מגזין

זיכרון אחר

לפלייליסט של יום הזיכרון יש אלטרנטיבה מכובדת. האתר imusic מציע לכם להורדה חינמית וחוקית 25 שירים ישראליים שנכתבו על ידי חיילים שנפלו או לזכרם

מאת אייל דסקל. 18-04-2010

תגיות: יום הזיכרון

זיכרון אחר

כמה פעמים שמעתם בשבוע האחרון את "אפר ואבק" של פוליקר או את "דמעות דל מלאכים" של רכטר? גם אם אתם נמנים עם נזירי הרדיו והטלויזיה, אי אפשר להתחמק מהצלילים. מספיק שתיכנסו אל תוך הסנטר לחפש פטיש מפלסטיק ליום שלמחרת קצת לפני שערב יום הזיכרון בפתח, והופ! יפול לכם איזה נסיך קטן על הראש.

אז למי שמחפש להרחיב את הארסנל לשירי יום הזיכרון, אני ממליץ להיכנס אל האתר של imusic. מדובר בפרויקט מוזיקלי - מיזם ליום הזיכרון של iMusic. הרעיון שעומד מאחוריו פרויקט הנצחה לזכרו של אל"מ מרדכי (מוטק'ה) נדיבי, שנהרג ב-71' בהתפוצצות מוקש ליד בית-גוברין, לצדם של עוד 3 קצינים נוספים.

במסגרת היוזמה, הגולשים יוכלו להאזין ולהוריד (באופן חוקי, ובחינם), שירים שנכתבו על-ידי או לזכרם של חיילים שנפלו, וזכו להלחנה, לעיבוד ולביצוע של אמנים מוכרים. מדובר, השנה, ב-25 שירים, שיהיו נגישים באופן חופשי למשך 48 שעות; בכל עמוד ניתן לקרוא את סיפור חייו של החייל שנפל, וניתנת האפשרות להקדיש את השיר לזכרם של חללים נוספים בגלעד וירטואלי.

בין המבצעים ניתן למצוא את פיטר רוט, אביתר בנאי, סיוון שביט, דודי לוי, ברי סחרוף, שייגעצ, דן תורן, איפה הילד ועוד. השירים ניתנים להורדה עד צאת יום העצמאות (שני ב-20:00). לאחר מכן הם מוסרים מהאתר ולא יהיו ניתנים לרכישה וחבל לפספס, כי באמת יש שם כמה אוצרות.

תגובות