מגזין

על חומותיך

גיא כהן עשה מעשה סטודנטיאלי ופקד את יום הסטודנט בירשולים, יחד עם 16 אלף צעירים שבאו לראות את מייסי גרי

מאת גיא כהן. 24-05-2009

תגיות: ירושלים, Macy Gray

על חומותיךצילום: דניאל נחמיאס

כבר שנתיים אני מחזיק בתואר סטודנט ועד כה לא עשיתי שום דבר  "סטודנטיאלי": לא הצטרפתי לאחווה , לא רצתי בתחתונים מסביב לקמפוס ולא הפכתי אף חנונית למלכת השכבה. אז רגע לפני שאני מקבל  את התואר  הנחשק  ומשיל מעלי את סטטוס הסטודנט החלטתי לעשות מעשה סטודנטיאלי - ללכת ליום הסטודנט בירושלים.

ניר ברקת, ראש העיר החדש של ירושלים, מדבר בלי הרף על כך שהוא רוצה לתת לצעירים סיבות להישאר בעיר ולא לנטוש אותה מיד אחרי שהם מסיימים ללמוד. אני לא יודע אם לעירייה היה קשר בארגון האירוע, אבל לערב הזה הייתה אווירה אחרת.

אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית הפיקה אירוע מאוד מושקע בסטנדרטים של אירועים בירושלים בפרט וימי סטודנט בכלל. הליין אפ היה עמוס באומנים מקומיים מהשורה הראשונה ומייסי גריי אחת, ונשאר רק לחכות ולראות אם תהיה היענות מהצעירים שבעיר.

שש עשרה אלף צעירים נענו להזמנה ופקדו את גן העצמאות, ולערב אחד היה נראה כאילו העיר הענייה ולמודת המלחמות מקבלת קצת צבע לפנים החיוורת שלה.  אלפי צעירים הסתובבו כל  הלילה ברחבי העיר - הפאבים היו פתוחים, דוכני רחוב צבעונים מילאו את הרחובות ונראה היה כי ירושלים היא העיר ללא הפסקה ולא זו משפלת החוף.

כל זה גורם לי לתהות האם יש רוח חדשה בירושלים או שמא זאת רק אפיזודה חולפת? האם יש סיכוי  שאותם אלפי צעירים שפקדו את גן העצמאות ישארו בעיר ויבנו משהו חדש או שהיא תשמש להם תחנה לקראת המגורים במודיעין?     

כמובן שלפני כל השאלות הקיומיות היו כמה הופעות. הכל התחיל כשגבע אלון פתח את הערב (בשבילי) ושרף את הבמה עם גיטרה חשמלית והרכב חדש. הוא אירח את יעל דקלבאום (הבנות נחמה) ששרה שיר מהאלבום הסולו שלה - 100% Light  וקצת  ג'ניס ג'ופלין. ההופעה של  גבע הייתה קצרה מדי לטעמי והיו קולות בקהל שאמרו שזה היה כמו פור פליי טוב רק בלי הסקס.

במקום עוד דיסטורשנים עלה לבמה עידן רייכל והפרויקט. למרות שלי זה עשה טרן אוף, רוב הקהל זרם איתו והיה נראה כי הם נהנים מהאותנטיות המדומה. יהודית רביץ הייתה מעולה והוכיחה שזה לא הגיל אלא התרגיל. ואז עלתה לבמה מייסי גרי בשמלה כחולה לבנה שהזכירה באופן מחשיד את דגל המדינה, בליווי הרכב מלא שכלל  בין היתר גיטריסט מעולה  ששרף עם סולואים מטורפים ושתי זמרות ליווי שהיו דומות לבחורה מיופלה, והיו עסוקות בלרקוד ולהקפיץ את הקהל.

ההופעה נבנתה באופן מעולה לקראת הגארד פינלה שכלל מספר להיטים (שאומנם לא שלה אבל תמיד כיף לשמוע - "קריפ" של "רדיוהד" ו- It's Like That  של ראן די אמ סי) והגיע לשיאו בשיר I Try שנפתח במונולוג משעשע שעיקרו נשמע כך: לפעמים את רוצה פשוט להזדיין, אבל אי אפשר פשוט להזדיין, צריך ללכת לסרט וארוחה, ואז יוצאים ומדברים, מדברים, מדברים ואז מגיעים הביתה ומזדיינים. ובאמצע הזיון את חושבת לעצמך, למה היה צריך ללכת סחור סחור  כל הזמן הזה כשיכולנו פשוט להזדיין.

רחמנה ליצלן, עם מונולוג כזה נאמר בעיר הקודש מול המוני צעירים שמריעים,  אז כנראה שכן יש תקווה לעיר הזאת. יום ירושלים שמח. 

תמונת לובי - יח"צ

תגובות