מגזין

דוד מלך ישראל

פרשת דודו טופז מסרבת לגווע גם בעוד 4 שנים. סער גמזו וגיל מטוס חושפים לראשונה את עתידה של העונה המוצלחת ביותר בקריירה שלו

מאת סער גמזו. 05-06-2009

תגיות: דודו טופז

דוד מלך ישראלמתוך המופע: אין לי זמן

פרשת דודו טופז והתקיפות של אנשי התקשורת היא בלי שום ספק אחד הדברים המסעירים שעולם התקשורת המנומנם שלנו הצליח אי פעם לייצר. זה ריאליטי - רגשות, אלימות, מאניה, כסף, כח, נקמה, פרסום וסכסוכים. כל מה שצריך כדי לתדלק סיפור מרתק. נדמה שכל פינה, אפילו החשוכה ביותר, כבר זכתה להיחרך מזרקורי התקשורת וכבר אין מה לחדש. תתפלאו. בעזרת פלאים טכנולוגיים, קשרים נכונים ודמיון מוגזם הבאנו אליכם את הסיפור מזווית אחרת לגמרי. בידינו מבט מהעתיד על התגלגלות הפרשה והמשכה. להלן הפרטים:

דודו טופז, מי שכונה בעבר "הראשון בבידור", שוחרר בשבוע שעבר מהכלא אחרי שסיים לרצות את עונשו בגין תקיפת אנשי תקשורת לפני כארבע שנים. כזכור, הפרשה החלה בתקיפתו של אבי ניר, מנכ"ל קשת, ונמשכה בתקיפתם של בועז בן ציון ושירה מרגלית. לאחר דיון ממושך ומפומפם תקשורתית הגיעו פרקליטיו של טופז לעסקת טיעון עם התביעה ולפיה טופז יודה בחלק מההאשמות ובתמורה ייגזר עליו עונש מופחת.

לפני כשנה וחצי הופיע טופז בתכנית התחקירים של אילנה דיין בראיון ובלעדי מתוך הכלא. בראיון הוא סיפר על ניסיון ההתאבדות בבית המעצר באבו כביר, על יחסיו עם חבריו לאגף, על ההתנסות בחזרה בתשובה ועל ההתעקשות שלו מול השב"ס לאפשר לו להתייחד עם נערת ליווי. הראיון אמנם הציג טופז אחר, מכונס ומופנם יותר אבל אי אפשר היה לטעות בברק בעיניים ובחיוך השועלי כאשר המצלמה החלה לעבוד. בעולם התקשורת הופנו טענות קשות כלפי דיין ותכניתה שהיו מוכנים לשלם לטופז סכום של מעל שני מיליון שקלים עבור הראיון הבלעדי. טופז הכריז שיתרום אחוז ניכר מהסכום עבור משפחות שהמשיכו לפנות אליו בבקשה לעזרה.

לאורך כל תקופת מאסרו המשיך טופז להפגין בוז מוחלט כלפי החוק והרשויות וטען כי לא ייתכן שאדם בשיעור קומה כשלו יבלה עם "אבק אדם" בחדר סגור את מרבית שעות היום. פניותיו התמוהות אל שב"ס בניסיון לאפשר לו להקים ערוץ מקומי בכלא ולגייס חסויות חיצוניות לתחרות "כשרונות בכלוב" עלו בתוהו. משב"ס נמסר כי טופז החליט להתיש את המערכת באמצעים בירוקרטיים וכי אין בכוונתם להיענות לדרישות אלה.

טופז צבר מעריצים רבים שתמכו בו לאורך כל הדרך ושלחו עשרות אלפי מכתבים. הם גינו את שב"ס וטענו כי יש לאפשר לגדול הבדרנים של ישראל לשדר מהכלא וכי הם יהיו מוכנים לעשות הכול כדי להיות קהל בתוכניתו. קהל המעריצים הנאמן אף דאג לטקבק כל איטם שפורסם אודותיו באינטרנט ולהציפו בעשרות תגובות תומכות תוך גינוי התקשורת שמתנכלת לטופז המסכן. מעריצות אחרות, חלקן תלמידות תיכון, שלחו מכתבים עם הצעות מפתות במיוחד. אחת מהן כתבה: "אני רוצה שתטפל בי דודו, תינשך אותי חזק, כמו שרק אתה יודע".

כזכור לכם, במהלך החקירה עלו שמות נוספים של בעלי תפקידים בתחום שהיו ב"רשימת החיסול" של טופז. אחד מהם, גולו (שותפו לשעבר של טופז), מסר לנו כי "שחרורו המוקדם מדאיג ומעורר שאלות יסודיות באשר ליכולת ההרתעה של המערכת אכיפת החוק בישראל". גורמים נוספים מוסרים שלא לציטוט כי הם חוששים שטופז יחדש את קשריו עם המוציאים לפועל וינסה לסיים את שהחל. באינטרנט זה כבר הפך למשחק - "מי יהיה הבא בתור ברשימת החיסול של טופז", בלוגרים רבים כתבו תיאוריות מנומקות, חלקן אגב מדברות על קונספירציה.

