מגזין

הבלוג של גאי #5

גיא כהן ממשיך לנבור בבלוגוספירה. השבוע הוא מצא את הבלוג של הרכב ההיפ-הופ 51%

מאת גיא כהן. 24-06-2009

תגיות: 51%, הבלוג של גאי

הבלוג של גאי #5

"כשכולכם בודקים מינונים מדויקים לפלייליסטיםאני לא מודד אהבה בסינגלים דברים גדולים קורים בחדרים קטניםאז כשאין אקוסטיקה משתמשים במיליםאין בזה שום דבר אצילי, אני עושה את מה שאני אוהבגר מאחורי המילים שלי, אומר את מה שאני חושבמה מספיק מחתרתי בשבילכם אנשיםמילים על נייר טואלט או אולפני בשירותים?..."                                                                    

(51% , השיר ההוא עם הפסנתר)

אחד הדברים שאני אוהב בהיפ הופ זה שמדובר בז'אנר שנותן דגש רב למילה הכתובה. אי אפשר לזייף את זה, אם האמ.סי לא טוב אי אפשר לשמוע את זה. יש הרבה אמנים שמרדדים את הז'אנר וגורמים לו להישמע כמו פרסומת לשוקו, ואף מיתגו אותו כמוזיקה עד גיל 14.

אחד ההרכבים שבועט במיתוס הזה הוא "51 אחוז", הרכב שמאגד בתוכו חמישה אנשים שפועלים כבר מספר שנים בסצנה ומנסחים מחדש את גבולות הז'אנר. כשגיליתי שיש להם גם בלוג משוקע קפצתי על ההזדמות לדבר איתם.

על עצמי אני אבי אשכנזי, חבר בהרכב 51% , סטודנט שנה רביעית במכון הטכנולוגי בחולון. אני לומד עיצוב אינטראקטבי ואני עובד בתחום ובונה אתרים ולכן אני זה שמתפעל את הבלוג. בכלל, אני אחראי על כל דבר שקשור להרכב באינטרנט. ההרכב נכון להיום מונה ארבע חברים: אני- אבי הקטן, אבי הגדול (אבי גולצמן), טאבו פלוס (יוסי שמריך) וגו'זף ( יוסי כהן). צ'ה (רז ירון) גם חבר בהרכב אבל באלבום הקרוב הוא לא ישתתף, הוא עובד על אלבום סולו בשם: "החניון מלא". לפני כשנתיים הוצאנו אלבום בכורה בשם "עוברים לגור לכם באוזן" שחולק חינם בהופעות, ועכשיו אנחנו בהקלטות אחרנות לאלבום השני שאותו נשווק בקונספט אחר. כל החברים בהרכב פועלים גם לבד. לי ולאבי היה הרכב בשם "הארכיון" והקלטנו אלבום שנגנז ועכשיו אנחנו משחררים אותו טיפין טיפין בבלוג. טאבו הוציא שני אלבומים נהדרים: "החיים עושים אנשים קשים, רוצה להרגיש?" ו"מיתרים" וגו'זף מפיק הרבה מאוד דברים: 51% , איזי, חסיד ועוד הרבה, וגם יוצר מוזיקה בסגנון שנקרא "גליץ'".

על הבלוג מכיוון שיש לנו הרבה מורשת של עבודה בהרכב, אנחנו מנסים לחשוף דברים שעשינו בעבר ולא יצאו. כל שבוע יש לנו פינת נוסטלגיה בה אנו משחררים את אותם דברים. למשל, שירים מהאלבום של ה"ארכיון" ושירים של טאבו שלא יצאו באופן רשמי. חוץ מזה, אנחנו עושים פרומואים בצורת שירים לדברים שעדיין לא יצאו, דוגמאת האלבום של צ'ה והאלבום החדש שלנו. מכיוון שאני וטאבו מתעסקים בעיצוב יש גם פינה של עיצובים. שם אנחנו מעלים קליפים, פאלריים, עטיפות של דיסקים וכל דבר שאנחנו מעצבים. יש פינה של קליפים שאנחנו עשינו, ולאחרונה יש פינה חדשה של רדיו. אני משדר ברדיו "חלאס" תוכנית של היפהופ אלטרנטיבי שבה אני מנסה לתת חשיפה להרכב ולהרכבים אחרים בארץ. אני מזמין אמנים לאולפן ומכריח אותם לתת בית על ביטים אלטרנטיבים שאני נותן להם וזה נותן תוצאות מאוד מעניינות. אז בבלוג אני מפרסם את הפליליסט של התוכנית. בכלל, אני חושב שזה הבלוג הכי פעיל בארץ של הרכב היפ-הופ.

למה דווקא בלוג אתר זה משהו מאוד רשמי, בלוג הוא יותר אישי. בבלוג אפשר לכתוב שטויות כמו "אתמול ישבנו באולפן ועשינו שיר", הפאן האישי הוא זה שקונה את האנשים וגם האופציה שהם יכולים להגיב. כל הרעיון זה ליצור את האינטרקציה הזו, שמישהו יגיב ויבקש דברים. לדוגמא, שלחתי למישהו שביקש אינסטרומטל של שיר שפעם עשינו.

שיתופי פעולה לא מעט אמנים מתחילים פנו אלינו בנוגע לשיתופי פעולה. לחלקם אנו נענים ולחלקם לא.

טוקבקים אני רואה הרבה כניסות אחרי שאנחנו מפרסמים שיר חדש ב"תפוז". את רוב התגובות אני רואה בפורום מוזיקה שחורה בתפוז ולא בבלוג. כנראה ששם יש הרגשה קהילתית וגם באתר יש תהליך שצריך להירשם ולא תמיד לאנשים יש סבלנות לעשות זאת. לדעתי, אם אפשר היה להגיב מבלי להירשם , אז זה היה יכול ליצור מצב של סאפם והרבה דברים לא קשורים. יש אומנם משתשמים רשומים שמגיבים, אבל רוב השיחות והדיונים על הדברים שאנחנו מעלים מתקיימים בתפוז.

מה מקור השם? או איך נפלתם לבנאליות?לבלוג אין שם בגלל שצריך להיות עם שמה של הלהקה בכל החזיתות. אם היה לו שם, אז יכול להיות שמישהו היה מחפש ולא מוצא אותו. אם בכל זאת היינו נותנים לו שם, סביר להניח שזה היה: "מילים וחיים", יש לנו מקום מאוד חם למילה הכתובה.

תחזוקה בשוטף שלוש שעות בשבוע. כל חודשיים אנחנו משנים את כל העיצוב של האתר כדי שלנו ולקוראים יהיה מעניין. אם יש הופעה אנחנו משנים את העיצוב לסגנון שבו ממותגת ההופעה. וזה יכול לקחת בכיף עשר שעות.

בלוגים מומלצים בלוג על אמנות ועיצוב בלוג על איך לעשות דברים מגניבים

תגובות

  • SuperAvi

    פעם חשבתי שמילים לא אומרות מאום, שינית את דעתי בגדול !!!

    GB, 25-06-2009 10:40

  • מתי כבר תופיעו

    אני מתה לשמוע את האלבום המתקרב

    שירה, 25-06-2009 14:23