מגזין

האיש שראה הכל

קצת נבוך, קצת בתולי, כמו מתחיל מאפס. אלי לולאי כבר לא נתלה בלולאות "רוקפור"

מאת קרן רובין. 27-05-2009

תגיות: אלי לולאי

האיש שראה הכל

"הולך, הולך, הולך שעות הנשימה עוד לא נרגעת.סובב סובב המחשבות רוצות לנוח ולדעת". (מתוך "סובב")

שישי בערב בתיאטרון תמונע, פגשנו את אלי לולאי, סולן "רוקפור" לשעבר, שעזב אותה ב- 2004 בעת סיבוב הופעות בארה"ב. אחרי שנים בהן הופיע בארץ ובחו"ל עם "רוקפור" מבוססת החומרים והקהל, אנחנו מוצאים על הבמה אלי לולאי אחר. קצת נבוך, קצת בתולי, כמו מתחיל מאפס. לולאי לא נתלה בלולאות "רוקפור", הוא אוסף את הקהל הלא מובן מאליו ומטפח אותו. משהו עבר עליו מאז התקופה ההיא על במות ארה"ב כשרוקפור מקיפים אותו, שט על השבלול.

 

"היום, היום אני, דיברתי עם הרוח.היום, היום אני ירדתי כמו גשם.מעינייך, מעיני." (מתוך "כמו גשם")

מופע הישיבה היה רגוע בחלקו, כשחלק מהקהל (ואני ביניהם) זיהה את הפוטנציאל הקצבי ועבר לרקוד בצד הבמה. בהופעה התארחו ג'נגו- עמיר רוסיאנו על הבס ואלון הלל על התופים, שהשתתפו באלבום הבכורה של לולאי "סובב" שיצא ב- 2007. האלבום כולל שתיים עשרה רצועות ורצועת בונוס בצרפתית, מוצלחת וסוחפת גם על הבמה. אורנה כץ הייתה שותפה בכתיבת המילים ופיטר רוט ניגן בו אף הוא.

"הייתי עף ממקום אחרומגלה שאין מה למהראנחנו כאןאין מה למהראנחנו כאן." (מתוך "מאד")

עם להקה אחידה ומהוקצעת גם בחומרים מהאלבום וגם מלהיטי רוקפור, לולאי נראה כמו האיש שראה הכל. החומרים החדשים אמנם שונה מאלה של רוקפור, אבל הוא מבוסס, מילים טובות ולחנים קליטים. לולאי לא ויתר לעצמו ולא הלך על בערך. באחד השירים הוא אף עצר את הלהקה בגלל פתיחה לא טובה והתעקש להתחיל שוב. אם המתבקש היה קהל שמצפה לשירים של רוקפור, הציפייה הזו נדחקה כי השירים הצליחו להגיע ולסחוף רבים מאיתנו. 

 

"כל מה שניתן, כל מה שנתת,אסוף בדמעותייךאקח אלי אותן.חבקי אותי חזק,נספור את כל הצעדים עד כאן." (מתוך "את")

בשלב מסוים הוא שאל מי רוצה לעלות על הבמה, הצעה שהדליקה אצלי את כל הנורות. עליתי לבמה ואלי הודה בחיוך שהוא לא זוכר את המילים. שרנו את "כל כיוון", של רוקפור. אחר כך שאל אם יש לי יום הולדת, כשאמרתי שלא, איחל לי יום הולדת שמח במיקרופון. אחרי כשעה וחצי של הופעה לולאי והלהקה ירדו מהבמה ועלו לקול מחיאות הכפיים להדרן. הפעם עלינו מספר אנשים לשיר את "חור בלבנה", כשלולאי על מיקרופון אחד, וחמישה מאיתנו על מיקרופון שני, שרים קולות במקהלה, כשהוא מתמוגג ומעיד "מרגש". באמת היה מרגש.

 אלי לולאי, יום שישי ה- 23.5, תיאטרון תמונע. תל אביב

  

 

תגובות