מגזין

וינטג' סטייל רמירז

לקראת הופעתם של "האחים רמירז" במוצ"ש הקרוב בלבונטין, אסף קפלן תפס אותם לשיחה קלילה

מאת אסף קפלן. 20-05-2009

תגיות: האחים רמירז, ראיון

וינטג' סטייל רמירזצילום: יחסי ציבור

את "האחים רמירז" אני תופס בדרכם להופעה בקיבוץ ניר-עם. כל משפחת רמירז נמצאת ברכב עכשיו ואפשר לדבר - אומר לי ספי רמירז החצוצרן בלהקה. ויחד איתו משלימים את הטריו המשובח הזה, עוזי פיינרמן על הגיטרות ואיתן אפרת על התופים. את אלבומם הראשון הם הוציאו בתחילת השנה. ובלי בס הם מצליחים ליצור צבע וסגנון ייחודי משלהם, ונותנים בראש עם פאנק, מוסיקה שחורה משנות ה-30 וה- 40, ג'אז, קנטרי, רוקבילי ועוד. וכמו שספי אומר: "כל עוד זה נעשה בסגנון רמירז - זה עובד".

המוסיקה של הרמיזרים היא ברובה אינסטרומנטלית, ההרכב נולד מסאשנים וג'אמים ורק מאוחר יותר הם התחילו לכתוב שירים. היום הם משלבים בהופעות יותר שירים שעליהם אחראי לרוב עוזי רמירז, "באופן טבעי מה שאנחנו עושים ברמה המוסיקלית הוא די מגוון, גם הבחירה בשם רמירז באה לבטא משהו ייחודי ומגניב". הרמיזרים הם מוסיקאים די עסוקים שמנגנים בהרכבים נוספים. עוזי מנגן עם "בום פם" וספי מנגן עם "קולולוש" ו"פאנק'נשטיין". הם גם אירחו וניגנו בהופעות של  קותימאן, קרולינה ואחרים. ונראה כי יש פרגון רב, אהבה ויחסים טובים בינם לבין הלהקות והמוסיקאים השונים.

את האלבום שנושא את שם ההרכב, הם הקליטו בשיטה אנלוגית, על טייפ סלילים במחסן צעצועים ביפו, בהפקתו המוסיקלית של אורי ורטהיים (התפוחים). הבחירה להקליט את האלבום בשיטה זו נובעת מכמה סיבות: "האלבום נוצר מחוסר תקציב והרצון לעשות משהו שונה. חיפשנו סאונד פחות נעים ומלטף, רצינו להקליט בצורה לא סטנדרטית וכמובן האהבה של כולנו  לסאונד הוינטאג'י".

הניחוח הישן - חדש שמלווה את האלבום, מערבל בתוכו קטעי פאנק רכים לצד גיטרה מחוספסת שמושכת לסאונד פסיכדלי ומעורפל יותר. הייחודיות של הסאונד נוצרת מהכימיה הטובה של האחים שמנגנים יחד קרוב לארבע שנים ומחפשים את הטון הנכון על ידי הנגינה. גם ההשפעות הרבות והמרובות שאותן הם יוצקים למוסיקה, נותנות להם את האות מתי הקטעים יהיו מעודנים יותר ומתי עוזי יפתיע את כולם בגיטרה החותכת שלו.

האחים רמירז יופיעו במוצ"ש 23.05.09 ,23:00, בלבונטין 7 ת"א.

 

"האחים רמירז" יתארחו בקול הקמפוס ביום שישי הקרוב בתוכנית Sunshay עם שי ברבלט

תגובות

  • משפחה לתפארת!

    אם יש משהו שהוא באמת הכי נפלא בהרכב זו ההצלחה באמת להביא את הניחוח ה"ישן-חדש" עם טעם יפו אהבתי...

    גבי:), 22-05-2009 13:20

  • היידה הרמירז!

    אבל משתמע מהכתבה ששם המשפחה של ספי הוא רמירז גם במציאות, בניגוד לאיתן ועוזי בעוד שכמעט בלי שום ספק השם הוא ציזלינג.

    מעריץ , 22-05-2009 17:33