מגזין

הבלוג של גאי #2

גיא כהן משוטט בבלוגוספירה. השבוע הוא מצא את הבלוג הצבעוני של פילפלד. איורים, עטיפות לדיסקים, פליירים וציורי קיר

מאת גיא כהן. 29-05-2009

תגיות: הבלוג של גאי, פילפלד

הבלוג של גאי #2מתוך הבלוג של פילפלד

אני בחור של הרגלים. אני יכול להעיד על עצמי שאני גם  אדם "חסכן". אחד הדברים שעדיין גורמים לי ללכת לחנות, לרכוש דיסק חדש ולא להשתמש באופציה ה"חסכנית" - הורדה, זה אותו טקס קבוע שאני עורך כשמגיע לידי דיסק חדש. תחושה כיפית אופפת אותי כשאני קורע את נייר העטיפה, מכניס את הדיסק למערכת ונותן לצלילים חדשים למלא את החדר, בזמן שאני מדפדף בחוברת, קורא את המילים ומתבונן בעיצוב.

לכן, נורא שמחתי שהמליצו לי על הבלוג של "פילפלד", הבחור שאחראי על עיצובים רבים של אלבומים שאני אוהב ופליירים מגניבים (על קצה המזלג - כהן@ומושון, פלד ואורטגה, ההזמנה למהופעה של די.גי קרייז - הילד עם הציפסים באף ועוד הרבה..)  

על עצמיאני ניר פלד, בן 24, עוסק בעיצוב גרפי. למדתי עיצוב לבד ואני עושה כל מה שמזדמן: איורים, עטיפות של דיסקים, פליירים למסיבות, חולצות וציורי קיר ברחובות ובפאבים. לאחרונה סיימתי לעצב את הדיסק של די.גי מאש שיוצא ממש עוד מעט (מופע ההשקה יתקיים בקומפורט ב- 18 ליוני). בקרוב תצא סידרה עם שלושה פוסטרים שונים של גרפיקות של האלבום שלו לרחוב ואני מניח שאנשים יאספו אותם. חוץ מזה, בימים אלו אני עובד על כל מיני עיצובים לאלבומים של אמנים מהמיינסטרים המקומי, וגם על פחות מיינסטרים, כמו אונילי.

על הבלוגמדובר בבלוג חדש יחסית - בן חצי שנה. יש בו הכל מהכל- מיקס! החל מסוגים שונים של טכניקות עבודה וכלה בעבודות מקודמות לצד עדכניות. לא את הכל אני מכניס, לדוגמא עבודות שהן פחות יצירתיות ויותר מסחריות, לא עולות. אני אוסף את מה שאני אוהב ושם אותו בבלוג.

מקור השם "פילפלד"שם המשפחה שלי הוא פלד, ויום אחד חבר הדביק לי את השם וזה נדבק. יש אנשים שלא יודעים ששמי הוא ניר וקוראים לי פילפלד. אגב הוגים את זה בדיוק כמו גברת פילפלת...

למה דווקא בלוגאני כמעט ולא משתמש במיספייס, כי הממשק לא כל כך נח. למדתי Html באופן עצמאי ובניתי לעצמי אתר, אבל הוא תבע ממני הרבה זמן ועבודה כך שהפסקתי לעדכן אותו. בלוג נראה לי נגיש ופשוט יותר. אני אוהב את העובדה שזה בנוי מתבניות ואפשר לעשות חלוקה לקטגוריות, יש אופציה לאנשים לעקוב ובכל פעם כשאני מעלה משהו חדש הם מקבלים הודעה. וכמובן העובדה שיש מקום לאנשים להגיב. אבל בעיקר כי זה נוח לי ולקהל.

תחזוקה אני משתדל לעדכן אותו לפחות פעם בשבוע, לאחרונה זה לא כל כך מצליח לי עקב לחץ בעבודה. אבל ברגע שיש חומרים חדשים אני מפרסם.

טוקבקיםהרבה אנשים נכנסים לבלוג ולא רק מהארץ. יש כניסות מכל העולם: צרפת, ניו יורק, לונדון  ואפילו מקומות הזויים כמו ערב הסעודית ותורכיה. לרוב הכניסות הם לפי תקופות, כשאני מפרסם משהו אז יש יותר כניסות ובין פרסום לפרסום יש תקופת רגיעה. אני לא מקבל הרבה תגובות בבלוג עצמו. לרוב אנשים מגיבים דרך המייל על דברים שפרסמתי בבלוג.

יצא לך לפרסם עבודות בחו"לעכשיו יצא פלייר שלי בצרפת לדי.גי קרייז, האמת שאני בכלל לא יודע מי זה. נראה לי שיש עכשיו טרנד כזה שאנשים מהארץ פונים למעצבים מחו"ל ולהפך, כי שמעתי על עוד כמה. חוץ מזה, יש שתי כתבות שיוצאות החודש במגזין בינלאומי "האק" שזה מגזין של אופנה , סקייטבורד ועיצוב. עניין הפרסום זה נחמד אבל בעידן של האינטרנט זה מינורי.  כולם באינטרנט כל היום, אני שולח עבודת לאתרים, לבלוגים והכל מתגלגל לבד.     

 

בלוגים מומלצים

מגזין אומנות אורבני בכל התחומים.

עבודות רחוב.

הבלוג של קנייה ווסט שהוא מגניב.

מכירים בלוג מעניין? כותבים בלוג? רוצים לספר לנו על זה? נשמח אם תיצרו קשר

טור זה פורסם באתר NRGמעריב

לכתבות נוספות של שדרני קול הקמפוס ב- NRGמעריב

תגובות

 • איזה בלוג יפה

  אורית, 31-05-2009 18:11

 • איזה כייף הטור הזה

  תמשיך לפנק אותנו בבלוגים משובחים

  שלי, 31-05-2009 19:01

 • מוכשר הבחור

  קרן, 31-05-2009 19:12

 • וואוווווו מדהים

  מעיין, 02-06-2009 09:53