אלבומים

Mazzy Star - Among My Swan - 1996

חבר טוב שלה, שידע לזהות אצלה בדיוק את מה שהייתה צריכה, נתן לה את האלבום הזה במתנה. שרין לוי משתפת

מאת שרין לוי. 03-05-2009
Mazzy Star - Among My Swan - 1996

 

ביטר-סוויט, לייד באק, היפנוטי, מלנכולי, טריפי, עגמומי, אינטימי, חושני, רגוע, שליו, עדין, מאופק, שברירי, תלוש, אדיש, שמימי, אתרי, לילי, מהורהר, שלהי קיץ, בוא האביב, שקיעה, ערב, צינת רוח, ריח ים. אלו הם, פחות או יותר, המצבים שיעזרו לכם להיכנס לאלבום שהוא כולו חלום. האזנה בלעדית אליו תתאפשר רק אם בידיכם לדמיין את עצמכם שטים לאורכו של אגם ברבורים. הצלחתם? באמת? אז לגמרי הרווחתם: אם עוד לא הספקתם בעשרים השנים האחרונות להכיר, אמרו שלום ל'מאזי סטאר', הרכב אינדי ותיק מסנטה מוניקה, אל. איי. הספציאליטה שלהם הוא קדרת אלטרנטיב-רוק, ברוטב דרים-פופ על מצע נאוסייקדליק פריך, מוגש בזיגוג מג'יקל פיוז'ן סטייל. כזה טעים שאפילו נערות אנורקטיות תמשכנה לנשנש אותו מהסיר בהיחבא, גם לאחר הארוחה.

ישנן אסכולות שונות שדוגלות באמונה כי כל מה שאדם צריך, מונח לפניו ולפעמים דווקא דבר שהוא כל כך רוצה, ידו אינה משגת בהכרח. את האלבום הזה קיבלתי במתנה מחבר, באביב לפני שלוש שנים, כזה חבר טוב שידע לזהות אצלי בדיוק את מה שהייתי צריכה. וזה היה זה.

שתים עשרה הרצועות באלבום מתאחות בהרמוניה ליצירה אחת הולמת, הנושפת בעורף ולכיוון הפנים, בעדינות מתוחכמת שגורמת לצמרמורת. המפוחית, הטמבורין והכינור יעסו לכם את הלב. אחר כך הם ייקחו אתכם לטיול מעורפל במחוזות המחשבה. הגיטרות, התופים וקולה הענוג של הסולנית הופ סנדובל, יטשטשו לכם את ההכרה ותראו את השמים בגוונים מעושנים של ורוד, סגול, כחול ואפור.

רגע, זה עוד לא הכול - הליריקס. יודעים מה, במקום לבזבז מילים על מילים, הנה קטע מתוך השיר I've Been Let Down:

I've been let down And I still comin' round I've been put down And i'm still comin' round for you Comin' round for you Take away everything that feels fine Catch a shape in the circles of my mind Make me feel like i belong to you Make me feel even if it ain't true

היו תקופות לא קצרות בחיי בהן ידעתי הכי טוב, לבחור את הגברים הלא נכונים. לאחד מהם אפילו שלחתי את המשפט הראשון של השיר הזה שכל כך נגע בי, אבל הוא - מעולם לא ענה לי. לפחות בסוף נשארתי עם חבר אחד טוב ואלבום, שעושה לי נעים במקומות הנכונים. You can't always get what you want, right? but what you need is all around you.

תגובות

 • אלבום מופת

  MAZZY STAR הם מאבני הדרך אחד ההרכבים הגדולים שהיו כל צליל של הופ סנדובל מעורר בי צמרמורות וסמירות חובה!!!

  אורי בנקהלטר, 03-05-2009 03:07

 • אכן, תודות לדוד-G

  החבר הטוב ביותר

  שרהג'ונס, 03-05-2009 03:12

 • Mazzy Star - So Tonight That I Might See

  להקה מעולה ! שרין,אם אוהבת את האלבום הזה את פשוט חייבת לשמוע את האלבום השני שלהם מ93 ( פשוט יצירת מופת ! )הוא נקרא- So Tonight That I Might See,למרות שאני מניח שכבר בדקת אותו ( : ! cheers http://www.youtube.com/watch?v=IWvEXChflEE http://www.youtube.com/watch?v=SiO_7LhPZFM

  גד, 08-05-2009 03:02

 • ממליץ בחום!

  אסף, 15-05-2009 11:26

 • מושלם

  יש מעט דברים מושלמים בעולם. זה אחד מהם

  הרלב, 27-05-2009 09:12