מגזין

כשמוסיקה ואהבה נפגשים

ליאור שיינברגר האזין ל- On Shore Remain אלבומם החדש של עופרין והתמוגג

מאת ליאור שיינברגר. 15-06-2009

תגיות: אלבומים, Ofrin

כשמוסיקה ואהבה נפגשיםמתוך המייספייס של עופרין

אני מרגיש את זה מגיע כבר ב-Dry, הקטע שפותח את On Shore Remain, אלבומם החדש של "עופרין". מין חמימות לא ברורה שעוטפת אותי בשעה שהקול של עופרי ברין מלטף לי את עור התוף. אני מטה את הראש לאחור ונרגע. העיניים עצומות, קטע אחד מתחלף בקטע שני יותר קצבי, הקול המלטף עדיין שם והעיניים? עדיין עצומות. חיוך גדול מתפשט על הפנים.

ארתור שופנהאואר אמר פעם:"לעתים רחוקות החדש הוא גם טוב", כשמדברים על אלבומם החדש של עופרין, הציטוט הזה מאבד ממשמעותו - מדובר באלבום משובח שמצליח לסחוף את המאזינים למחוזות מרוחקים בדמיון וכל זאת באיטיות נעימה, מהולה במעט מלנכוליה ומתובלת בהרבה אהבה למוסיקה.

קטעים כמו Give It A Shot ו- Time For A Decision ממלאים את המאזין במחשבות מסקרנות על העתיד ולעומתם קטע כמו Tango (בקליפ שלפניכם), מצליח לעורר בקרב המאזין תחושות של שאנסון צרפתי ישן וטוב.

"עופרין" מורכבת משישה מוסיקאים כשבראש הלהקה עומדים עופרי ברין ועודד קידר, זוג נשוי שיוצר ופועל בברלין שבגרמניה מזה ארבע שנים, כאשר עופרי מופקדת על כתיבת הטקסטים ועודד משתף איתה פעולה ביצירת הלחן. מזהו אלבומם השני מאז Rust & Velvet שיצא באוקטובר 2005 וגם הוא חורפי, שקט ויפה.

כשמנסים להבין כיצד נוצרה המוסיקה המופלאה שלהם, מגלים כי כמו כל תהליך יצירתי גם כאן, שני המרכיבים הראשיים היו זמן ואהבה: כבר בתקופת שירותם בלהקה הצבאית, כתבו עופרי ועודד שירים, אך הקשר בין השניים נותק לפני שש שנים, כשעודד הגיע לברלין והתאהב בעיר. מבחינתו, ברלין הייתה ועודנה גן עדן לאמנים. במרוצת הזמן חודש הקשר בין השניים כאשר כל פגישה ביניהם הולידה שיר חדש ומיוחד שהפך בשלב מאוחר יותר לרצועה באלבום. לפני ארבע שנים הצטרפה אליו עופרי בברלין ומאז הם ממשיכים ליצור יחדיו ללא הפסקה בלייבל העצמאי Stamp Records שהוקם על-ידם.

למרות שהפצת האלבום החדש בארץ החלה רק לאחרונה, האלבום עצמו הוקלט בברלין ובלונדון בחודשים דצמבר-ינואר 2007/8 כשעל ההפקה חתום לא אחר מאשר אדי סטיבנס הלונדוני שעבד בין השאר עם "מולוקו" ו-"זירו 7". במרץ האחרון הופיע ההרכב בארץ במתכונת מלאה ולקראת הקיץ שמתגנב אלינו לאיטו, השניים צפויים להגיע אלינו למספר הופעות מצומצם שיכלול תכנית חדשה - אקוסטית/אלקטרונית: גיטרה, מחשב, וקלידים. בזמן ההופעה תשולבנה דגימות אלקטרוניות מהאלבום/ לופים /סימפולים בזמן אמת והרבה אפקטים- צפוי להיות מעניין. כל אלו המעוניינים לצפות בהופעה בהרכב מלא, יאלצו להמתין לחורף הקרוב.

חברי ההרכב לא נחים לרגע, ממש בימים אלה הם עסוקים ביצירת רמיקסים לשירים מהאלבום ומתכננים הקלטת אי.פי בסתיו הקרוב. במקביל, Sam, הסינגל השלישי מאלבומם, שוחרר לתחנות הרדיו השונות בגרמניה וכבר בשבוע הראשון להשמעתו נכנס למצעד ה 100 הגדולים. לא מדובר בעובדה מפתיעה, הרי לא בכל יום אנו פוגשים הרכב שמסוגל להפוך אהבה למוסיקה ומוסיקה לאהבה.

"ומה יהיו בני האדם ללא אהבה? נדירים, אמר מוות" - טרי פראצ'ט. 

תגובות