בתוך כך שוקד טופז על ספרו האוטוביוגרפי - "דוד מלך ישראל". הספר יגולל את סיפור עלייתו ונפילתו של כוכב הטלוויזיה הישראלי הגדול בכל הזמנים, יתאר מהצד של טופז את פרשת התקיפה ויציג את החיים בכלא דרך עיניו. בימים אלה עורך טופז פגישות עסקיות עם מנהלי חברות הוצאה לאור בתקווה לחתום עימם חוזה ולפרסם את ספרו שעתיד לצאת לקראת שבוע הספר הבא. מקורבים טוענים כי תג המחיר נע כרגע סביב הסכום האסטרונומי של 3 מיליון שקלים. טופז מנסה לבחון את האפשרות החוקית לגזור קופון שמן ולפרסם את הספר בכמה שפות ומדינות במקביל. לדברי טופז, הקוראים יוכלו להתרשם מכנותו, להתבשם מניחוחות נפשו הלירית ולהבין את גודל העוול שנעשה לו.

בשישי הקרוב הוא צפוי להיות כוכב המהדורה המרכזית בחדשות ערוץ 10. צוות תחקירניות (לבקשת טופז לא נשלחו אליו תחקירנים) בילה עימו מאז השחרור ובסוף השבוע הקרוב נשמע שוב את מלך הרייטינג לשעבר פותח את הפה הגדול שלו אחרי שנה וחצי של שתיקה תקשורתית. לדברי גורמים בערוץ 10 הכתבה מאוזנת לחלוטין ועונה על כל הכללים של האתיקה העיתונאית. אותם גורמים מוסרים כי הכתבה על טופז היא המסמר האחרון בארון הקבורה של חדשות ערוץ 2 שמפגרים בסקרים אחרי ערוץ 10 כבר חודשים ארוכים.

היכונו לעונה הארוכה והמוצלחת ביותר של טופז על המסך. הכל מצוץ מהאצבע, הכל פרי דמיוננו המשתולל, הכל ספקולציות מנופחות. הכל בהחלט ייתכן. מגלומן חולני או גאון תקשורת מבריק (וחולני)? עוד לא שמענו את המילה האחרונה ממנו, וחבל.

בינתיים אתם מוזמנים להיכנס לעמוד המעריצים של דודו בפייסבוק

טור זה פורסם באתר NRGמעריב

לכתבות נוספות של שדרני קול הקמפוס ב- NRGמעריב

איור לובי: שלמה כהן

תגובות

 • מציאת מציאות!!

  ענק פשוט ענק!!! אך יחד עם זאת קצת סלחני...אני חושבת שזה עתיד ורוד מדיי ממה שבאמת הולך לקרות ומצד שני.."הראשון בבידור" עוד יכול להבהיר לכולנו שהבדיחה היא בעצם עלינו..

  גבי:), 05-06-2009 11:37

 • יפה יפה!

  כל הכבוד לכרישים!

  ירון, 05-06-2009 12:59

 • גזור ושמור

  היום הכתבה משעשעת, עוד כמה שנים, כשנתעורר בבוקר ונראה שלא מעט מזה נקרא מציאות, היא כנראה תהיה קצת פחות. F972- המטוס הכי חזק של נושאת 106

  אודיני, 05-06-2009 23:31

 • נקווה שזה לא יהיה כמו המערכון של החמישה

  על יגאל עמיר. כייף לקרוא

  גיא א.ק.א סטיב, 06-06-2009 10:33

 • אין לנו מספיק מציאות להתעסק בה?

  "כל הכבוד", אמר המלך, "באמת מגיעים לך 100 מטבעות זהב". אך בנוסף, אני מצווה שילקו אותך בעשרים מלקות, על כך שאדם מוכשר ובעל יכולות מופלאות כמוך, מבזבז את כישרונו על שטויות.

  סיפור עם פרסי, 06-06-2009 13:00

 • אני מהמר שעוד ארבע שנים

  (בעצם פחות) נראה אותו עם כיפה שחורה וזקן אפור.

  הרצל, 07-06-2009 12:23

 • אני מהמרת

  שבעוד זמן ממש לא רב אפילו פחות משנה הוא יופיע במהדורה של יום שישי בערוץ 2 בכתבת פרופיל כובשת ומרגשת ושם הוא יחשוף נפש שברירית ועדינה של אדם שמודע לטעויות שעשה ומתמודד איתן. הכתבה הזו תהיה תחילת הקאמבק שלו... אוף.. וכל-כך רציתי לא לראות את הפרצוף השחצני שלו יותר...

  סמוש, 08-06-2009 09:12