מגזין

שוב הטקנו כאן

חואן אטקינס ואורחים נוספים ניגנו בברזילי. ברק חיון חוזר אל סיפור האהבה שלו

מאת ברק הלר חיון. 19-07-2009
שוב הטקנו כאן

מאה שנים ועוד שנה עברו מאז שיצא "מודל טי" של הנרי פורד. הרכב שהגשים את חזון "רכב לכל פועל" של פורד. ייצור המוני של מכונית, מכונית באה ממכונה. ואנחנו מעט לפני שתיים בלילה יוצאים לסגוד. אל המוזיקה שנוצרה מהחזון הזה. שם בדטרויוט - Motor City.

כבר עברו יותר מעשרים שנה מאז ששלישיית הפרחחים המוזיקליים דריק מיי, קוין סאונדרסון וחואן אטקינס ישבה בחדר שינה והמציאה את מוזיקת הטכנו. כבר עברו יותר משלושים שנה מרגע לידתי. כבר עברה חצי שנה מאז שדריק מיי האיר פנס נוגה של ביט על הלב והרגליים שלי. הזמן כולו ארבעה ביטים שעוקבים אחד אחרי השני וחוזרים על עצמם ולפעמים מפסיקים (Break) ואז חוזרים ומכים שוב. בום בום בום בום. אחת שתיים שלוש ארבע אחת שתיים שלוש ארבע.

זה נגמר בדונה סאמר I Feel Love. זה תמיד נגמר ב- I Feel Love  משלומי זידן ועד Slam. שמעתי אותו על רחבת ריקודים בטח כבר 1323 פעמים.

לקחת משהו מקולקל ולהוציא ממנו משהו טוב אמר אחד מהטכנואידים. אולי ג'ף מילס, אולי דריק מיי, היום תורו של חואן. לא חואן מקלין, חואן אטקינס. אביו של ממציא דיאטת אטקינס, זה שאומר לך לאכול בשר אבל בלי פחמימות. אמרו ה- Manic Street Preachers באלבומם החדש, היום פרה ומחר אתה. חואן הנזכר לעיל הוא לא אבא של ממציא הדיאטה, הוא אבא של מוזיקת הטקנו.

 

הוא מנגן פעם נמוך ופעם גבוה, מהמוזיקה שהיא האבא של הטקנו החופשי עד האוס שיקגואי. נוקשים ממני יגידו מכעיס, אני אומר מאכזב. 

בסך הכול זה בסדר. יש טקנו כבר אמרנו, יש האוס כבר אמרנו, המיקסים יושבים לפעמים יותר טוב ולפעמים פחות. אחרי פחות משעתיים חואן אטקינס מפנה את הבמה לאנה וסוזנה מפאקוטק, מייד דואגים לו לבקבוק שמפניה. בחוץ דני בר ועופרי גופר מנגנים גם כן האוס וטקנו. נותנים טעימות שמשלימות את הרעב שנשאר. 

חבר מציע שבחוזה של כל דיג'י דטרויטי שמגיע יוסיפו סעיף שחובה עליו לנגן לנו את היגואר. פתרון אלגנטי לבעיה ידועה. האור עולה על תל אביב. לצלילי טקנו פרימיטיבי לשם שינוי. מכונית לכל פועל. אני לוקח מונית. Love Story של לאיו ובוושווקה מתנגן. חוזר אל סיפור האהבה האישי שלי.

צילום: vveerrgg

 

תגובות