אלבומים

N.O.D - חיים משוגעים - 2009

רוצים לשמוע נוד ? N.O.D עושים אחלה היפהופ בעברית, המלצה+אלבום להורדה חינמית.

מאת ליאור שיינברגר. 23-04-2009
N.O.D - חיים משוגעים - 2009

כשאני מתיישב לכתוב סקירה על אלבום מומלץ, בדרך כלל הסיקור כולל הקדמה קצרה על היוצר ואחריו מספר רצועות נבחרות שהצליחו להנעים את זמני. במקרה של N.O.D : יוסף סירטיש, ג'ימבו ג'יי, איציק פצצתי, ויקטור יאגמיש, אם סי ג'עפר ואם סי נלסון, אני חושב שאחרוג ממנהגי. מאחר ולא מדובר בהרכב שגרתי וגם לא באלבום שגרתי, מצ"ב תמלול שיחה שקיימתי לפני מספר ימים עם חבר שהמלצתי לו על אותו אלבום בדיוק:א: "שמע, אתה חייב להאזין ל-נ.ו.ד".

ב: "מה אמרת"?

א: "N.O.D".

ב: "לרגע חשבתי שאמרת נוד".

א: "זה מה שאמרתי".

ב: "תגיד, אתה דפוק"?

א: "לא נו, אני רציני לגמרי, הם עושים הרבה כבוד להיפהופ הישראלי".

ב: "גבר, אני לא מאזין להרכבים שקרויים על שם נפיחה".

א: "שמע, לא הייתי ממליץ עליו סתם ובכלל, הם מתכוונים ל"אין עוד אי". תחשוב על האותיות  - NOD - יש לך בעיה ספציפית עם האלפבית האנגלי ?"

ב: "לא ממש".

א: "מעולה, אז תחשוב עליהם בתור אן.או.די".

ב: "ומה אמרת שהם עושים"?

א: "היפהופ".

ב: "הם טובים ?"

א: "מאוד. אבל אתה יכול להאזין בעצמך, הם מאפשרים להוריד את האלבום לגמרי בחינם".

ב: יש כל כך הרבה הרכבים היום, למה שאאזין דווקא להם ?

א: "כי האלבום שלהם לא שגרתי, מדובר באלבום קונספט. צריך להאזין כדי להבין כמה שהוא טוב".

ב: "אתה מוכן להיות קצת פחות מסתורי?"

א: " כל רצועה באלבום הזה מתארת שלב אחר בחייו של אדם ישראלי, החל מברית המילה ועד ההלוויה כשבדרך יש רצועות שמוקדשות לשלבים השונים כמו הילדות, בחירת שפה שנייה בבית הספר, בר מצווה, מרד נעורים, גיוס לצבא, יציאה למלחמה, חתונה, גירושין ואפילו הלוויה".ב: "כמה שלבים כאלה יש שם ?"א: "באלבום שלהם יש 16 קטעים, כל אחד מתאר שלב אחר בחיים".ב:"נשמע כבד קצת".א: "רחוק מזה, הטקסטים שלהם שנונים ומשעשעים, הם עושים אחלה מוסיקה".ב:"אפשר להאזין לאלבום הזה בקטעים בודדים ? או שחובה לשמוע את כולו בבת אחת".א: "אפשר, אבל למה לך ? האלבום הזה מספק למאזין חוויית האזנה אחרת - שלמה יותר. ההמלצה שלי  היא לשמוע את האלבום כיצירה אחת שלמה".ב: "איפה אמרת שמורידים אותו ?"א: "ממש כאן".ב:"אני לא ממש אוהב אלבומים דיגיטליים, אם אהבתי את האלבום ואני רוצה לרכוש אותו, איפה אני עושה את זה ?"א: "תגיע להופעות שלהם, גם ככה ההופעה שלהם לא דומה לשום דבר שראית קודם לכן, זו חוויה תיאטרלית לחלוטין - תחשוב על אופרת-ראפ מלאה בהומור, ריקודים מיוחדים וקהל שמכיר את כל המילים בע"פ".ב: "נשמע כמו חיים משוגעים".א: "ככה קוראים לו".ב: "למי ?"א: "לאלבום".ב: "תגיד אתה דפוק ?"לעמוד המייספייס של N.O.D לחצו כאן.

להורדת האלבום "חיים משוגעים" לחצו כאן.

תגובות

  • האלבום הכי טוב

    ששמעתי בחיים שלי, בהפרש עצום משאר האלבומים.

    צביקה, 23-04-2009 10:30

  • חחחח.. :)

    אחלה כתבה! אני מורידה את האלבום.. :)

    Neta, 23-04-2009 13:30