם לא להופעות?הביקורת היא בכלל על חלל האוזןבר בכך שאם יש אישה מגודלת אחת - אף אחד לא יראה? אולי בכלל הגרמנים אשמים שהם גדולים (HAVEN'T THE JEWISH PPL SUFFRED ENOUGH?) ואין ספק שדרושה עריכה טובה יותר. ועוד משהו- מה זה בכלל אומר לכתוב יחד? כ"א כותב חלק? אתם משכבים אחד לשני? וואט דה @#$

  חצי חינם, 18-08-2009 03:43

 • שאלוהים יעזור לכם

  2 הופעות - סיקור אחד - ובמצטבר פסקה אחת שמדברת על שתי ההופעות יחדיו. כל השאר, שירבטתם חוויות אישיות מערב מלא באלכוהול ומעט מאוד תשומת לב לאמנים -מה שמעורר בי שאלה נוספת : אתם בטוחים שאתם חוגגים את הדבר הנכון ? מכאן זה נראה כמו עוד סיבה למסיבה - נדמה שדווקא בחודש חגיגות היומלדת שלכם- שכחתם את האמונות

  עם כל הכבוד, 18-08-2009 03:49

 • עריכה

  פסיקים לפני משפטים מחוברים, פסיקים לפני מורכבים....תפנו לשפרירא אם צריך...

  אבשלום קור, 18-08-2009 11:46

 • עופרין

  אני נהנתי מאוד מעופרין והמוזיקה המנימליסטית המוקפדת. כמי שהיה קרוב לבימה אני חייב לציין שאת הממתק הזה אכן היה צריך לצרוך מול הבמה ולא מול מסך הטלוויזיה בבר. שקרובים מרגישים את העומק, השינויים הקטנים ואת אנרגיית הזמרת. אכן שרואים את ההופעה מול מסך מרצד זה נשמע פחות טוב והאנרגיה פחות מועברת. לדעתי אחת ההופעות במסגרת יום ההולדת ואחת הזמרות המדהימות

  הרלב , 18-08-2009 18:49

 • עושה שהצלחת לעצבן את השריף של הקמפוס

  י.ל. ברוך, 19-08-2009 13:36