מגזין

חם מהמנגל

גיא כהן ממליץ על שני מיקסטייפים מאת די.גי אלארם, די.גי שוחט ודי.גי קארס שיעשו לכם את החג

מאת גיא כהן. 28-04-2009

תגיות: DJ Alarm, DJ Caress, אורי שוחט

חם מהמנגל

היומים האלה בשנה תמיד מדהימים אותי, איך ביום הראשון כולם אבלים ופתאום תוך רגע אחד "שוכחים" את הכל (או שמים בצד) וחוגגים. תחלופות רגשות מהירה כל כך מוכרת לי רק מעולם הכדורגל, שם הנפת רגל של יוסי שבחון יכולה לקבועה לי את המצב רוח לשבוע הקרוב.                                                

אולם לא לשם כך התכנסו. בשבוע האחרון שיחררו שלושה מהתקליטנים המקומים האהובים עלי שתי מיקסטייפים מעולים להורדה חינמית ברשת, וברוח השבוע הכחול לבן ששורר בתחנה חשבתי שזה הזמן הנכון להמליץ עליהם.

מיקס למסיבה של ערב העצמאות - See you at the Party Richter - D.J Ori Shochat & D.J Alarm

אורי שוחט ואלארם נמצאים בסצנת היפהופ מהיום הראשון והם אחראיים לכמה מהדברים היותר טובים שהיו פה (לילות החישגוזים , ימי שלישי בדינמו דבש ועוד). כיום, הם מפיקים ובעלי תוכנית היפ הופ בשם "החיבור"  ברדיו ברדיו תל אביב ואחת לתקופה הם מוצאים מיקסטייפ.     

אני לא יודע אם זה נוצר כמחווה לימי המשחק של מושל הטוב בעולם או כי זה סתם הקונספט שעלה להם לראש. תהיה הסיבה אשר תהיה, אלארם ושוחט החליטו להכניס קטעי קישור של ארלנוד שוורצנגר למיקסטייפ החדש שלהם.

המיקסטייפ מורכב משירי היפ הופ, דאנסהול ובכלל מוזיקה שמזיזה ישבנים על הרחבה, אבל מעל הכל מה שעושה את המיקסטייפ הזה לחובה, הם הספיישלים הבלעדיים של כמה מהאנשים הכי חמים בסצנה: מטרו, כהן@מושון, פלד, אונילי, לרוז, אורטגה, לוקצ' ונצ'י נצ' וקוטג'.

בנוגע לספיישלים אני חייב להרחיב בדיבור על הספיישל של לוקץ' ונצ'י בשם "לב של קרח" (תסלחו לי על השפה אבל) שפשוט העיף אותי, הוא מנוגן על הביט של Heartless של קניה ווסט והם תירגמו את השיר בסגנון חופשי וזה נשמע מעולה! אם אתם לא רוצים להוריד את כל המיקסטייפ אז אתם לפחות צריכים להוריד רק את הקטע הזה ולתת לו לשמיעה, ואז לשמוע את המקור.   

מיקס למנגל של הצהריים  די.גי קארס - מיקסטייפ אביב 2009

לפני שנה כמעט, קארס הוציא את אלבום הבכורה שלו "מכירת חיסול"  (הניתן להורדה חינם) שעושה לי נעים באוזן עד היום. מיד אחרי הוצאת האלבום הוא נעלם פרש כנפיים ועף. שבוע שעבר קראתי שהוא חזר לתקופה קצרה לארץ (מסתבר שהוא היה באתיופיה) ושניה לפני שהוא שוב נעלם הוא השאיר אחריו מיקסטייפ אביבי (שגם הוא ניתן להורדה חינם, סוג של קונספט אצל קארס) למזכרת.

המיקסטייפ שונה מאוד מהאלבום אבל הוא עדיין טוב. שמעתי אותו מספר פעמיים ועדיין לא הצלחתי לאפיין את הסגנון שלו, הוא לקח אותי לטיול ארוך בעולם מגדות המיסיספי שבארה"ב דרך הסימטאות של קינגסטון ועד בוליווד שבהודו, דרך הרוק לדאב ולהיפהופ ועד הברייקביט, המיקסטייפ הזה זרק, טילטל והרקיד אותי. תורידו, שימו אותו ברקע ותמנגלו.

חג שמח   

תגובות