מגזין

שיר ערש

יוסי בבליקי נתן הופעה אינטימית באוזןבר. קרן רובין זכתה לחיבוק מוזיקלי מלא ברגש

מאת קרן רובין. 10-06-2009

תגיות: יוסי בבליקי

שיר ערשצילום: עמוס בצר

יוסי בבליקי נתן השבוע באוזןבר הופעה שהיא כולה שיר ערש. היתה שם רכות גדולה, כמו זו שאופפת אותך רגע לפני שאתה נרדם. על הפסנתר הופקד בועז כהן (שדר 88fm וחבר להקת "החשמליות"), שאיתו הוציא בבליקי ב- 2007 את האלבום "דצמבר", ואלי שאולי (גיטריסט להקת פונץ') הפליא בגיטרה ובקולות הרקע.

"הטיסה יוצאת בשעה שלושאחר כך זמן להיזכר לאיפה התכוונת להחליטלהוציא את היד מהחלון ולעשותחור בשמיים כחולים." (מתוך "יש לך מקום")

הוא כבר שנים כאן, הקים את להקת "פונץ'" ב86', והוציא שלושה אלבומי סולו, כשהראשון בהם נכנס לרשימת מאה האלבומים הטובים של ידיעות אחרונות. אלבומו השלישי, "אגרוף" יצא לא מזמן ושירים רבים ממנו נוגנו בהופעה הזו. בבליקי הסתפק בבמה הקטנה של האוזןבר, ולא ברור למה. הקול שלו שונה, לא קול גברי טיפוסי. המוסיקה שלו טובה ואם אנשים היו נחשפים אליה הם היו אוהבים אותה. משהו נתקע בדרך כנראה, בבליקי עומד בסימטה חשוכה של רחוב צדדי, וחבל, כי יש לו הרבה מה לתת.

"הוא מסתכל בה כל הזמןומספר לה שאף פעםשקר יכול לגרום למשהו יפהמחפש דף נייר ומתמוטט." (מתוך "הוא מסתכל בה")

רב ההופעה הורכבה מבלדות שקטות. בבליקי על הגיטרה, או עובר לפסנתר ומודה שהוא לא זוכר את המילים. "יש שני סוגים של אהבות" הוא אמר. "אחת בין שתי דירות, לפעמים בין שתי ערים, אתה כאן והיא שם, נפגשים, מדברים בטלפון. השנייה באותו בית. אתה במטבח, היא במרפסת, זה לא אותו דבר".

בין השירים המוכרים היו "עדינה", "הוא מסתכל בה כל הזמן", ו"יש לך מקום". אני אהבתי את "טרף של נמר" בו בבליקי נמלא אנרגיות אחרות ונתן פתאום משהו אחר, שמח, לא המצב הטבעי שלו.

"היא אהבה אותךואז ניסתה לאיית אהבה מחדשהופכים מים למי עדן, אלכוהול לחלבסימנים מהשמיים מתחזקים עכשיו" (מתוך "לב שבור")

במשך כשעה וחצי בבליקי ליטף אותי בלי לגעת, ערסל אותי ממרחק של כמה מטרים וחיבק בשיריו עם המון רגישות. לכו לראות אותו בהופעה הבאה שלו. הוא יעשה לכם נעים בלמטה של הבטן.

יוסי בבליקי, 7.6, אוזןבר. ת"א.

תגובות

 • מילים מילים

  יוסי בבליקי הוא משורר, מחטט בנבכי הלב, כותב מהקרביים, על הבמה הוא מתמסר למילים. הוא משורר(!). הוא לא עושה נעים בלמטה של אף אחד. גם להחמיא צריך לדעת.

  אפס אחד, 10-06-2009 14:10

 • האגרוף עדיין לא יצא,אמור לצאת בקרוב

  מה שכן התוודעתי שבוע שעבר לאלבום המצעדים(הראשון) והוא שווה בהחלט את כל התשבוחות שמרעיפים עליו

  עידן, 11-06-2009 18:07

 • NsDHovYgcTG

  jjh46t <a href="http://inrxyzhopqkj.com/">inrxyzhopqkj</a>, [url=http://nlbatmiralxx.com/]nlbatmiralxx[/url], [link=http://buxmozvzyhuj.com/]buxmozvzyhuj[/link], http://ftawcotzcxfu.com/

  meyniotgjhv, 24-02-2011 18:28